LAND ruil Zeer lage C02-uitstoot ®Test: Subaru XV 2.0i BTest: BMW Gran Coupe Commerciële bijlage over de Zeeuwse automerkendealers I Jaargang 11 Nummer 4 ■■HI De Zeeuw en zijn auto. Deze keer vertelt John Langerak over zijn grote passies: dieren, hardlopen én verlaagde auto's. Hij rijdt in een speciale versie van de Seat Aitea. "té opvallend, daar houd ik niet van", zegt John. "Het moet wél enigszins bescheiden blijven. Maar verlaagd rijdt gewoon Seen stuk prettiger." Lees het hele verhaal verderop in deze bijlage. Ford heeft een wereldprimeur met de ul- trazuinige Focus Econetic. Deze nieuw ste uitvoering van de Econetic reeks komt deze maand in de showroom van de Zeeuwse Forddealers. Hij heeft een ge middelde C02-uitstoot van minder dan 95 gram per kilometer en is derhalve vrij van motorrijtuigenbelasting (MRB) en belastingen op personenauto's en motor rijwielen (BPM). De bijtelling voor zake lijke rijders is maar 14- procent. Met zijn gemiddelde brandstofverbruik van minder dan 1:28 is de nieuwe Focus ECOnetic zuiniger dan welke andere auto ook in het C-segment, inclusief hybrides. De Focus ECOnetic is de eerste '14% die selauto' in dit belangrijke segment. Deze uitvoering van de Ford Focus is verkrijg baar als hatchback en als wagon De zeer lage C02-uitstoot wordt bereikt door de toepassing van de modernste aan drijvingstechnologie, de unieke aërody namica en intelligente bestuurders-infor matiesystemen. In het vooronder ligt een compleet nieuwe 105 pk sterke 1.6 Dura- torq TD Ci- dieselmotor met een nieuw injectiesysteem en dito turbocompressor en de interne wrijving is geminimaliseerd. Het brandstofverbruik wordt nog verder verminderd door het unieke aërodynami- capakket, banden met een zeer lage rol- weerstand en een gewijzigde eindover- brenging van de transmissie. Het common-rail brand- stofinjectiesysteem van de volledig nieuwe dieselmotor biedt een nauwkeuriger controle en een ef ficiëntere verbran ding dan voor gaande modellen. Het is voorzien van 8-gaats nano-sacin- jectoren die werken onder een inspuit- druk tot 1.600 bar, geregeld door een krach tiger motormanagementysteem. De nieuwste Subaru staat hoog op zijn wielen en heeft dus een prettige instap. Als bestuurder zit je ook wat hoger dan gemiddeld. Toch laat de Subaru XV in het rijden niets van deze 'verheven' positie merken en is ie prettig 'aards'. Kan een coupé wel vier deuren hebben? BMW bewijst met de Gran Coupé dat je een wonderschone vierdeurs coupé kunt maken. Bovendien zijn het interieur en het rijgedrag geheel in lijn der verwach ting. Op z'n BMW's dus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53