Rebellen breken met vredesplan 81 buitenland Motorpech oorzaak crash KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 I5=Pm Moordende pornoacteur in Berlijn opgepakt NOORSE FJORDEN vanuit ROTTERDAM dinsdag 5 juni 2012 Zware verliezen regeringsleger Een reddingswerker in Lagos heeft een voorwerp opgeraapt uit het puin op de plek waar het vliegtuig zondag is neergestort. p foto AP Syrische opstandelingen: 'Wij zijn begonnen ons volk te ver dedigen'. Rebellen doden in weekeinde zeker tachtig regeringssolda ten. Speciaal gezant Kofi Annan gaat Veiligheidsraad bijpraten. DAMASCUS/BEIROET - De opstande lingen in Syrië zullen zich niet lan ger houden aan het internationale vredesplan voor dat land en het daarbij horende staalct-het-vurën. „We zijn begonnen ons volk te ver dedigen", zei rebellenwoordvoer- der Sami al-Kurdï gisteren. Een VN-missie ziet toe op het na leven van het vredesplan van Kofi Annan, de speciale gezant voor Sy rië van de VN en de Arabische Li ga. De opstandelingen willen dat die missie meer bevoegdheden krijgt. Anders moet de internatio nale gemeenschap een vliegver bod en bufferzones instellen. Daar voelt de rest van de wereld voorlo pig niets voor. In Syrië wordt al meer dan een jaar bloedig gevochten tussen aan hangers en tegenstanders van het bewind, met duizenden doden als gevolg. Kofi Annan sprak in april met de rebellen en het Syrische re gime het staakt-het-vuren af, maar beide partijen lappen dat voortdu rend aan hun laars. De moorden, gevechten en beschietingen gaan onophoudelijk door. Annan zei gisteren nog niet voor een uitbreiding van de VN-missie te zijn. Wel gaat hij overmorgen naar New York om de VN-Veüig- heidsraad bij te praten. Vrijdag gaat hij naar de Amerikaanse mi nister Hillary Clinton van Buiten landse Zaken om de situatie in Sy rië door te nemen. Annan blijft er bij dat alle partijen het vredesplan moeten naleven. Anders moet de internationale gemeenschap beslis sen welke maatregelen ze kan ne men, zei zijn woordvoerder. Op diverse plekken in Syrië werd gisteren gevochten. Daarbij vielen volgens mensenrechtenorganisa-' ties doden. Ook werd gisteren be kend dat rebellen afgelopen week end zeker tachtig en mogelijk meer dan honderd militairen van het regeringsleger hebben gedood. De opstandelingen vielen militaire controleposten aan en zouden er in zijn geslaagd tanks van het rege ringsleger te vernietigen. Alleen zaterdag al zijn 57 militai ren gesneuveld. Dat is het hoogste dodental bij het regeringsleger in één dag tijd sinds het uitbreken van de opstand half maart 2011. Ingrijpen in Syrië door de interna tionale gemeenschap kan alleen plaatsvinden met een mandaat van de VN, zei de Franse minister van buitenlandse zaken Laurent Fabius gisteren. Volgens Fabius is er geen 'duurzame oplossing' mo gelijk voor het conflict in Syrië zo lang president Assad er de dienst uitmaakt. In Sint-Petersburg spra ken EU-president Herman Van Rompuy en de Russische presi dent Vladimir Poetin gisteren met elkaar over de situatie in Syrië. Ze erkenden dat ze ér verschillend over dachten, maar denken beiden dat het plan van Annan nog steeds de beste garantie voor vrede is. LAGOS - Van het vliegtuig dat zon dag neerstortte in Nigeria, waren beide motoren uitgevallen. De pilo ten hadden dat kort Voor de crash doorgegeven aan de vluchtleiding. Dat heeft de luchtvaartchef van Ni geria gisteren gezegd. De zwarte doos van het verongelukte vlieg tuig is teruggevonden. Door de vliegramp in de stad Lagos kwamen de meer dan 150 mensen aan boord om het leven. Ongeveer de helft van de slachtof fers was gisteravond geborgen. Er zijn geen overlevenden, aldus een woordvoerder van het nationale crisisteam. Onder de doden zijn de Ameri kaanse piloot en de Indiase copi- loot, meldde het hoofd van de