Man belaagt vrouwen in Oude Vaart Ook 'doorrijder' bezocht Vestrock ZEEUWS-VLAANDEREN Babijn: Sluis mag niet opdraaien voor opknappen 'waterschapsweg' Water graadje warmer met vierdaagse Waterhuisstraat houdt karakter PZC DINSDAG 5 juni 2012 17 Meerdere aangiftes gedaan in Terneuzen door Raymond de Frel TERNEUZEN - Verschillende vrouwe lijke bewoners van de wijk Oude Vaart in Terneuzen worden al maanden bij tijd en wijle lastigge vallen door een onbekende man. Zo heeft hij een aantal keren ge probeerd over de schutting te klim men bij vrouwen die alleen thuis zijn. Buurtbewoner Patrik Jonkman be trapte de man een kleine twee we ken geleden op heterdaad, toen hij in de brandgang tussen de Hoef bladstraat en Boterbloemwei over de schutting bij de buurvrouw hing. Een achtervolging bleef zon der succes. „De buurvrouw en ik hebben aangifte bij de politie ge daan. Zij deed dit al twee keer eer der, omdat de man voor de póórt stond te masturberen. Een andere buurvrouw heeft hij vorige week heel lang achtervolgd. Toen ze de poort op slot draaide, probeerde hij over de schutting te klimmen", aldus Jonkman. Bij basisschool De Oude Vaart ging er ook een belletje rinkelen toen het signalement van de man werd gemeld. Jonkman: „Een half jaar geleden heeft waarschijnlijk dezelfde man zijn broek laten zak ken, terwijl een kleuterklas buiten speelde." Directeur Chris Dinge- manse van De Oude Vaart beves tigt dat. „Gelukkig hebben de kin deren er niets van gezien, maar de juffen wel. Ik ben nog achter hem aangegaan, maar dat was tever geefs. Wij hebben de politie geïn formeerd, maar die kan pas iets doen als de man op heterdaad wordt betrapt." De vrouwenbelager is een donkere man van ongeveer 1,75 meter. Hij heeft een ringbaardje en is vaak ge huld in een bomberjas met een ca puchon. Jonkman kreeg van de po litie het advies" om in de buurt veel over de incidenten te praten, zodat iedereen oplettend is. „Er zijn meerdere aangiftes gedaan, maar hij is dus nog niet gepakt. Overigens neemt hij best veel risi co, want de lange brandgang tus sen de Hoefbladstraat en Boter bloemwei heeft maar twee smalle uitgangen. Je kunt hem zo klem zetten. De schrik zit er goed in. Een aantal vrouwen fietst 's avonds niet meer door de brand gang. Moeten ze hun huis uit, dan gaan ze via de voordeur, waar wel verlichting is." De politie bevestigt dat meerdere keren uit de wijk melding en aan gifte is gedaan. Tips zijn welkom via 0900-8844. OOSTBURG - Het is goed en wel dat Waterschap Scheldestromen en de gemeente Sluis binnenkort met ge sloten beurzen een aantal wegen ruilen, maar dan moet het water schap wel een financiële bijdrage leveren voor het opknappen van de Smoutweg bij Oostburg. Dat vindt het Sluise raadslid Francois Babijn (Lijst Babijn). De Smoutweg is kapotgereden door vrachtauto's. Die rijden naar nabij gelegen loodsen. De weg is daar voor niet geschikt en moet daar om worden hersteld én verbreed, vindt Babijn. Om te voorkomen dat Sluis daarvoor opdraait, roept hij het college op in overleg te gaan met het waterschap over een financiële bijdrage. In de ban van de vooruitgang 18 en 19 - KLOOSTERZANDE - Badmeester George Boogaart van zwembad De Honte in Kloosterzande heeft maandag te doen met de deelnemers aan de zwemvierdaagse. „Ik heb het water bewust een graadje warmer gemaakt, maar ja, als ze eruit komen, is het zo koud, maar elf gra den, dan zijn ze helaas snel weer weg." Het aantal zwemmers viel de eerste dag van de vierdaagse tegen. Boogaart telde er honderd. „Terwijl we normaal wel de tweehonderd halen, maar morgen kunnen er ook nog starten. De vierdaagse duurt tenslotte vijf dagen, tot en met vrijdag." Vooral basisscholieren doen mee. Ze laten zich sponsoren voor het goede doel dat elk jaar aan de Kloosterse vierdaagse is verbonden. Dit jaar is dat een actie van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties, tegen kinderarbeid in het West-Afrikaanse Benin. Boogaart hoopt natuurlijk dat het de rest van de week mooier weer wordt. Het is hopen tegen beter weten in, beseft de badmeester. De weersvoorspelling voor woensdag is alvast zo slecht dat de spelletjesmiddag van Hulst in Beweging is verschoven naar volgende week woensdag. De zwemvierdaagse in De Honte vindt alweer voor de 38ste keer plaats, foto Mark Neelemans ZUIDDORPE - De Waterhuisstraat bij Zuiddorpe is dankzij de natuur stenen bestrating een speciale pol derweg, maar ze verkeert in slech te staat. Waterschap Scheldestro men had ervoor kunnen kiezen de asfalteringsmachine erop los te la ten. Dat gebeurt niet. Over zo'n 300 meter wordt het wegdek in ere hersteld. Aannemer 't Gilde uit Terneuzen is er maandag mee be gonnen. Het werk is voor de bouw vakvakantie, dus voor 16 juli, af VANDAAG VOETBALSCHOENEN BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling door Henk Boot HULST - Niet alleen de twee Bel gische slachtoffers van de aanrij ding op de Tolweg bij Hulst, ook de 24-jarige autobestuurder die hen aanreed, was zaterdag naar Vestrock in Hulst geweest. De laat ste reed door na de fatale botsing, waarbij de 46-jarige docent Patrick van Hecke uit Kemzeke om het le ven kwam. De automobilist gaf zichzelf zon dag volgens de politie onder druk van de (sociale) media aan. Zijn au to, een blauwe Alfa, is in beslag ge nomen. De politie zoekt uit of de verdachte onder invloed achter het stuur zat. Over twee weken wordt de uitslag van een bloedon derzoek bekend. „Wij moeten zien te bewijzen dat we de goeie bin nen hebben en wat er is gebeurd", aldus politievoorlichter Alwin Don. Beide slachtoffers, van wie een 44-jarige Belg gewond raakte, waren op de fiets op weg naar huis, toen ze vermoedelijk van ach teren zijn aangereden. Een bosje witte rozen markeert nu de on- heilsplek. De politie zegt lopende het onderzoek niets over de toe dracht. Uit privacyoverwegingen ook niet over de woonplaats van de verdachte: een dorp met min der dan 4000 inwoners in de ge meente Hulst. Uiterlijk morgen wordt duidelijk of de verdachte langer in hechtenis blijft. De Broe derschool in Stekene is in rouw. Ook de echtgenote van Van Hecke staat er voor de klas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59