'Rechtsstaat heeft kracht verloren' binnenland 17 eg kras.nl Fiscus belt wanbetalers thuis op Spinozaprijs voor vier wetenschappers Oud-politicus Gmelich Meijling overleden FZC .boekt u bij KRAS.NL! dinsdag 5 juni 2012 Tjeenk Willink: gevolg van verzelfstandiging Oud-vicevoorzitter van de Raad van State Tjeenk Willink vindt dat de overheid minder kennis heeft door het op af stand plaatsen van politieke verantwoordelijkheden. Belang burger niet altijd voor op. DEN HAAG - De democratische rechtsstaat in Nederland is de afge lopen decennia verzwakt als ge volg van het beleid om overheids diensten te verzelfstandigen of te privatiseren. Dat betoogde oud-vi- cepresident Herman Tjeenk Wil link van de Raad van State giste ren voor een onderzoekscommis sie van de Eerste Kamer. Tjeenk Willink sprak over een ver zwakte democratische rechtsstaat als gevolg van het op afstand plaat- amsterdam - Wanbetalers kun nen een telefoontje van de Belas tingdienst verwachten. De fiscus wil zo ope'nstaande belastingschul den alsnog innen. Staatssecretaris Frans Weekers (Fi nanciën) heeft gisteren in Amster dam de officiële start voor een proef gegeven. Wie na een aanma ning en dwangbevel nog steeds in gebreke blijft, kan een telefoontje tegemoetzien. Het gaat vooral om openstaande bedragen tot enkele duizenden euro's. Het telefoontje kan een zwaardere invorderingsprocedure voorko men. In dat geval wordt er bijvoor beeld beslag gelegd op een bankre kening. Het komt regelmatig voor dat belastingplichtigen vergeten te betalen. De fiscus wil met de tele foontjes deze mensen de kans ge ven om alsnog hun schuld te beta len. „Deze aanpak zorgt ervoor dat mensen die het echt zijn vergeten alsnog snel betalen", aldus Wee kers. VANDAAG VOETBALSCHOENEN BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling sen van politieke verantwoordelijk heden, het teruglopen van inhou delijke kennis bij de rijksoverheid en de kleinere rol voor het maat schappelijk middenveld. Ook be schouwt de overheid de burger steeds meer als klant, waardoor het algemeen belang op de achter grond dreigt te raken, aldus Tjeenk Willink. „Het allerbelangrijkste is dat we de democratische rechtsstaat en de wezenlijke kenmerken ervan weer vooropstellen. Als je kijkt naar de afgelopen 25 jaar, dan is het beeld niet opwekkend in alle opzich ten", zei Tjeenk Willink, die bij de Raad van State begin dit jaar zijn taken overdroeg aan oud-CDA-mi- nister Piet Hein Donner. „De overhead, is op elk beleidster rein gegroeid en burgers voelen zich vaak klemgezet. Dat kun je niet straffeloos zo voortzetten", DEN HAAG - De Nederlandse Orga nisatie voor Wetenschappelijk On derzoek (NWO) heeft gisteren de winnaars van de Spinozapremie 2012 bekendgemaakt. Dat zijn de hoogste Nederlandse onderschei dingen in de wetenschap. De prij zen gingen naar vier hoogleraren: twee van de Radboud Universiteit in Nijmegen, een van de Universi teit van Amsterdam en een van de Universiteit Leiden. Xander Tie- lens is volgens de NWO de 'meest geciteerde en actieve astronoom van Nederland'. In zijn werk combineert Tielens as tronomie met fysica en chemie van grote moleculen. Hij is hoogle raar fysica en chemie van de inter- WASSENAAR - Oud-staatssecretaris Jan Gmelich Meijling is zaterdag overleden. Dat heeft de burgemees ter van Den Helder, Koen Schui ling, gisteren laten weten. Gmelich Meijling was eerder burgemeester in die gemeente en namens de, WD staatssecretaris van Defensie in het eerste kabinet-Kok (1994-1998). Hij was al geruime tijd ernstig ziek. Onder zijn leiding werd in 1996 de opkomstplicht voor de militaire dienst afgeschaft. Na zijn tijd als staatssecretaris was hij lobbyist voor defensiebedrijven in Israël en Nederland. Een tweede termijn als staatssecretaris zat er niet in nadat hij, tegen ambtelijke adviezen in, een duur regeringsvliegtuig had aangeschaft dat niet