Weer twee bouwbedrijven failliet 321 zeeland Neeltje Jans nog geen hotspot veere terughoudend Haringparty voor familiekamers ziekenhuis Gemeente Veere geeft nog niet toe aan zware druk uit ggekerke VLISSINGEN - De Timmerfabriek in Vlissingen was De party was niet alleen voor het 'netwerken'. Er wordt besteed aan het verbeteren van de familie dinsdagavond het decor van de eerste Zeeuwse was ook een loterij en een kunstveiling waarvan kamers. De kamers stellen de familie van kanker- Haringparty. Voor het feestje had de Lions Club de opbrengst naar de afdeling Oncologie van het patiënten in staat dicht bij hun zieke familielid te Vlissingen zo'n zeshonderd mensen uitgenodigd. Admiraal De Ruyter Ziekenhuis gaat. Het geld zijn. foto Ruben Oreel NEELTJE JANS - De gemeente Veere reageert terughoudend op het en thousiasme waarmee het provin ciebestuur een 'economische hot spot' wil maken van Neeltje Jahs, het voormalige werkeiland in de Oosterschelde-stormvloedkering. Tegen een aanduiding van Neeltje Jans als economische hotspot heb ben B en W van Veere op zich geen bezwaar. Maar het college maakt wel nadrukkelijk het voor behoud 'dat nog een 'afweging' dient plaats te vinden over 'aard en omvang van de ontwikkelings mogelijkheden'. 'Het gaat hier, gelet op de ligging en ontstaansgeschiedenis om een uniek gebied met bijzondere kwali teiten, zodat een zorgvuldige afwe ging van de verschillende belan gen nodig is', schrijven B en W. Het provinciebestuur, dat Neeltje Jans ooit nadrukkelijk vrij wilde houden van hotels en vakantie huisjes, ziet nu juist wel mogelijk heden voor (verblijfs-)recreatie. Maar Veeres ontwerp-structuurvi- sie 2025 laat daar geen ruimte voor. De provincie beklaagt zich er bij Veere over dat, op het vlak van recreatie, alleen een onderzoek is opgenomen naar de mogelijke aan leg van een zeejachthaven. Veere wil het provinciebestuur nog wel tegemoetkomen met de suggestie om een mastèrplan te maken 'voor een gebiedsgerichte aanpak' van Neeltje Jans, 'waarbij naast onderzoek van een zeejacht haven ook andere (verblijfs) recrea tieve mogelijkheden niet op voor hand worden uitgesloten'. Elders in de gemeente wil Veere het landschap beschermen door campings, bij kwaliteitsverbete ring, niet langer automatisch toe stemming te geven voor uitberei- ding van de oppervlakte of het aantal standplaatsen. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De malaise in de bouwsector heeft opnieuw twee slachtoffers geëist: Metselbedrijf De Kam BV in Kamperland en aannemingsbedrijf De Bourgraaf in Goes. In totaal zijn door deze faillissementen nog eens zeven tien bouwvakkers zonder werk ko men te zitten. Metsel- en Bouwbedrijf De Kam van het Rip in Kamperland had tot het uitspreken van het faillisse ment door de rechtbank in Middel burg op 15 mei twaalf mensen in dienst. Hen is ontslag aangezegd, het bedrijf heeft de loonbetaling tot en met april kunnen uitvoe ren. „Twee mensen hebben nog even doorgewerkt om lopende werkopdrachten af te maken. Het ligt puur aan de problemen in de bouwsector. Er zijn te weinig op-_ drachten. Het bedrijf werd vooral ingeschakeld door andere aanne mers in onderaanneming, maar de opdrachten zijn schaars bij ieder een", zegt curator Jeroen de Waard van het Goese advocaten kantoor Van Leeuwen De Waard. Directeur Gerard Schouten nam het al lang bestaande familie bedrijf in 2006 over. Een doorstart ziet De Waard niet als mogelijkheid. „De marges waar mee verdiend wordt, zijn al zo lang te klein." De Waard verwacht dat de werknemers zich als zelf standige gaan aanbieden in de bouwwereld. Doorstarten is wel gelukt met aan- nemerij Otte in Nieuwdorp, die in maart failliet werd verklaard, zegt curator Folkert Hiemstra van Van Boven Advocaten in Middelburg. Dat gaat Hiemstra niet lukken met aannemerij De Bourgraaf aan de Albert Joachimikade in Goes. Er werkten nog vijf mensen, hen is ontslag aangezegd. „Het bedrijf had al vele jaren te weinig werk." woensdag 6 juni 2012 door Henk Postma Jaarden. OVERKAPPINGEN DAKKAPELLEN 10118- 441 „944 j asc02eeland.nl cronCirck lümengtjard sOrpfy ZONWERING Topkwaliteit met 7 jaai fabrieksgarantie en standaard electrische bediening KOM NAAR ONZE SHOWROOM VOOR EEN DEMONSTRATIE! Mortiereboulevard 40 j Middelburg T0118-441 944 Ijr info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl KOZIJNEN I ZONWERING door Henk Postma BICCEKERKE - De gemeente Veere wijkt vooralsnog niet voor de druk uit Biggekerke om daar nu einde lijk eens een nieuwe school en een nieuw dorpshuis te bouwen. Het wachten is op een rapport van de schoolbesturen dat net voor, of net na de zomervakantie ver schijnt. Pas daarna wordt bekeken of Biggekerke er een eigen school op na kan blijven houden. Dat schrijven B en W in het ziens- wijzenrapport bij de ontwerp- structuurvisie 2025. Vanuit Bigge kerke is massaal op die visie gerea geerd. Uit dat dorp kwamen maar liefst veertig van de 52 ingediende zienswijzen, allemaal pleitend voor behoud van voorzieningen als een school en een dorpshuis. Maar B en W geven geen krimp. Letterlijk schrijft het college 'dat de aanwezigheid van een school in de kern belangrijk is voor de leef baarheid, maar niet onmisbaar'. Verwezen wordt naar het stand punt van de gemeenteraad: 'Dat er in iedere kern een school moet zijn, is geen specifiek beleidsdoel meer'. Voorop staat de kwaliteit van het onderwijs, en een evenwichtige spreiding binnen de gemeente. Daarbij wordt rekening gehouden met de tendens van steeds meer ouderen, en steeds minder kinde ren. De gemeente ziet de bereik baarheid van scholen als; een 'een praktisch oplosbaar probleem'. Ook de bouw van e-en nieuw ge meenschapscentrum is nog geen uitgemaakte zaak. De gemeente streeft naar instandhouding van 'in ieder geval één ontmoetings ruimte per kern'. Maar dat hoeft niet per se een groot gemeen schapscentrum te zijn. Wat dat betreft biedt de structuur- visie slechts zekerheid over het voortbestaan van de 'multifunctio nele accommodaties' in Oostkapel- le en ICoudekerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32