zeeland 121 Restauratie Scheldekraan Senang0" wordt een stuk duurder Wakheren Al 100 jaar Zandzakbankjes met helmgras in Groedse duinen De hoorspecialist dinsdag 5 juni 2012 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De rekening voor res tauratie van de Scheldekraan valt een stuk hoger uit. Daar zal de ge meente Vlissingen een deel van moeten ophoesten. Om hoeveel geld het gaat, wil Frank Melchers van restaurateur MIT Group niet vertellen. „Daar over zijn we nog in overleg met de gemeente. Zo'n klus valt altijd wat tegen, maar eerlijk gezegd hadden we dit niet verwacht. Veel wordt door ons opgevangen, omdat we dat als goed aannemer zelf maar hebben op te lossen, maar voor een deel hebben we bij de gemeen te aangeklopt." De suggestie van een ton aanvul lende kosten bovenop de vooraf vastgestelde rekening van 650.000 euro, beantwoordt Melchers voor zichtig met 'minder'. Meer wil hij er niet over kwijt. „Ik denk dat we een heel faire discussie voeren en ik heb er alle vertrouwen in dat het wordt opgelost." De meerkosten zitten in het feit dat met name de conservering toch meer vergde dan waarop was gerekend. Melchers: „Het plan was om de roestplekken lokaal te stra len en te conserveren, maar de oor spronkelijke verflagen lieten zo snel los dat we toch maar de hele kraan blank hebben gestraald. Dat kost meer straalwerk en verf en dus ook meer geld. Het resultaat is daarentegen des te beter." Dat karwei is overigens afgerond, voor zowel de giek als de mast. Nu de deadline van 30 juni in zicht komt, is het tijd om alle onderde len weer aan elkaar te koppelen. Een aantal keert vandaag gerevi seerd en wel terug. Het gaat om de wielstellen, zodat de kraan weer op wielen kan komen te staan, en de motoren voor het hijsen en het zogenoemde katrijden. Ook keert deze week het bedieningshuisje, voortaan niet meer geel maar grijs, terug naar Vlissingen. Van de restauratie zou de gemeen te 275.000 euro voor haar rekening nemen, eenzelfde bedrag kreeg ze aan Europese subsidies en de overi ge ton zou initiatiefnemer Louis van Heulen verzamelen. Hij is er bijna. „Nog negen mille. Maar ik heb nog 25.000 euro bij elkaar om de kraan uit te lichten en dinsdag is het haringparty, dus wie weet." Oorspronkelijke verflagen lieten zo snel los, dat de hele kraan maar blank is gestraald. De giek van de Scheldekraan is vo rige week al ontdaan van steigers en folie, deze week gebeurt datzelf de met de mast. MIDDELBURG - Klanten van de Kin deropvang Walcheren (KOW) ge ven de organisatie het rapportcij fer 8,8, dat is boven het landelijke gemiddelde. Dat blijkt het klanttevredenheids- onderzoek dat de KOW eens in de twee jaar laat uitvoeren. Het onderzoek is gehouden onder alle ouders van de kinderdagver blijven, de buitenschoolse opvang, peutergroepen/peuterspeelzalen en klanten van de gastouderop- vang. Het onderdeel 'opvang van het kind' wordt door de ouders van de gastoud eropvang met een 8,8 ge waardeerd, waar het gemiddelde in Nederland 8,5 bedraagt. De ouders van het kinderdagver blijf, de peuterspeelzaal, de peuter- groepen en de buitenschoolse op vang beoordelen dit met gemid deld een 8,1, een score die hoger ligt dan het landelijk gemiddelde van 7,8. 1 GROEDE - Wandelaars in het duin gebied tussen Groede en Nieuw- vliet kunnen sinds kort onderweg neerstrijken op vijftien zand zak-bankjes. De duinstrook werd onlangs opnieuw ingericht omdat het waterschap er kustversterkings- werk uitvoerde. Het idee is van de Aardenburgse Charlotte van Iwaar- den (22), Ze toonde het concept vorig jaar al in het Watersnoodmu seum bij Ouwerkerk. Uit de zak ken, die uiteindelijk helemaal op gaan in de omgeving en zelfs ver gaan, groeit helmgras. Gebruikers van de zakken kunnen een foto of opmerking naar haar mailen: info@charlotte-vaniwaarden.com. Twijfelt u wel eens aan uw gehoor? Breng dan een bezoek aan Beter Horen voor een persoonlijk advies en een hooroplossing die echt bij u past. Maak kennis met onze gekwalificeerde medewerkers en profiteer van topkwaliteit producten en service. Wilt u ook beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Kijk op www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159 voor een verkooppunt bij u in de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57