'Schiet op met 15.000 Scheldekwartier' Helft oude ziekenhuis opnieuw te gebruiken 301 zeeland Plannen voor twee nieuwe hotels Lange Noordstraat blijven actueel Klassieke muziek bij voorstelling basisschool woensdag 6 juni 2012 De helft van de gebouwen va De helft van de gebouwen van het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg is ge schikt voor hergebruik. Het gaat dan om 15.000 vierkante meter vloerop pervlak, waarvoor een andere fa ~!e gevonden kan worden. Hergebruik gebouwen ziekenhuis Vlissingen Herbruikbaar O Niet herbruikbaar Nieuwe Bonedijkelaan Gebouw ZRTI Koudekerkseweg Sottegemstraat infographic Rolant Quist bron: Brink Groep door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De regieovereen komst die de gemeente Vlissingen met marktpartijen wil sluiten voor het Scheldekwartier en waar heel wat ambtelijke uurtjes in zijn gesto ken, kan zo de prullenbak in. De commissie ruimte heeft het docu ment dinsdagavond namelijk com pleet de grond in geboord. De regieovereenkomst, waarvan de inhoud overigens geheim is, regelt de samenwerking tussen de ge meente Vlissingen en de drie pro jectontwikkelaars AM, Proper-Stoic en Volker Wessels. Er staat in wie welke rol vervult en welke proces matige afspraken worden gemaakt. In feite niets anders dan een voort zetting van wat al bestaat. De eerste twee hebben al bij de ge meente aangegeven dat ze niet op zo'n document zitten te wachten. Volgens hen draagt het niet bij aan ontwikkeling en versnelling van realisaties. Ze hechten zogezegd be lang aan een snellere en meer prag matischer aanpak. Precies wat commissieleden ook wilden. „Wij willen een ontwikke- lings- en realisatieovereenkomst, met welke partij dan ook", luidde de reactie van LPV'er Mark Weug. „Daar hebben we geen regieover eenkomst voor nodig." Het CDA ging zelfs nog een stapje verder. „Dit document is eerder be doeld om ons verder te laten insla pen", vond Rijnco-Jan Suurmond. „College en marktpartijen, laat ons maar eens zien hoe creatief jullie zijn, zodat er eindelijk leven komt in het Scheldekwartier. De tijd tikt weg, maar zonder resultaat." En dan de Christenunie. Coen van Dalen: „Dit verhaal over regieverde ling horen we nu al jaren. Er zijn zelfs getekende contracten beloofd. En er wordt nog steeds' gesproken over marktpartijen alsof ze heilig zijn. Weg met dit hele verhaal. Ga nou eens wat doen!" Wethouder Damen probeerde de gemoederen nog te sussen door uit te leggen hoe intensief de gesprek ken met marktpartijen momenteel wel niet zijn, dat de gemeente hen heus onder druk zet en dat de com missieleden maximale creativiteit mogen eisen, maar daar trapten zij niet in. „De raad heeft al in 2009 opdracht gegeven tot een overeen komst", bracht POV'er Tobias Me- ijers in herinnering. „Ik zou me hartstikke doodschamen om hier dan nu mee aan te komen." De wethouder zwichtte; de over eenkomst gaat van tafel. door Peeftes* van Geldere OOST-SOUBURG - De jongste kinde ren van basisschool Het Kompas in Oost-Souburg konden dinsdag kijken naar muziektheather van or kest MaxTak. De voorstelling, met de naam HATS!, had als doel de kinderen kennis te laten maken met klassieke muziek. Het verhaal ging over een meisje in het oude Egypte dat wil laten zien dat zij net zo goed farao kan worden als een jongen. De voorstelling werd .ondersteund door verschillende klassieke instrumenten waar de kinderen nieuwsgierig naar keken. Het was voor sommige leerlingen dan ook de eerste keer dat ze een cello in het echt zagen en hoor den. Frederike Maus van het kwar tet muzikanten: „De muziek is het belangrijkst om ze kennis mee te laten maken, maar we willen het met wat meer brengen. Een gedeel te cultuurhistorie en de bood schap dat niet alles zwart-wit is." De discussie of meisjes ook farao konden worden ging later op de gang nog even door. ting van hun privacy en geluidso verlast. Dat leidde zelfs tot een rechtszaak. De rechter gaf in 2010 de eigenaar van het huis gelijk om het hotel te kunnen realiseren. De klachten van de omwonenden wer den niet gegrond verklaard. Belang rijk is wel dat de tuin niet als par keerplek gebruikt mag worden en dat vier suites het maximum is. De chocoladewinkel op de begane grond blijft bestaan. Ook het pro vinciale beleid waarin staat dat Zee land behoefte heeft aan vier- en vijfsterrenhotels speelde mee