Dromen vmbo'ers komen tot leven 301 zeeland Uw Aroma therapy begint bij Dirx! Kapelle heeft grond voor brede school Redding weervisserij gaat door ondanks arrestatie ansjovisvissers DÜtx Zuid-Hollandse kartbaan ook niet welkom in gemeente Reimerswaal Annegreet Dieleman (16) 1M woensdag 6 juni 2012 door Frank van Cooten KAPELLE - Er zit schot in de onder handelingen over de verwerving van de benodigde grond voor de brede school aan de Vroonlandse- weg in Kapelle. De gemeente kwam eerder tot een akkoord met de ene eigenaar van de grond en deze week werd op hoofdlijnen overeenstemming be reikt met de andere eigenaar. „Wij hopen deze maand de details uit te werken zodat we de raad op 26 juni uitsluitsel kunnen geven", zei wethouder Jon Herselman dins dagavond tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Herselman gaf hiermee antwoord op een vraag van Cees van Ruiten (PvdA) die wilde weten hoe het met de onderhandelingen staat nu hij een tijd lang niets meer over de ze zaak hoorde. De mededeling van Herselman be tekent goed nieuws voor de toe komstige gebruikers van de brede school die liever naar de Vroon- landseweg willen dan naar de Zuidhoek. De gemeente heeft daar al grond in bezit maar de tegen standers vinden de Ziiidhoek te ver weg en niet in de buurt van voorzieningen. Dat was reden voor de gemeente Kapelle om op- RILLAND - Burgemeester en wet houders van Reimerswaal willen niet meewerken aan de komst van een kartbaan die nu nog in Strijen ligt. De gemeente Strijen had daartoe een verzoek ingediend, omdat de baan daar wellicht niet kan blij ven. Volgens het Reimerwaalse col lege komt er al een kartbaan in het toekomstige centrum voor lawaai- sporten bij Bath. „Er is geen ruim te voor een tweede kartbaan." Eer der liet de provincie al weten dat Palmolive douche Diverse soorten, 250 ml. Deze aanbieding is geldig van dinsdag S juni t/m maandag 11 juni 2012 Kijk ook op Dirx.nl 'Ik wil heel graag met dolfijnen werken en met kinde ren met een beperking, zoals bijvoorbeeld het Down-syndroom. Veel kinderen maken een sprong in hun ontwikkeling als ze met dolfijnen in aanraking zijn geweest'. nieuw te onderhandelen met de ei genaren van de betrokken grond aan de Vroonlandseweg. Als de gemeente de grond defini tief heeft verworven, duurt het nog zeker tot 2015 voordat de daad werkelijke bouw begint, zei Hersel man dinsdagavond. Dat heeft te maken met alle procedures die nog gevoerd moeten worden. „Ge zien de reuring die de discussie omtrent de locatie van de brede school teweeg heeft gebracht, ver wacht ik bezwaarschriften." De bouw van de brede school kost zo'n tien miljoen euro. Kapelle sluit 2011 af met een voordelig sal do van 1,5 miljoen euro. Het dage lijks gemeentebestuur wil van dit overschot een miljoen stoppen in de reserve brede school zodat er nu bij elkaar zes miljoen in de pot zit. De fractie van Gemeentebelan gen maakte hier gisteravond be zwaar tegen. „Gezien de zware tij den die op ons af komen willen wij dit geld teruggeven aan onze inwoners", betoogde Peter Ganse man. De PvdA vond dat eigenlijk ook. De meerderheid van de raad steunt echter het voorstel van het college. „Geld reserveren is ge woon verstandig financieel beleid. Van de benodigde tien miljoen is nu al zes miljoen gedekt", aldus Herselman. de komst van de kartbaan in strijd zou zijn met het provinciale be leid. De gemeente Strijen ving eerder al bot bij de gemeente Tholen. Een locatie in de buurt van Anna Jaco- bapolder was eveneens in beeld als nieuwe locatie voor de kart baan. Volgens het Thoolse college past een dergelijke voorziening niet in de gemeente Tholen. „We willen de huidige kwaliteiten van ons landschap, een rustig open en agrarisch gebied, behouden." Leerlingen hebben dromen. Joan Hofland en Sonja Obdeijn bren gen deze dromen tot leven in het foto- en verhalenboek 'Klom pen Naaldhakken'. Over talenten, passies en dro men van vmbo'ers van het Edu- delta College in Goes. door Frank van Cooten T oan Hofland uit Heinkenszand werkt bij de leerlingenbalie van het Edudelta. „De leerlingen kennen me dus goed en vertrouw den me mede daarom hun dro men en passies toe. Ik heb daar echter wel eerst een workshop over gegeven." Het is voor mij een uitdaging om die renartsassistente te worden, want ik heb dyslexie en dyscalculie en moet er dus extra hard voor werken. Ik wil laten zien dat je toch dit beroep kunt doen. Het is mijn droombaan en ik heb die droom al sinds ik 7 ben. Esther Meur (15), dierenartsassisten te. De auteur kwam twee jaar geleden op het idee een boek te maken over passie en talent van 'gewone' jongeren zoals we die allemaal wel kennen. Omdat ze te veel negatie ve verhalen hoort over de gemid delde vmbo-scholier, was het be sluit snel genomen. Samen met fo tografe Sonja Obdeijn (lerares hio- logie op het Edudelta) heeft ze ne gen maanden aan het boek ge werkt. Het is een boek geworden vol met persoonlijke verhalen van leerlin gen over hun toekomstverwachtin gen. „Ik hoop dat deze verhalen ook voor andere jongeren een bron van inspiratie zullen zijn om hun dromen en ambities waar te maken." Ik vind het erg leuk om iets met kleu ren en vormen in het interieur te doen. Mijn slaapkamer is sinds één jaar zwart-wit en lichtblauw, maar ik wil het nu al weer anders. Na het vmbo wil ik naar het mbo, het St. Lu cas in Boxtel en daarna naar de Kunstacademie. Sylke van Schaik (15), interieursty list. 