Ni- geriaanse luchtvaartdienst. Aan boord waren ook drie generaals van het Nigeriaanse leger en een hooggeplaatste medewerker van staatsoliebedrijf NNPC. Het Chine se persbureau Xinhua meldde dat ook vier Chinese passagiers zijn omgekomen. Het was gisteren nog steeds ondui delijk of ook op de grond slachtof fers zijn gevallen. Het toestel raak te bij het neerstorten een woon huis van twee verdiepingen, een kerk en winkels in een dichtbe volkte wijk. Duizenden mensen keken gisteren naar de reddingswerkzaamheden, waardoor ze het werk van de hulp verleners-bemoeilijkten. Het leger probeerde hen met geweld weg te krijgen, waarna er paniek uitbrak. Toen een helikopter probeerde te landen in de mensenmassa, was de chaos compleet. President Goodluck Jonathan van Nigeria heeft een diepgaand onder zoek aangekondigd en drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Het ramptoestel was een vliegtuig van de Nigeriaanse luchtvaartmaat schappij Dana Air dat een binnen landse vlucht maakté. Het toestel zou vorige week al problemen heb ben gehad en zou niet hebben mo gen opstijgen. Dana Air heeft giste ren alle vluchten geannuleerd. De luchthaven van Lagos is sinds het ongeluk gesloten. Passagiers wer den gisteren naar huis gestuurd. zse onze website:bnitenland Bekijk beelden van de plek waar het vliegtuig is gecrasht Super-de-luxe 8-daagse zeecruises per ms Rotterdam* INCLUSIEF ZOMERSPECIAL! Cruisen in stijl... nu superseherp geprijsd! Nooit eerder waren de 5-sterren cruises naar de Noorse Fjorden van de Holland America Line zó voordelig! Dit is uw kans om kennis te maken met het elegante ms Rotterdam vanaf slechts 699! Persoonlijke service, dineren op 5-sterren niveau en de machtige Noorse Fjorden staan centraal. En de snelste beslissers kunnen ook nog profiteren van een upgrade van een binnenhut naar een luxe buitenhut voor slechts 1,-. Let op, deze aanbieding geldt alleen voor vertrek juli en augustus en het aantal plaatsen is beperkt! waarom zou je meer betalen NOORDELIJKE NOORSE FJORDEN Dag 1: inscheping in Rotterdam, start cruise om 17.00 uur. Dag 2-3: na een-dag op zee tijd voor Hanzestad Bergen. Dag 4-5: Geiranger, het Geirangerfjórd en de stad Alesund. Dag 6-7: op zee, passage door het Hardangerfjord en Eidfjord. 3: ontscheping Rotterdam, op eigen gelegenheid naar huis. 28 juli Binnenhut Buitenhut 699 700 Veranda Suite €1199 Zie www.kras.nl/32840 ZUIDELIJKE NOORSE FJORDEN Dag 1: inscheping in Rotterdam, start cruise om 17.00 uur. Dag 2-3: na een dag op zee, tijd voor de Noorse stad Oslo. Dag 4-5: via Kristiansand naar het oude Stavanger. Dag 6: via het Sognefjord bereiken we het beroemde Flam. Dag 7-8: een dag op zee, ontscheping in Rotterdam. Binnenhut Buitenhut Veranda Suite* I 21 juli en 4 aug. 699 700 €1199 Zie www.kras.nl/32838 'Indien u boekt voor een suite, ontvangt u 100 p.p, boordtegoed. Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds, s®» BERLIJN - De pornoacteur uit Cana da die wegens moord internatio naal gezocht werd, is gisteren-in Berlijn opgepakt. Dat hebben een zegsman in Canada en de politie van Berlijn bevestigd. De 29-jarige Luka Rocco Magnotta werd aangè- houden in een internetcafé nadat hij daar door iemand was her kend. Magnotta wordt ervan verdacht de Chinese student Jun Lin te heb ben gedood en een video van de moord via internet te hebben ver spreid. Delen van het lijk verstuur de hij per post naar politieke par tijen in Canada. De Canadese auto riteiten vermoedden dat hij met een vliegtuig naar Parijs was ge vlucht. „Agenten hebben hem ter plekke gearresteerd, hij verzette zich niet", zei Kerstin Ziesmer, woord voerster van de politie in Berlijn. 7 nachten cruise l/ alle maaltijden aan boord ZOMERS TOPVOORDEEL op 5-STERREN CRUISES!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8