Externe hulp duur betaald 11,7 21 land Vrouw verdacht van negen berovingen Naar de dokter De krant 6 weken voor 18 euro! Politie zoekt eigenaar tas woensdag 6 juni 2012 Meer nog dan beren en ratelslangen vreesde ik al ver van tevoren dat mijn jongens droom, een roadtrïp door Ameri ka, vergald zou worden door een gang naar een Amerikaanse arts. Ik had de ergste verhalen ge hoord. Prima artsen, maar on-be-taal-baar. Echter, in het ho tel bij Yosemite Park moest ik 's ochtends concluderen dat ik wel móest. Oorontsteking. Ik kon er niet van slapen. Op een halfuurtje rijden vonden we een arts. Een Zevende Dags Adventist-arts. Ik moest een sta peltje papieren invullen waarbij ik ook de optie kon aanvinken dat de arts voor me zou bidden. Dankzij een meegenomen pijnstil ler was de hoofdpijn dragelijk ge worden. Het was niet nodig. Het bleek een heel geschikte kerel en een vakkundige arts. Duidelijk vermaakt keken de arts en zijn as sistenten naar deze exotische pa tiënt in dit piepkleine Califomi- sche plaatsje die worstelde met de vertaling van buis van Eustachius en een net Engels woord voor COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,-4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.ni Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 ACTerneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV, Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is-een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op.de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nazb) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal inazsi ik neem een proefabonnement van 6 weken vo (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) )r 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om me 'I persoonsgegevens. In het colofon trelt u nadere inlormatic aan. miljoen euro moet de vertrekrege- ling voor ambtenaren vanaf 57 jaar de provincie besparen. snotjes. Na een grondig onderzoek stond ik weer buiten. Een enorme slap pe bak Amerikaanse koffie later zou ik aan de overkant van de straat mijn medicijnen op kun nen komen halen. Het consult bleek lang niet zo duur als ik vreesde, 87 dollar, zo'n zeventig euro. Mijn ziektekostenverzeke ring zou dit wel willen vergoe den. Nu nog de medicijnen, tientjes- werk hooguit, zo schatte ik in. De huisarts had me al gerustgesteld. Het betrof louter merkloze ge neesmiddelen en die waren lang niet zo duur als de bekende grote merken. „Maakt u zich geen zor- gen." 116 dollar moest ik betalen. Voor de allersimpelste medicijnen. Ik zag mijn bescheiden winst in Las Vegas voor mijn ogen verdampen. Ik had misschien wel om een ge bed moeten vragen. Misschien was dat voordeliger geweest. Het moest zo zijn. Want wat zou het ook een droevig roadtrip avon tuur zijn als ik niet ergens genaaid zou worden. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Hoe zuiver is het personeels beleid van het dagelijks pro vinciebestuur? 163 ambtena ren mogen vertrekken, maar via de zijdeur worden exter ne krachten binnengehaald. door Marcel Modde De oppositie in Provincia le Staten maakt zich zorgen of het wel goed gaat met Zeeland. De Christenunie zette eind mei de toon, de PvZ beet zich er in vast en de PW bracht deze week met kritische vragen voor het voetlicht dat de provincie in feite veel meer uitgeeft aan de inhuur van externe deskundigen dan uit de officiële opgave zou blijken. „Want", zo zegt PW-ffactiewoord- voerder Ruud Haaze in een toelich ting, „uitbestedingen mogen dan formeel niet tot de rijksnormering worden gerekend, ook dat werk kost de provincie in de praktijk veel geld." Ruim negen miljoen in 2011 en bijna acht in 2010, zo blijkt uit een opgave van Gedeputeerde Staten. Wanneer daar de inhuur van externe medewerkers bij wordt opgeteld, gaf de provincie respectievelijk 15,7 en 17,5 miljoen euro uit aan derden. Even de feiten op een rij. De rijks overheid hanteert de norm dat de inhuur van externe medewerkers maximaal 10 procent van de totale personeelsuitgaven mag bedragen. De provincie Zeeland week daar de afgelopen jaren niet veel vanaf. Maar uitbesteed werk, externe op drachten en 'gewongen winkelne ring' zoals advisering door de Dienst Landelijk Gebied vallen vol gens de definitie buiten de norm. Terwijl die kosten een veelvoud vormen van het normbedrag en 'volstrekt onbeheersbaar zijn', al dus PvZ-voorman Johan Robesin. Dat voelt nogal ongemakkelijk in het licht van de vertrekregeling voor 163 ambtenaren van 57 jaar en ouder volgend jaar, kaartten Haaze en Robesin aan. Haaze: „De provincie wil zich gaan beperken tot de kerntaken. Op zich valt daar iets voor te zeg gen. Maar we moeten enorm op passen dat we op deze manier uit eindelijk niet meer geld kwijt zijn, dan we nu uitgeven. Want dan kan de provincie haar ambities be ter bijstellen." Robesin: „Het valt me op dat in be- grotingen steeds vaker op een sub tiele manier een half miljoen hier en daar aan extra kosten wordt weggemoffeld. Dat zien wij als sta tenleden ook niet altijd! Ik weet al van verschillende beleidsambtena ren dat ze verwachten straks een flinke zak geld te kunnen bijverdie nen, omdat de provincie hun ken nis en ervaring toch nodig heeft. Waar ben je dan mee bezig!" De verantwoordelijk gedeputeer den Kees van Beveren noch Ge orge van Heukelom wilde gisteren reageren op de kwestie. De vragen van de PVV zullen eerst schrifte lijk worden beantwoord, lieten ze weten. Ruud Haaze, PW Johan Robesin, PvZ MIDDELBURG - De rechtbank doet vandaag uitspraak of een 19-jarige vrouw (zonder vaste wo.on- of ver blijfplaats) nog langer in voorar rest moet blijven. Ze wordt ver dacht van negen berovingen en il legaal pinnen in verschillende win kels en restaurants in heel Neder land. In Vlissingen rolde ze de por temonnee van een bejaard echt paar in de Agrimarkt. Ze werkte sa men met een man van wie de identiteit bekend is. Deze man werkte eveneens mee bij de bero vingen in Oisterwijk. Hij staat ge signaleerd en is nog voortvluchtig. De andere feiten pleegde de vrouw met verschillende mensen. Sinds de aanhouding in België op 12 mei zit ze vast. Op 23 mei is de vrouw uitgeleverd aan de Neder landse autoriteiten. HULST - De Zeeuwse politie is op zoek naar de eigenaar van een weekendtas met inhoud. De tas werd op 27 februari rond het middaguur gevonden in de Glacisweg in Hulst. Het gaat om een grijze 'Fortis' weekendtas. In de tas zit herenkleding, schoe nen maat 43, toiletartikelen, een fo totoestel van het merk Lu- mix(dmc-tlz) en een carnavals boekje van Óssenisse. 2010 Salaris 56 miljoen 2011 Salaris 45 miljoen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2