voldeed aan de gestelde voorwaarden. waarschuwde Tjeenk Willink. Hij zei dat hij niet principieel tegen marktwerking of privatisering is, maar 'wel tegen de aanname dat het automatisch beter is'. Hem is in de loop der jaren opgevallen dat vaak het belangrijkste motief was dat een dienst goedkoper door de markt kon worden uitgevoerd. Maar dat bjeek later niet altijd in het algemeen publiek belang. Er zijn volgens hem veel 'onbedoelde en onderschatte effecten' geweest van het beleid. Het parlementair onderzoek van de Eerste Kamer is het eerste ooit in de geschiedenis van de Senaat. De senatoren zullen zich de ko mende twee weken concentreren op de verzelfstandiging van de Ne derlandse Spoorwegen, uitkerings instantie UWV, de beheerder van het elektriciteitsnetwerk TenneT en de privatisering van KPN. stellaire ruimte aan de Universiteit Leiden. Annemarie Mol richt zich in haar werk op de antropologie van het lichaam. Ze combineert daarbij verschillende wetenschaps disciplines: filosofie, medische so ciologie, antropologie, weten schapssociologie en sociale theo rie. Mike Jetten doet onderzoek naar bacteriën. Volgens de NWO heeft zijn onderzoek tot radicaal nieuwe inzichten geleid. Jetten is hoogle raar ecologische microbiologie aan de Radboud Universiteit en bijzon der hoogleraar environmental mi crobiology aan de TU Delft. Ieke Moerdijk houdt zich bezig met al gebra en topologie. keuze uit bijna 200 actieve vakanties door heel Europa de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding volledig verzorgd; incl. verblijf in goede hotels, ontbijt en soms diner met Nederlandstalige routes groepsreizen altijd o.l.v. Nederlandssprekende reisleiding singlereizen: op uw bestemming altijd een 1-persoonskamer zonder toeslag m éb Loiredal 5/8 dgn o.b.v. ontbijt - vertrek: 6 juni t/m 24 september Met o.a. de kastelen van Chambord en Chenonceau Zie www.kras.n ës éb Bodensee 7/8 dgn o.b.v. ontbijt - vertrek: 6 juni t/m 21 oktober Ideale fietsstreek met een zeer aangenaam klimaat Zie www.F éb Van Passau naar Wenen 8/9/10 dgn o.b.v. ontbijt - vertrek: 6 juni t/m 20 oktober Lichte routes over vlakke paden langs de Donau Zie www.kras.n H éb Münsterland Zuidelijk Emsland 5 dgn o.b.v ontbijt en diner - vertrek: 2 juli t/m 27 augustus Verblijf in een 4-sterren hotel midden in het centrum Zie www.kras.n 5 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 11 juni t/m 24 september Verblijf in een 4-sterren hotel met vele faciliteiten Zie www.kras.nl/21600 S S Hartje Tirol 8 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 1 september en 15 september Afwisselend wandelprogramma én vele, leuke avondactiviteiten! Zie www.kras.nl/12422 H éb Pfalzerwald (met E-bike) 6 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 25 juni t/m 3 september Met o.a. Speyer, de Rheintal-route en het Lautertal Zie www.kras.nl/21879 S éb Moezel Sauerland 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 23 juni Vm 1 september Bewonder het mooiste van twee streken in één reis Zie www.kras.nl/21898 H éb Berlijn omgeving 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: van 23 juni t/m 15 september Unieke kennismaking met de highlights van Berlijn Zie www.kras.nl/22739 Normandië 7 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 18 augustus en 1 september Met o.a. de invasiestranden, Bayeux Route des Moulins Zie www.kras.nl/22705 Spreewald Gmelich Meijling 5 dgn o.b.v. ontbijt en diner - vertrek: 7 juli 1/m 25 augustus Tochten langs de Spree naar typisch Duitse dorpjes Zie www.kras.nl/22664 -c® Madeira 8 dagen o.b.v. logies en ontbijt - vertrek: 14 juni t/m 18 oktober Bewonder te voet dit subtropische bloemeneiland Zie www.kras.nl/21664 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cPm Priizen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusieI reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7