Door een storm op De Hoogte Gemeente besteedt onderhoud riolen aan PZC Zierikzeesche Nieuwsbode Topscorer van Oranje woensdag 6 juni 2012 In de bouwkeet, waar kraanmachinist Johan van der Staak en zijn maten wachtten tot de storm luwde, lag een Zierikzeesche Nieuwsbode. Daarin stond een advertentie die het leven van Johan en zijn gezin ingrijpend zou verande ren. Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. door Marijke Vael Wanneer het niet had gestormd, die dag in 1985, was Johan van der Staak waar schijnlijk nooit op boerderij De Hoogte terecht gekomen. Maar het waaide zo hard dat de Brabantse kraanmachinist en zijn collega's hun werk aan de stormvloedke ring moesten onderbreken. „Bij harde wind is het niet moge lijk om de zandzuigers te draaien", weet de man, die tientallen jaren materiaal verzette in de grond- weg en waterbouw. In de bouw keet, waar hij met zijn maten wachtte tot de wind luwde, lag een Zierikzeesche Nieuwsbode. Daarin stond de advertentie die het leven van Johan en zijn gezin ingrijpend zou veranderen. 'Te koop: kleine boerderij met vergun ning voor zeven caravans'. Johan: „Ik keek al een tijdje uit naar een camping om over te ne men, maar in Brabant waren er in dertijd nog niet zoveel." Niet dat de geboren boerenzoon wilde stop pen met zijn werk als kraanmachi nist. „Ik zocht wat leuks om erbij te doen omdat ik vaak twee weken achter elkaar 60 uur werkte en ver volgens een week vrij was. Dan wilde ik wat te doen hebben want ik kan niet stil zitten. En ook voor 's avonds want ik ben geen televi siekijker." Boerderij De Hoogte 'In gedachten noemde ik het direct 'de woeste hoogte', want het was er een woeste bende' maakte een onuitwisbare indruk toen Johan en zijn vrouw naar aan leiding van de advertentie een kijk je namen aan de Verseputseweg in ICerkwerve. „Ik noemde het in ge dachten direct 'de woeste hoogte' want het was er een woeste ben de. In de boomgaard, op het erf, in de loods en de schuur, overal la gen onderdelen van gesloopte cara vans en andere spullen die de eige naar, Piet Boot, wilde bewaren. „Jongen", zei hij, „ik heb de oorlog meegemaakt èn de ramp. Als je wat bewaart grijp je nooit mis." Door Boots verzameling heen kij kend zag Johan van der Staak mo gelijkheden en de koop werd geslo ten. „Ik dacht: 'als ik nu eens drie containers laat komen en even flink opruim, is het zo schoon'." Dat bleek inderdaad het geval met het grove spul maar het duurde ja ren voor De Hoogte helemaal schoon was. Johan: „Vooral vanwe ge de asbest platen die uit de schuur en loodsen verwijderd moesten worden." De naam De Hoogte ofwel D'öögte, die de boerderij bij de bouw in 1904 kreeg, was bij de vas te gasten van de minicamping al zo bekend dat Johan nooit over woog er iets aan te veranderen, zelfs geen Woeste Hoogte. „Het he le gebied hier in de omgeving heet De Hoogte. Het schijnt ruim een meter hoger te liggen dan het dorp. Hier vlakbij zijn ook gebie den die de Hoge Meet en de Hoge Brink heten. Niet datje in de prak tijk iets van merkt van die hoogte. Tijdens de watersnoodramp schijnt hier zelfs zo'n 1.40 meter water te hebben gestaan." Samen met zijn vrouw Maartje zet te Johan van der Staak zich jaren lang in om de minicamping succes vol en groter te maken. Inmiddels ©mvat ze veertig recreatie-eenhe den. „Er komen - vooral mensen die in of rond de mijnen in het Duitse Ruhrgebied werken en Bel gische vissers of duikers." Johan, inmiddels gepensioneerd, geniet van het contact met deze recrean ten. Inmiddels in zijn eentje, want zijn vrouw overleed 6.jaar geleden en hun beide zonen zijn het huis uit. „Ik blijf op De Hoogte wonen en de camping runnen want die heb ik nu eenmaal. Ik ben nog ge zond en vind het leuk." door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Aannemers konden tot vandaag, woensdag, inschrijven op de reiniging en inspectie van de compléte 270 kilometer riool die Schouwen-Duiveland rijk is. Het contract met de huidige aanne mer Van der Valk De Groot in Poeldijk is afgelopen. Dé gemeente is verplicht weer (Europees) aan te besteden. Elke acht jaar dient het gehele rioolstelsel van Schou wen-Duiveland schoongemaakt en geïnspecteerd te zijn. In 2015 is zo'n cyclus van acht jaar voorbij. Van der Valk De Groot deed het onderhoud voor 85.000. euro exclu sief btw per jaar. De gemeente sluit jaarcontracten die maximaal vier jaar verlengd mogen worden. De aannemer moet 24 uur per dag bereikbaar zijn en in het geval van een calamiteit binnen twee uur ter plaatse zijn. De afgelopen jaren heeft zo'n calamiteit zich vier keer per jaar voorgedaan. Voor werk aan de historische, gemetselde rio len van Zierikzee mag de aanne mer het uurtarief rekenen. De gemeente gunt het werk op 28 juni aan de 'economisch meest voordelige inschrijving'. Dat bete kent dat de kwaliteit ook meetelt. Half augustus moet de, al dan niet nieuwe, aannemer aan de slag. pzc.nl/webwinkel categorie boeken Een uniek boekje met de naam van uw (klein)kind! Topscorer van Oranje' js een speciale gepersonaliseerde uitgave voor het EK 2012. In dit EI(-boek speel jij zelf de hoofdrol, je naam komt meer dan 800x voor in het verhaal! Het b.oek is geschreven door Gerard van Gemert, bekend van de serie De Voetbalgoden. Technische gegevens Formaat boek 12,5 x 20 cm, 160 pagina's, full colour omslag en z/w binnenwerk. Leeftijd: 4 tot 12 jaar Lees het zelf en beleef hoe jij topscorer van Oranje wordt! Bestel nu met maar liefst€ 2,- korting: - de softcover versie voor€ 13,95* in plaats van 15,95 - de hardcover versie voor€ 17,95* i.p.v. 19,95! exclusief verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62