150.0 Bij Oranje liggen de kaarten nu al op tafel Huis van de Dood sport 139 'Ik hoef niet op mijn tenen te lopen. Ik maak zeker snel stappen woensdag 6 juni 2012 Oranje doneerde zo'n 150.000 euro voor een Cruyff Court in Bronowice, een kansarme wijk van Krakau. Jetro Willems (18), de benjamin van Oranje én het EK EK in het kort Confronterend is het absoluut, een bezoek aan de resten van wat ooit het grootste en meest mensonterende concentratiekamp van de nazi's was. Hier de toegangspoort tot Auschwitz. foto GPD Bondscoach Joachim Löw en een deel van de Duitse spelersgroep werd al met de foto's van de gevangenen geconfronteerd. foto Markus Gilliarn/EPA Koffers met namen, geboortedata en de landen van herkomst erop gekrijt. foto Niels Westra/GPD Cesc Fabregas traint weer met de Spaanse selectie. De middenvelder van Barcelona liep vorige maand in de bekerfinale een spierblessure op, maar deed gisteren mee in de laatste ses sie in Ma drid voordat Spanje afreis de naar Po len. De ver wachting is dat Fabregas fit genoeg is om zijn op wachting te maken in de eerste wed strijd van het EK, zaterdag tegen Italië. Maar het is nog niet zeker of hij in de basis zal beginnen. De Tsjechische aanvaller Milan Baros heeft gisteren de training van het nationale elftal voortijdig verlaten. De voetballer moest afha ken met een blessure aan zijn dij been. „Hij heeft een spiertje ver rekt", zei teamarts Petr Krejci. Ook Tomas Rosicky is niet helemaal fit. door Leon ten Voorde KRAKAU - De 25.000 beschikbare kaarten waren in 24 minuten aan de man gebracht. En inmiddels is er zelfs al een levendige zwarthan del in de stad op gang gekomen. Voor de goede orde: we hebben het hier niet over de klassieker Ne derland - Duitsland van volgende week, maar over de enige openba re training van het Nederlands elf tal vandaag in Krakau. Bondscoach Bert van Marwijk is tevreden over de trainingsfacilitei ten in Krakau. „We oefenen op een goede grasmat", zei hij na de eerste training van Oranje in het Reymanastadion van Wisla Kra kow. „Dat is natuurlijk belangrijk." Hoe de training vandaag gaat verlo pen, weet Van Marwijk nog niet. Nergens in Polen komt zoveel La tijnse emotie bij voetbal vrij als bij Wisla Kraków. „Ik moet er nog over nadenken hoe ik temidden van dat lawaai met mijn spelers ga communiceren", aldus Van Mar wijk. „Dat is misschien even lastig, maar het is tegelijkertijd ook leuk dat er zoveel mensen op afko men." Zo hectisch als het straks zal zijn, zo rustig verliep gisterochtend de kennismaking van Oranje met het stadion van Wisla, dat als uitvals basis dient tijdens het EK. Zelden lagen de kaarten in de aanloop naar een groot toernooi ook zo duidelijk op tafel als nu.. De veldomstandigheden in Kra kau zijn uitstekend, er is nauwe lijks twijfel over de opstelling en af gezien van wat kleine pijntjes, is de hele groep fit. Het enige vraagteken, Joris Mathij- sen, deed 's ochtends al een groot deel van de training met de groep mee. Tijdens de besloten avond training volgde hij een aangepast programma. „De bedoeling is dat Joris woensdag voor zeventig pro cent wordt belast", legde Van Mar wijk uit. „Als dat goed gaat, dan traint hij donderdag voluit. Daar na weten we waarschijnlijk of hij zaterdag kan starten." Mathijsen is optimistisch over zijn herstel. „Ik ben er tegen de Denen bij", zei hij. Over de fitheid van Ibrahim Afel- lay hoeft de bondscoach zich geen zorgen te maken. De aanvaller, die door een kruisbandblessure bijna het hele seizoen buitenspel stond, heeft de belasting van twee wed strijden in vier dagen zonder man keren weggestopt. Begin met de aanvaller over de fy sieke belasting van een groot toer nooi na een lange afwezigheid en hij raakt zelfs lichtelijk geïrriteerd. „Ik twijfel er geen seconde aan dat ik het aankan. De meeste mensen zien niet hoeveel arbeid ik in de voorbije maanden heb verricht Het is niet zo dat ik er opeens sta. Daar is heel wat aan voorafgegaan. Het is ook de wereld op z'n kop; eerst dachten sommige mensen dat ik het EK niet zou halen en nu word ik door diezelfde mensen de hemel in geprezen. Maar zo gaat dat, ik kijk daar niet meer van op." En zo werkt Oranje zonder stress en al te veel gedoe toe naar het duel met Denemarken in Charkov. Het grootste explosiegevaar zit 'm nog steeds bij de gekrenkte bank zitters, maar Klaas-Jan Huntelaar liet zich na de eerste training in Po len niet meer verleiden tot vuur- spuwen. „Dat ik boos en teleurgesteld ben, is nu wel een keer bekend. Ik heb geen zin om hier meer over te pra ten", liet hij vooral zijn Duitse ge sprekspartners weten. Want in Duitsland snappen ze er nog steeds niets van dat er bij Oranje geen plek. is voor 'hun' topscorer. De Portugese voetbalploeg heeft de eerste training op Poolse bo dem in aanloop naar het EK afge werkt zonder aanvaller Nani. De speler van Manchester United kampt nog met een voetblessure, die hij zaterdag opliep in het oefen duel met Turkije. Dick Advocaat kan vrijdag bij het eerste EK-duel van Rusland met Tsjechië waarschijnlijk geen beroep doen op doelman Igor Akinfe- jev. De keeper van CSKA Mos kou heeft last van vocht in zijn knie. Vjats- jeslav Mala- fejev is waar schijnlijk zijn vervanger. Arcmohr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39