Grote Drie staan er weer Glansrol voor Wijnaldum sport43 Handbalsters zijn weer van slag woensdag 6 juni 2012 Roland Garros lijkt zich volgens vast patroon te voltrekken PARIJS - In grandslamverband be staat er in het mannentennis een duidelijke tweedeling. Je hebt de Grote Drie die de hoofdprijzen ver delen en een handvol spelers die zich bij de majors de uitdagers van veelvraten Roger Federer, Rafael Nadal en Novak Djokovic mogen noemen. De huidige editie van de Franse Open lijkt geen uitzonde ring te gaan vormen op de onge schreven wet die sinds Roland Gar ros 2005 slechts één keer (in 2009) werd geschonden. Juan Martin del Potro wierp zich destijds bij de US Open als de indringer op die de grootste schrokop, Federer, na vijf opeenvolgende triomftochten van de troon stootte. Niet de Argentijn, maar Djokovic voegde echter aan de rivaliteit tus sen Federer en Nadal een nieuwe titanenstrijd toe: Nadal versus hemzelf En Del Potro? Die zakte als gevolg van een slepende pols blessure ver weg. Dat hij echter niet mag worden afgeschreven, bleek gisteren. Twee sets lang joeg Del Potro, die zich inmiddels weer in de top tien heeft genesteld, Fe derer in de kwartfinale de stuipen op het lijf Maar de Zwitser toonde zich andermaal een overlevings kunstenaar en wist voor de zeven de keer een achterstand van 2-0 in sets naar een overwinning in vijf bedrijven om te buigen: 3-6, 6-7, 6-2, 6-0, 6-3. Hij overrompelde op bekende wij ze zijn eerdere kwelgeest: op tech niek en gevoel. Het is die koelbloe digheid die Federer, en in zijn kiel zog Djokovic en Nadal, van de ach tervolgers onderscheidt. Al moet gezegd dat de Zwitser, sinds zijn laatste grandslamtitel (Australian Open 2010), van de drie het meest kwetsbaar is gebleken. De uitweg die Federer gisteren vond, stond overigens in schril contrast met de ontsnappingsrou te die Djokovic uitstippelde. Tegen Jo-Wilfried Tsonga leek de wereld ranglijstaanvoerder tot drie keer toe geklopt. Bij een voorsprong van 2-1 in sets en 5-4 in de vierde akte verwierf de Fransman twee wedstrijdpunten, maar Djokovic werkte ze weg. Twee games later kreeg Tsonga opnieuw twee kan sen om een sensatie te bezegelen, maar wederom toonde de Serviër in een kolkende arena aan over sta len zenuwen te beschikken. Toen Tsonga vervolgens de tiebreak met 8-6 verloor, was het met hem ge beurd: 6-1,5-7, 5-7,7-6, 6-1. Zodoende vervloog de hoop van het chauvinistische thuispubliek, dat even dacht dat oude tijden op Roland Garros zouden herleven. Maar na de uitschakeling van Tson ga is de kans dat Yannick Noah na 29 jaar een opvolger krijgt, ver dampt. Want met aftocht van de nummer vijf van de wereld is de Franse inbreng in het enkelspel bij zowel de mannen als vrouwen tot nul gereduceerd. Ervan uitgaande dat Nadal vandaag zijn kwartfinale- partij wint en ook in de halve fina le toeslaat, zal het komende zon dag op een bekend slotakkoord uit draaien. Met als enige vraag: wordt het weer Nadal tegen Federer, of gaan we op voor Djokovic-Nadal? moxsatsmasssgssz. ■MMHI Het chauvinistische thuispubliek dacht even dat oude tijden op Roland Garros zouden herleven. Maar nee, Jo-Wilfried Tsonga wordt dit jaar niet de opvolger van Yannick Noah. Novak Djoko vic won toch