in de besluitvorming. De ruime suites zijn bedoeld voor groepen of fami lies die in het centrum luxe willen overnachten. Wanneer de plannen worden uitgevoerd, is nog niet be kend. Voor het oude postkantoor op nummer 48 loopt een aanvraag voor een (budget-)hotel. Onlangs werd bekend dat studenten van de Roosevelt Academy de begane grond en de kelder huren voor hun common house, een studenten verblijf In de bovenste twee verdie pingen zou eigenaar Hartman Be leggingen in de zomer een budget hotel willen beginnen. Meer wil Barbara Weeink van Hartman er nog niet over kwijt. „Ik kan pas meer vertellen als de aanvragen bij de gemeente rond zijn." door Pleter varo Geldere In 2016 verhuist het ADRZ van de Koudekerkseweg in Vlissin gen naar de nieuwbouw tussen woonboulevard Mortiere en de A58. Er is gekeken welk deel van het oude ziekenhuis daarna nog bruikbaar is. door Theo Giele Om met de deur in huis te vallen: minimaal de helft van de bestaande bebouwing van het Ad miraal de Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen zal gesloopt moeten worden. Dat deel kan niet tegen aanvaard bare kosten geschikt gemaakt wor den voor andere functies; de bouwtechnische staat is te slecht of de ruimte is ongeschikt. Dat is de conclusie van het advies bureau Brink Groep uit Eindho ven. Die heeft op verzoek van het ADRZ de mogelijkheden van de gebouwen en het terrein van het Tijdschema 9 2012: uitwerking herbestemming en zoeken naar een koper voor ADRZ-Iocatie Koudekerkseweg; 2013: Onderzoek naar mogelijkhe den in de markt en ontwikkelen concreet plan; 2014-2015: planologische proce dures om nieuwe ontwikkelingen mogelijk te maken; 2016: opening nieuw ziekenhuis bij De Mortjere, sluiting ADRZ-ioca- tie Koudekerkseweg; 2017/2018 oplevering verbouw de delen oude ziekenhuis; nieu we invulling percelen van gesloop te gebouwen. MIDDELBURG - Op twee plekken in de Middelburgse Lange Noord straat zijn plannen in voorberei ding voor nieuwe hotels: een luxe hotel met vier suites in het monu mentale pand De Milde Maerten en een budgethotel in het voorma lige postkantoor. Het college van B en W staat wel- -willend tegenover de aanvraag voor een hotel op Lange Noord straat 60. De eigenaar mag er vier luxe suites inrichten. Dat plan had hij al langer, maar het liep vertra- Egyptische sferen tijdens de voorstelling van MaxTak. De voorstelling was ging op door bezwaren van omwo- afwisselend ingekleed met dans, muziek en theater. foto Ruben Oreel nenden. Zij vreesden voor aantas- oude ziekenhuis aan de Koude kerkseweg bekeken. De hoogbouw van het ziekenhuis maakt de meeste kans op herge bruik. De kwaliteit van de lagere delen, aan de zijde van de Sotte gemstraat, is minder. Gevel en da ken verkeren in matige of slechte staat, heeft het adviesbureau gecon stateerd. De Brink Groep heeft zich ook ge bogen over de invulling van het overblijvende gebouw en de door sloop vrijkomende plek. Voor de locatie direct aan de Kou dekerkseweg moet gezocht wor den naar een invulling die iets met zorg te maken heeft. 'Hierbij kan gedacht worden aan concentratie van eerstelijns medische functies zoals een tandarts, huisarts of para medische dienstverleners zoals fy siotherapie en logopedie', is in het rapport te lezen. De hoogbouw is volgens de adviseurs vooral ge schikt te maken voor wonen. Om dat er me'dische zorg in de buurt is, ligt het voor de hand om er zorgappartementen in te maken. Ook kleine woningen (studio's) voor mensen die pas zijn afgestu deerd, vormen een mogelijkheid. 'Het gaat daarbij om een ander soort aanbod dan de bestaande woningvoorraad en kan wellicht ondersteunend zijn om afgestu deerden te behouden in Vlissin gen.' Naast wonen en zorg kan zo'n 6.000 van de in totaal 15.000 her bruikbare vierkante meter ge bruikt worden voor bijvoorbeeld 'kantoorachtige-concepten'. Dit commerciële gebruik zal nog na der uitgewerkt moeten worden. Het ADRZ gaat de ontwikkeling van het oude ziekenhuisterrein niet zelf ter hand nemen. Hier voor zullen, al dan niét met tussen komst van de gemeente, een of meerdere projectontwikkelaars ge zocht worden. Het Zeeuws Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) valt buiten deze plannen, maar heeft er wel mee te maken want het ZRTI deelt een aantal technische voorzieningen met het ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30