zijn auto - 7 Tijd voor gezin, auto, dieren en hardlopen L politiehonden en verzorgde ook de zogenaamde 'paktraining' voor de honden bij de kerncentrale. Toen ik eenmaal in dat wereldje terechtkwam van het trainen en opvoeden van honden, kwam daar als vanzelf de opvang bij. Steeds vaker kregen we van vrienden en kennissen het verzoek of wij op hun hond wilden passen tijdens de vakanties en dat deden we graag. Toen we in 2004 de kans kregen om Pension Elzenoord over te nemen, aar zelden we dan ook geen moment." Het echtpaar maakt lange dagen in het pension en dat werpt zijn vruchten af: het pension draait prima en be gin volgend jaar hopen ze te verhuizen naar de nieuwe locatie tussen Serooskerke en Grijpskerke. "We gaan een hagelnieuw pension neerzetten dat helemaal aan de eisen van deze tijd voldoet. Ook wordt het wat uitgebreider, we kunnen nu zo'n 25 katten opvangen maar we willen richting de 75. Al met al een behoorlijk bedrijf dus." Een bedrijf waar hard gewerkt wordt, maar dat ook de nodige vrijheid en flexibiliteit biedt, 's Ochtends en 's avonds is het spitsuur wanneer de logés gebracht en gehaald worden, tussendoor delen John en Ingeborg hun werkzaamheden zelf in. Deze flexibiliteit zorgt ervoor dat John regel matig een uurtje kan hardlopen. En dat was de laatste weken hard nodig, met de Roparun in het vooruitzicht. "Het team van EPZ doet al jaren mee aan de Roparun. Voor mij was het de eerste keer, een ge weldige belevenis. Wel een zwaar weekend, want van slapen komt weinig terecht. Tijdens het week end van de Roparun waarbij elk team probeert zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het KWF, stond de teller voor het EPZ-team op ruim 58.000 euro. Een behoorlijk bedrag dus, zeker wanneer je bedenkt dat in totaal meer dan driehonderd teams meelopen", weet John. "Wij zijn vanuit Hamburg gestart, dat was dit jaar voor het eerst, en daarna in estafetteverband naar Rotterdam gelopen. Het is geweldig om dit als team te doen, je zet echt sa men een prestatie neer. Tel daarbij nog de duizen den toeschouwers op de Coolsingel in Rotterdam bij op en het feest kan niet meer stuk." De dagen van de familie Langerak zijn dus goed gevuld. Toch zorgt John ervoor dat zijn auto vóór het interview nog even keurig door de wasstraat is geweest. Het is toch een plaatje van een auto waar hij met recht trots op is. Car-tuning Car-tuning is als het ware het pimpen van de auto met onderdelen zoals bij voorbeeld een sportuitlaat of spoilers. Ook motortuning is populair en heeft als doel zoveel mogelijk: vermogen uit het motorblok te halen. Dit kan door de cilinders op te boren of een turbo te plaatsen. Om de auto te verlagen zoals de Seat Altea wordt gebruik gemaakt van ver lagingsveren. Een verlaagde auto kan hogere bochtsnelheden aan, de auto helt ook minder over in de bochten doordat het zwaartepunt dichter bij de weg ligt. Het stuurkarakter van de auto verandert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57