'Elk kind wil iets leren. Als je één-op-één met ze praat blijken ze vol met ambities te zitten' Joan Hofland en Sonja Obdeijn willen met het boek ook duidelijk maken dat vmbo'ers meer in hun mars hebben dan alleen op basis van cijferlijsten of voor veel ouders tegenvallende cito-cijfers in groep 8 van de basisschool. „Elk kind wil iets leren. Het vmbo heeft vaak een wat negatief imago dat kan leiden tot een negatief ei genbeeld van de leerlingen. Maar als je één-op-één met ze gaat pra ten blijkt dat ook zij vol met ambi ties zitten. En met het vmbo als ba sis kun je alle kanten op. Onze school heeft weliswaar een groene achtergrond maar je hoeft niet per se boer te zijn of te worden." Het is mooi om op èen milieuvriende lijke manier energie te produceren. In een biogasinstallatie kun je de orga nische stoffen die door de dieren wor den geproduceerd, verwerken zodat ze het milieu minder belasten. Zepp Verbakei (16), biogasboer. Voor Spnja Obdeijn was het ma- j ken van portretten een nieuwe fo- tografische ervaring. „Ik ben als biologiejuf omringd door mensen. Daarom vind ik het heerlijk om stilte en verlatenheid vast te leg gen. Maar dit was een prachtige er varing. Smaakt naar meer." Presentatie van Klompen Naaldhakken op 14 juni Het boek Klompen Naaldhakken wordt op donderdag 14 juni tij dens een feestelijke happening overhandigd aan de Goese burge meester René Verhulst. Dat gebeurt op het Edudelta Colle ge in Goes. Alle leerlingen krijgen een exem plaar van het boek als dank voor hun openheid en deelname. Het foto- en verhalenboek over vm- bo-leerlingen van het Edudelta Col lege is gedrukt in een oplage van duizend exemplaren. Klompen Naaldhakken is voorals nog niet verkrijgbaar in de regulie re boekhandel. De Zeeuwse basisscholen krijgen een exemplaar en het Edudelta Col lege gebruikt het boek als relatiege schenk. Klompen Naaldhakken bevat ta lenten, passies en dromen van 38 leerlingen. Ze zijn geïnterviewd door Joan Hofland. De dromen zijn gevarieerd. Van snowboardinstructice tot hovenier, van hondentrainster tot interi- eurstyliste, van lasser tot biogas- boer en van professioneel skater tot valkenier. Sonja Obdeijn heeft alle leerlingen op een passende locatie op de fo to gezet, zodat ze even het gevoel kregen hoe het daadwerkelijk is om in hun droom te staan. door Arthur't Hart BERGEN OP ZOOM - Het plan om de weervisserij op ansjovis vanuit Ber gen op Zoom op de Oosterschelde van de ondergang te redden, is niet in onmiddellijk gevaar geko men door de aanhouding van twee Bergse weervissers. Dat denkt Marc van der Steen, penningmeester van de Stichting Behoud Weervisserij. „De firma Van Dort gaat gewoon door met de visserij, dus wij kunnen onze activiteiten ook voortzetten." Van der Steen wil niet speculeren over de vraag hoe het verder moet wan neer de twee weervissers schuldig worden bevonden en langdurig van het toneel verdwijnen. De ansjovisvangst gaat nu door on der leiding van Cor van Dort sr. (8o jaar), die daarvoor extra krachs- ten heeft ingehuurd. De beide ansjovisvissers (51 en 48) werden donderdag opgepakt nadat de politie in twee loodsen die zij huurden aan de Halsterseweg in Bergen op Zoom, een fabriekje voor synthetische drugs plus een voorraad daarvan had gevonden. Bij een van de verdachten thuis nam de politie drugs, een vuurwa pen en een geldbedrag in beslag. Marc van der Steen zegt dat zijn stichting geschrokken en volledig verrast is. „Wij hadden totaal geen aanwijzing voor dit soort zaken. We hopen maar dat alles op een misverstand berust." De stichting zet zich, in nauwe sa menwerking met de familie Van Dort, in voor de redding van de weervisserij. Het plan omvat on der meer de restauratie van de hui dige twee weren in de Oosterschel de (is al gebeurd), de aanleg van een derde (deze zomer), de bouw van een nieuwe boot en de organi satie van toeristische vaartochten naar de weren. Die trips vinden dit jaar eind juni en begin juli plaats. Ze gaan gewoon door en zijn inmiddels volgeboekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68