NK is evenement van lange adem sport j 45 woensdag 6 juni 2012 MIDDELBURG Kampioensduel Swift in Bergen op Zoom De beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de tweede klas se H, tussen de korfballers van het Middelburgse Swift en KCR uit Ridderkerk, is zaterdag in Bergen op Zoom. Er wordt gespeeld op het kunstgrasveld van Scheldevogels. De aanvang van het duel is 13.30 uur. Swift en KCR eindigden in de reguliere competitie samen boven aan. Beide ploegen verzamelden 24 punten in veertien wedstrijden. Zo wel Swift als KCR won één van de onderlinge confrontaties. WEMELDINCE Wil Hartog rijdt mee in races Wemeldinge Wil Hartog komt zaterdag 23 juni naar Zeeland. De winnaar van de TT in Assen van 1977 neemt op het Kanaalcircuit in Wemeldinge deel aan de jaarlijkse Classic Motorra ces. De Witte Reus, zoals de bij naam van Hartog luyidt, zal rijden in de zogenaamde ProMo Promi- nentenklasse. De races in Wemel dinge worden georganiseerd door ProMotor Zeeland onder auspiciën van de Historische Motorsport Ver eniging. Voor meer informatie, zie www.promotorzeeland.nl. 'Met het oog op het NK streven we naar perfectie. En zoals het er nu naar uitziet, zitten we daar niet ver vandaan.' Els Mesu, organisatielid Vlissingen on Wheels Niels Mesu:: „Een paar jaar geleden vonden ze het wel grappig, die twee Zeeuwtjes die het best wel aardig deden. Tegenwoordig wordt er echt rekening met ons gehouden." foto www.timsimaging.nl door Rudy Boogert TERNEUZEN - Er komt heel wat bij kijken om het NK atletiek voor masters te organiseren. Vraag maar aan Stefan van Damme van het or ganisatiecomité van Scheldesport. „Vanaf november vergaderen we twee keer per maand, de afgelo pen weken zijn we er een aantal uren per dag mee bezig en deze week een aantal uren per dag niet." Die intensieve voorbereidingen moeten komend weekeinde culmi neren in een atletiekspektakel dat Temeuzen twee dagen in zijn greep houdt. Bijna vierhonderd at leten uit heel Nederland strijden op de atletiekbaan van Schelde sport met z'n allen om zon 145 na tionale titels. En dat allemaal in het vijftigste bestaansjaar van de club. „Toen het huidige bestuur zo'n vijf jaar geleden aantrad", herin nert Van Damme zich, „is als doel stelling geformuleerd om in dit ju bileumjaar een Nederlands kam pioenschap te organiseren. Het NK masters en het NK estafette waren leuke en haalbare evene menten voor ons. Het is het NK masters geworden." Bij dit NK wordt in negen leeftijds categorieën gesport: van 35+ tot en met 75+ en alle lustra die daartus sen zitten. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen staan zestien disciplines op het programma. Dat betekent dat de prijsuitreikingen bijna lopendebandwerk zijn. Van Damme: „We hebben er een spe ciale hoek voor ingeruimd met een eigen geluidsinstallatie, zodat de wedstrijden er niet voor onder broken hoeven worden. Elk uur worden er prijzen uitgereikt in blokken die een kwartier of half uur duren." De organisatie kost de nodige vrije uurtjes en vakantiedagen, maar het is het allemaal waard, vinden Van Damme en de andere leden van het kernteam. Daarin zitten Al- win de Zeeuw, Piet Dekker, Mike Nièpce, Leonoor Voogt en José de Klerk. „Alwin heeft speciaal voor het NK nu al drie weken vakan- NK atletiek is live te volgen via webcam Het NK atletiek voor masters in Temeuzen is komend weekeinde li ve te volgen via internet. Op de site van het organiserende Schelde sport (www.avscheldesport.nl) loopt tijdens het evenement een li ve stream mee. Het is één van de vele sponsoringen in natura van het NK. Zo wordt bijvoorbeeld ook een 'kogelterugrolbaan' gespon sord. Daarmee hoeven juryleden niet elke keer een kogel terug te sjouwen richting de ring. „We leven al maanden toe naar dit weekeinde. Alles wat we het afgelo pen jaar allemaal geprobeerd heb ben te bereiken, moet dan uitko men. De spanning neemt met de dag toe. We hebben al zoveel ge daan, maar je zal het op de dag zelf zien dat er iets niet honderd procent geregeld is." Het organiserende Scheldesport hoopt het nodige eremetaal bin nen de vereniging te houden. Jac ques Zaman verdedigt bijvoor beeld zijn vorig jaar behaalde titel op de 400 meter, Glenn Hofman is een belangrijke aas op de 100 meter, 200 meter en het versprin gen. Bij de vrouwen is Frederique Versluys (van de Wielingen) kandi daat voor een topklassering op de 5000 meter. Zowel op zaterdag als op zondag begint het evenement rond een uur of elf en duurt tot zo'n zes uur 's avonds. MIDDELBURG Boutens dirigeert team naar winst De karters van Veersedam Auto hebben de leidende positie behoor lijk verstevigd in de dertiende race van het Zeeuws Indoor Kart Kam pioenschap voor teams in de hoofd klasse. Terwijl Veersedam Auto vooral door toedoen van tweede rij der Ruben Boutens de race won, eindigde directe concurrent Snap on Racing op de achtste en laatste plaats. Het verschil was drie pun ten, maar is in één klap gegroeid naar zestien punten. Klaver 4 werd tweede, vóór ATS Racing. MIDDELBURG Volleyballers Mytilus promoveren toch De volleyballers van Mytilus spe len volgend seizoen toch in de re giodivisie. De Goese formatie, die in de nacompetitie promotie mis liep, promoveert alsnog omdat in hogere regionen teams zijn terug getrokken. Mytilus is ingedeeld in de regiodïvi- sie A en treft daar onder meer de mannen van WS'92 uit Vlissingen. Met dat team speelde Mytilus eind april in de nacompetite. WS'92 speelde daarin om lijfsbehoud ze ker te stellen. Dat lukte mede door een 2-1-zege op Mytilus. MIDDELBURG Zeelandia Middelburg speelt finale in Made Zeelandia Middelburg speelt de herkansingsfinale tegen Valkens- waard zondag op het veld van Ma- dese Boys. De inzet van het duel, dat om 14.30 uur begint, is een plaats in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De clubs konden er onderling niet uitkomen op welke locatie de wedstrijd gespeeld zou worden, waardoor de KNVB dinsdagochtend de knoop doorhak te. Valkenswaard wilde de wed strijd op kunstgras spelen, Zeelan dia Middelburg op 'echt' gras. En dat ligt in Made. Zeeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45