'Tabakslobby meer invloed dan Kamer' Az/arrea 41 binnenland T@©S 'Kunduz' PZC Iedere dagom19.00uur Ouders Milly wilden hogere straf voor dader I Geridderd woensdag 6 juni 2012 933S^gZgG32^ door Gerard den Elt DEN HAAG - Tot opluchting van de ouders van Milly Boele acht het ge rechtshof in Den Haag op alle pun ten bewezen dat voormalig politie man Sander V. (26) hun dochter heeft ontvoerd, misbruikt, ver moord en haar lichaam in zijn ach tertuin heeft verborgen. Van Milly's ouders had de gevange nisstraf nog wel wat langer mogen zijn dan de achttien jaar en de tbs die het hof oplegde, stelde familie advocaat Frank van Ardenne giste ren na afloop. Die straftoemeting is gelijk aan het vonnis van de rechtbank in Dordrecht, waar het meisje woonde. „Ze vinden dat een zwaardere straf meer recht had gedaan aan de ernst van de feiten", zei Van Ar denne namens de ouders. „Maar dankzij de bewezenverklaring op alle punten kunnen ze een streep onder het proces zetten. De ouders vinden het belangrijk dat dit met deze man nooit meer kan plaatsvinden." Het hof zegt te hebben overwogen V. tot twintig jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging te ver oordelen, maar zegt daarnaast reke ning te willen houden met de lan ge duur van de behandeling! Die bedraagt volgens deskundigen ten minste negen jaar. De tbs-behande ling kan pas over tien jaar begin nen, nadat. V. tweederde van zijn straf (met aftrek van voorarrest) heeft uitgezeten. Het gerechtshof in Den Haag boog zich in mei in hoger beroep drie dagen over de vraag of Sander V. het meisje in maart 2010 niet al leen had ontvoerd en om het le ven gebracht, maar ook oraal had verkracht. Zowel het Openbaar Mi nisterie als de verdediging waren in beroep gegaan tegen het vonnis van de rechtbank in Dordrecht. De rechtbank vond in het najaar van 2010 dat die verkrachting niet kon worden bewezen. Het hof liet gisteren weinig heel van de redene ring van de rechtbank in Dor drecht. Volgens het hof is orale ver krachting van Milly wettig en over tuigend bewezen. Daarbij gaat het ervan uit dat spermasporen die aan de binnenzijde van de mond van het slachtoffer zijn gevonden, toebehoren aan V. Volgens het hof komt het gevonden DNA-profiel overeen met dat van de dader en is de kans dat de spermasporen af komstig zijn van een willekeurig gekozen man 'kleiner dan één op één miljard'. De door de raadslieden aangevoer de sleeptheorieën, waardoor sper ma in de mond van het slachtoffer terecht zou zijn gekomen, worden door het hof verworpen. zie onze website:binnenland Beelden over de uitspraak voor moord en verkrachting op Milly Net onder de stad Groningen vindt u in de plaats Paterswolde het luxe Fletcher Familiehotel Paterswolde. Door de ideale ligging kunt u genieten van rust en ruimte om u heen, maar staat u ook zo in bruisend Groningen! Gaat u graag naar het strand? Vanaf Lauwersoog vertrekt de veerboot naar Schiermonnikoog. Hier kunt u lekker uitwaaien op het lange zandstrand van dit waddeneiland. Zo ziet u maar u kunt hier werkelijk alle kanten op. Het Noorden is zo gek nog niet! Inhoud arrangement: Welkomstdrankje 9 2 x overnachting 0 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x Iuxe3-gangen diner (aankomstdag) 0 Fles wijn bij vertrek Gratis gebruik van zwembad, sauna, stoombad en fitness. 9 Plattegrond en toeristische infomatie stad Groningen Slechts 119,- p.p. geldigt/m 30september2012 Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer.Toeristenbelasting 2,00 p.p:p.n. Toeslag alleengebruik: 25,00 p.n. Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Fletcher Familiehotel Paterswolde (4*) is door de unieke ligging een echte aanr ader. Uw kamer is van alle gemakken voorzien. Voor een heerlijke lunch of diner kunt u terecht in de sfeervolle brasserie en voor een drankje kunt u terecht in de lounge, de bar of op het gezellige terras. In de Health Club kunt u ontspannen in het zwembad, de sauna, het solarium en hetTurks stoombad. Ook is er een fitness ruimte. Het zal u hier aan niets ontbreken! Boeken via www.marrea.nlAA/EG078 Rekenkamer uit kritiek op industrie Jan Kees de Jager heeft in 2009 na intensieve druk van de tabakslobby het Nederland se standpunt over invoering van minimumprijzen voor ta bak binnen Europa veranderd. Dat blijkt uit een rapport van de Algemene Rekenkamer. door Jacqueline Steenwijjk DEN HAAG - Toenmalig staatssecre taris van Financiën Jan Kees de Ja ger veranderde in 2009 na intensie ve druk van de tabakslobby het Nederlandse standpunt over de in voering van minimumprijzen voor tabak binnen Europa. Het parlement was daar niet van op de hoogte. Ook op twee andere be langrijke zaken werd de Tweede Kamer niet of pas achteraf geïnfor meerd. Dat blijkt uit een rapport van de Algemene Rekenkamer dat giste ren is verschenen. Volgens de rekenkamer heeft de ta bakslobby meer invloed op de na tionale en Europese besluitvor ming rond de tabaksindustrie dan het parlement. Waar de Tweede Kamer vaak pas achteraf met een voldongen feit wordt geconfron teerd, weet de tabakslobby via Eu ropese ambtenaren al tijdens de onderhandelingen tussen landen wat de verschillende standpunten zijn. „Daarmee is de tabakslobby in feite beter in staat nieuwe wet ten te beïnvloeden dan de Tweede. Kamer." PvdA-Kamerlid Lea Bouwmeester heeft uitleg ge vraagd aan De Jager die inmiddels minister van Financiën is. „Weer krijgen wij het bewijs dat het PZC videojournaal www.pzc.nl PAUL KUSTERS loosen hen k. S: TECHMISCHE STORlNlé T00S ESJ HEN<l"J ,EEU SOMS .Cme^SSN&a®vbrse TIE... 1 de tabakslobby constant besluiten beïnvloedt. En iedere keer als wij dit aankaarten, zeggen ze dat het niet zo is. Zo ontkende minister Edith Schippers van Volksgezond heid 'onze minister van tabak' ge sprekken te hebben gevoerd met de tabakslobby, maar wij weten dat haar ambtenaren dat wel de den. En nu komt zelfs de Algeme ne Rekenkamer met bewijs dat er wel degelijk gesprekken plaatsvin den tussen de tabakslobby en on ze ministers." Volgens de Algemene Rekenkamer vonden er in 2008 en 2009 mini maal negen gesprekken plaats tus sen de tabakslobby en de Neder landse onderhandelingsdelegatie. Ook vond er een persoonlijk ge sprek plaats met de toenmalig staatssecretaris De Jager. Inzet was de Europese regelgeving om mini mumprijzen voor tabaksproduc ten in te voeren. Nederland stond hier altijd scep tisch tegenover. Na dat gesprek ver anderde De Jager dit in een neu traal standpunt. Ook werd een grensoverschrij dend samenwerkingsproject inge voerd op grond waarvan de doua ne van diverse Europese landen sa men kunnen werken bij het opspo ren van tabaksmökkel binnen Eu ropa, zonder dat de Tweede Ka mer daar vooraf over werd inge licht. Daarnaast werd nationale regelge ving rond de tabaksindustrie zon der medeweten van de Kamer ge schrapt. Minister De Jager laat we ten dat hij destijds het Nederland se standpunt veranderde omdat hij werd overtuigd door andere landen die voorstander waren van minimumprijzen. door Frits Bloemendaal Het kabinet liet weten dat de uitwerking van de forensentaks pas met Prinsjesdag komt. Dus na de verkiezingen. De Kun- duzcoalitie wil kritiek van kiezer ontlopen. Wordt er een politiek spelletje ge speeld rond de forensentaks? De PvdA vindt van wel. Het kabinet liet deze week weten dat de uitwer king van deze maatregel uit het be grotingsakkoord pas met Prinsjes dag komt. Dus na de verkiezingen van 12 september. De partijen die het akkoord hebben gesloten pro beren zo het ongetwijfeld kritische oordeel van de kiezer te ontlopen, vindt de PvdA. Maar het kabinet liet bij monde van staatssecretaris Frans Weekers van Financiën (WD) weten dat het echt niet an ders kan. Het zijn ingrijpende en ingewikkelde maatregelen, en hij POOTJE BADEN IN PATERSWOLDE Fletcher Familiehotel Paterswolde AMSTERDAM - Robbert Dijkgraaf heeft gisteren afscheid genomen als president van de Koninklijke Neder landse Akademie van Wetenschap- boek online WWW.IT13IT09.nl of bel 0571277744 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4