zeeland I 3 Uitbesteden of inhuur, 't kost geld Onderzoek wijst uit: Zeeuwse gemeenten hebben goede service commentaar Te royaal Verdachten kraak parkeerautomaat Sluis opgepakt woensdag 6 juni 2012 Maar zet eens lager in, op een uurloon van zo'n 150 euro. Niks bijzonders. Dan praat je nog over 24.000 euro per maand. Dat betekent dat een overheidsorganisatie heel goede redenen moet hebben om die kennis in te huren." Wouter Buitelaar, hoogleraar bedrijfskunde Universiteit van Amsterdam Hoogleraar Wouter Buite laar Bedrijfskunde aan de Universiteit van Am sterdam is er duidelijk in: bijna een derde van je totale personeelskosten uitgeven aan ex terne hulp 'is fors'. Hij kan zich de scepsis binnen pro vinciale staten over de definitie van de inhuur van experts van bui tenaf goed voorstellen. „Werk uit besteden komt er in feite op neer dat je activiteiten die je eerst nog zelf deed, door anderen laat doen. Als je externen inhuurt, dan is dat - zeg maar - 'inbesteden'. Daarbij is de vraag terrecht of daar geen vaste plaats in de organisatie van kan worden gemaakt." Externe ad viseurs laten zich vaak grif betalen. Een beloning van 250 euro per uur is geen uitzondering, aldus Buite laar. „Vaak gaat het om manage- mentsfuncties. Maar zet eens lager in, op een uurloon van zo'n 150 eu ro. Niks bijzonders. Dan praat je nog over 24.000 euro per maand. Dat betekent dat een overheidsor ganisatie heel goede redenen moet hebben om die kennis in te hu ren." De ambtenaren die hebben aange geven vanaf 1 januari gebruik te willen maken van de 57+ regeling (inmiddels 83 procent), worden formeel op non-actief gezet. Dat houdt in dat de provincie nog al tijd een beroep op hen kan doen wanneer specifieke deskundigheid over een onderwerp nodig is. Maar daar moet dan wel weer voor worden betaald. Een buitengewoon onverstandige u-bochtconstructie, meent Buite laar. „Dan voer je een toneelstukje op. Het lijkt me onverstandig om van mensen, waarvan je nu al weet dat ze er uitgaan, te zeggen dat ze straks misschien weer terug komen om de organisatie bij te staan. Zo ga je ze ook dubbel beta len. Dat werkt voor de oud-colle ga's niet echt motiverend! Zo'n be sluit zou je wel heel goed moeten uitleggen. Het lijkt mij niet reëel. En als het al gebeurt, dan is dat rijp voor een pittige discussie in de ondernemingsraad en provin ciale staten als vertegenwoordigen de organen." door Ab van der Sluis VIDEO Venus trekt vandaag voor de zon langs, een zeldzaam verschijnsel. Bekijk de video op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De Zeeuwse ge meenten zijn het beste in' service, "bereikbaarheid en dienstverlening. Dat blijkt uit onderzoek van be stuurskundige Basile Lemaire. Alle gemeenten kregen dezelfde vraag voorgelegd van een 'mystery shop per' die meldde dat hij van plan was zich in de gemeente te vesti gen en op zoek was naar een fikse bouwkavel. Alle Zeeuwse gemeen ten gaven een inhoudelijk ant woord. In de einduitslag per ge meente eindigen Borsele en Kapel- Ie op een gedeelde vierde plaats. Zij krijgen de kwalificatie 'cum lau- de'. De beste gemeente zijn vol gens Basile Lemaire Cuijk, Gelder- malsen en Goedereede. Zij delen gedrieën de eerste plaats. Provincieambtenaren van 57 jaar en ouder wacht een riante ver- trekregeling. Dat plan presenteerde de provincie in fe bruari. Een sympathieke rege ling, maar ook peperduur. In middels rijzen er nieuwe vra gen over het provinciale perso neelsbeleid. Christenunie, PvZ en PW willen meer weten over de inhuur van externe krachten. Die is fors, consta teert hoogleraar Wouter Buite laar. De vrees bestaat dat veel van de 163 ambtenaren die mo gen vertrekken straks ook tot het leger (dure) inleenkrachten gaan behoren. In februari meld de gedeputeerde George van Heukelom dat vertrekkers een flexibele schil zullen vormen om het ambtelijk apparaat, om dat ze vrijwillig hun kennis en ervaring beschikbaar stellen. Of ze dat doen - zeker als collega's zich laten betalen - is de vraag. Het lijkt erop dat de provincie zich te royaal getoond heeft. De overige statenfracties zouden zich in dit dossier kritischer mogen tonen. SLUIS - De politie heeft maandag in Den Haag twee 23-jarige man nen uit die plaats opgepakt. Ze worden verdacht van poging tot in braak in een tankstation in Eede en de kraak van een parkeerauto maat in Sluis, beide in de nacht van zondag 19 op maandag 20 fe bruari. De kraken werden gezet door drie mannen. Een van de daders is nog voortvluchtig. De inbraak in het tankstation mislukte, maar de geld- cassette van de automaat aan de parkeerplaats van Toversluis in Sluis kregen ze wel te pakken. De cassette werd leeg teruggevonden. De schade aan de automaat be draagt zo'n tienduizend euro. Het programma Opsporing Verzocht besteedde vorige week aandacht aan de zaak en toonde de bewa- kingsbeëlden. Dit leverde waarde volle tips op. De twee verdachten zijn in hun huis aangehouden en zitten nu vast in een politiecel in Middelburg. De politie vraagt nu informatie over de derde verdach te. Bellen kan naar 0900-8844 of 0800-7000 (anoniem). Geen enkele Zeeuwse reactie komt er in het onderzoek ronduit slecht vanaf Alleen Sluis en Hulst preste ren matig. Een voldoende scoren: Terneuzen, Middelburg, Vlissin- gen, Goes, Reimerswaal en Tho- len. Een 'goed'- krijgen Veere, Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland. Kijk voor het volledige onderzoek op www.pzc.nl PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 2700 00 Salariskosten Vaste lasten personeel en ingehuurd personeel Provincie Begroting 2012:362 miljoen Salariskosten 2012:45 miljoen (662 fte) Rekening 2011296 miljoen Salariskosten 201145 miljoen euro (665 fte) Rekening 2010: 289 miljoen Salariskosten 2010: 56 miljoen (670 fte) Rekening 2009: 285 miljoen Salariskosten 2009: 51 miljoen (680 fte) Rekening 2008: 256 miljoen Salariskosten 2008:49 miljoen (689) Rekening 2007:294 miljoen Salariskosten 2GJ7: 46 miljoen (670) Rekening 2006: 223 miljoen Salariskosten 2006:47 miljoen (661 fte) Rekening 2005: 262 miljoen Salariskosten 2005: 37 miljoen (644 fte) Rekening 2004: 232 miljoen Salariskosten 2004: 37 miljoen (679 fte) Rekening 2003: 290 miljoen* Salariskosten 2003: 35 miljoen* (672 fte)* Rekening 2002: 309 miljoen* Salariskosten 2002: 33 miljoen* (655)* *(Lasten PSD in mindering gebracht) Rekening Begroting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3