nog, zoals ook Roger Federer ontsnapte. door Marco Knippen ARNHEM - Bondscoach Henk Groe ner is de mokerslag nog aan het verwerken. Het besluit van de handbalbond om de organisatie van het EK voor vrouwen in Neder land af te blazen, hakte er stevig in. „Ik had even geen zin meer in de training. Het was een bliksemactie, ik werd totaal overrompeld." Doordat Nederland het evenement - om financiële redenen - terug geeft aan de Europese bond, kan Oranje normaal gesproken niet meedoen aan het EK. Het toernooi wordt aan een ander land toegewe zen. Het is de tweede tegenslag in korte tijd voor het Nederlands vrouwenteam. Afgelopen maand miste Oranje bij het kwalificatie toernooi in Spanje op één doel punt plaatsing voor de Olympische Spelen in Londen. „Het moment kon niet ongelukki ger", zei Groener. Ik heb enkele speelsters gesproken en die waren behoorlijk van slag. Zij hadden graag wat laten zien in eigen land." door Barry van der Hooft MAASTRICHT - Zonder zich boven matig te hoeven inspannen, boek te Jong Oranje gisteravond de vijf de overwinning in de EK-kwalifica- tie. In Maastricht zette de koplo per in groep 10 Bulgarije met 5-0 opzij. Die uitslag leidde tot tevre den gezichten, zonder de realiteit uit het oog te verliezen. „We had den misschien wel met dubbele cij fers moeten winnen", zei Georgi- nio Wijnaldum na afloop. De aanvaller van PSV viel onlangs buiten de EK-selectie van Bert van Marwijk. Tegen de zwakke Bulga ren dartelde Wijnaldum soms met speels gemak langs vier, vijf tegen standers. Wijnaldum: „Ik merk wel dat ik me ontwikkeld heb, het ging soms wel heel erg makkelijk." Zijn vizier stond lange tijd niet op scherp, maar na 66 minuten knal de hij prachtig de 2-0 binnen. Leroy Fer had voor rust de score al geopend uit een strafschop, die hij met een Panenka-achtige stiftbal verzilverde. Het zei veel over het superieure gevoel van Jong Oranje. „Het was soms één grote rondo", beschreef bondscoach Cor Pot het duel. „Over het spel, de discipline, het karakter en de concentratie ben ik heel tevreden. Dat heb je al lemaal nodig om goed te kunnen spelen. We hebben vanaf de eerste minuut gedomineerd, tegen een ploeg die niet liet zien dat het voor de laatste kans speelde. Al kwam dat misschien ook door ons positiespel. De 5-0 was nog een magere afspiegeling van de verhou dingen op het veld." Voor Wijnaldum had Pot niets dan lof over. „Ik heb ongelofelijk veel respect voor hem. Die jongen heeft het dit seizoen soms moei lijk gehad bij PSV, met een vorm- dip en het ontslag van de trainer die hem had gehaald. 'Gini' viel bij Oranje buiten de boot, maar liep bij ons de hele dag met een glim lach rond. Dat vind ik knap. We moeten ook niet vergeten dat hij nog jong is. Vanavond liet hij weer zien over extra kwaliteiten te be schikken." Daar heeft Pot, die ook Marco van Ginkel, Género Zeefuik en Lean- dro Bacuna nog zag scoren, er meer van. Het wordt interessant om straks te zien wie de coach in de play-offs, die nu zo goed als ze ker zijn, kan opstellen. Luuk de Jong, Kevin Strootman, Luciano Narsingh, Adam Maher, Ola John, Jeffrey Bruma; ze mogen allemaal nog voor Jong Oranje uitkomen. „Ik heb genoeg keus", zei Pot. „Dat komt goed uit, want wij willen vol gend jaar in Israël Europees kam pioen worden. Eerst willen we de play-offs bereiken, daarna moeten we ons plaatsen voor het EK. Het zijn nog een paar obstakels, maar met de spelers die wij hebben kun nen we echt wat neerzetten." Sport in het kort Zwemmer Joost Reijns is gezond verklaard. In januari werd bij hem teelbalkanker geconstateerd. Hij on derging vier chemokuren en twee operaties. Zijn eerste grote doel wordt nu het WK van volgend jaar in Barcelona. De Nederlandse hockeysters zijn het zeslandentoernooi in Londen begonnen met een nipte overwin ning op Australië: 2-1. Aanvoerster Maartje Paumen bracht in de tweede helft beide treffers treffers op haar naam, uit een strafbal (1 -1en strafcorner (2-1 Feyenoord heeft Lex Immers voor vier jaar vastge legd. De aan vallende middenvel der komt over van ADO Den Haag en mag in Rot terdam het nummer 10 dragen. Marianne Vos heeft de eerste kilo meters op haar racefiets gemaakt na haar val op 25 mei in de Valken burg Hills Classic, waarbij ze haar sleutelbeen brak. „Het voelde niet zo slecht aan", liet ze weten. Het Nederlands vrouwenvoetbal team heeft gisteren een oefeninter land tegen Noord-Korea met 2-0 gewonnen. Nangila van Eyck en Lie- ke Martens zorgden in Hoenderloo voor de doelpunten. UITSLAGEN TENNIS Roland Garros. Mannen, kwartfinales: Djokovic (Ser/1) - Tsonga (Fra/5) 6-1 5-7 5-7 7-6 (6) 6-1, Fede rer (Zwi/3) - Del Potro (Arg/9) 3-6 6-7 (4) 6-2 6-0 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Stosur (Aus/6) - Ci- bulkova (Slw/15) 6-4 6-1, Errani (lta/21) - Ker- ber (Dui/10) 6-3 7-6 (2). Dubbelspel, kwartfinales: Rojer/Qureshi (Ned/Pak/10) - Llodra/Zimonjic (Fra/Ser/3) 6-4 2-1, opgave. Halve finale: Bryan/Bryan (VSt/2) - Rojer/Qureshi (Ned/Pak/10). VOETBAL Oefenwedstrijd. Zweden - Servië 2-1Toivo- nen 1-0, Subotic 1-1, Ibrahimovic 2-1 (pen). WIELRENNEN Criterium du Dauphiné. Tweede etappe, Lamastre - Saint-Félicien. 1. Moreno (Spa) 160 km in 4.02.38, 2. Simon (Fra), 3. Gallopin (Fra), 4. Nocentini (Ita), 5. Van den Broeck (Bel), 6. Luis-Léon Sanchez (Spa), 7. Evans (Aus), 9. Wiggins (GBr), 11. Martin (Dui), 22. Ruijgh, 29. Kelderman, 35. Weening, 41. Tankink, 100. Andy Schleck (Lux) 1.47, 109. Westra 2.05, 134. Michel Kre- der, 150. Van Emden 10.54, 151. Lindeman, 160. Tjallingii 11.43, uitgevallen: Ligthart Algemeen klassement: 1. Wiggins 8.45.42, 2. Evans 0.01, 3. Grivko (Oek) 0.02, 4. Barredo (Spa), 5. Martin 0.04, 6. Martens (Dui), 11. Ruijgh 0.08, 14. Tankink 0.09, 15. Nibali, 18. Weening 0.11, 29. Kelderman 0.20,120. Andy Schleck 5.21, 128. Michel Kreder 5.37, 135. Westra 6.31,150. Lindeman 14.28,152. Tjallin gii 14.49, 156. Van Emden 15.31. De mentaal ijzersterke Novak Djokovic overleefde in de vierde set vier matchpoints en wist daarna in de vijfde set alsnog de winst te grijpen tegen Jo-Wilfried Tsonga. „Het was een onvoorstelbare partij." foto lan Langsdonn/EPA Viktor Elm maakt de overstap van sc Heeren veen naar AZ. De 26-ja- rige Zweed tekende een contract tot medio 2016 bij de Alk- maarse club. Elm komt transfervrij over van Heerenveen, waar hij 3,5 jaar speelde. In Alk maar staat zijn jongere broer Ras mus al onder contract.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43