Huiskamer aan de Markt veere staakt zeeland 119 Tips? Café De Post veiling boerderij berco aantrekkelijk shoppen Witboek Katse school groeit nog niet erg Wij din uw bestemming deze zomer EK-voetbalfeest bij De Banjaard GroenLinks praat over politiek en religie dinsdag 5 juni 2012 mail naar: bevelanden@pzc.nl „We krijgen alleen maar positieve reacties van onze vaste klanten. De betrokkenheid bij Café De Post is groot." lange vorststraat - goes STEENDIJK makelaar taxateur o.g. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl Na ruim een jaar is café De Post op de Grote Markt in Goes weer open. Het café werd in maart 2011 door brand ver woest. „We wilden de oude sfeer weer terug." door Nadia Berkelder Er komt een vaste klant binnen. Ze feliciteert ei genaar René Verhoef. „Ik ben anderhalf jaar niet uit geweest in Goes", zegt ze. „En nu kan ik ein delijk weer. Het is echt schitterend geworden." Om te zeggen dat het een hele klus was, is zachtjes uitge drukt, maar het is gelukt: net vóór het Europees Kampioenschap deed het café afgelopen woensdag na een grondige verbouwing de deuren weer open. Met de opening heeft Café De Post meteen een nieuwe eigenaar: René Verhoef heeft de zaak overge nomen van zijn broer André. De twee Verhoefjes hebben een aan tal Goese horecazaken in eigen dom: René exploiteert De Post en Café Nationaal, samen met Alex Lakké. Zijn broer André is van het nachtwerk, met El Toro en Club Devo. Voor René is De Post een co- me back in het wereldje. „Ik ben zelf in 2002 uit de horeca gestapt", zegt René. „Ik heb in de tussentijd een computerbedrijf gehad." In februari was het café nog een puinhoop: zwartgeblakerde mu ren, gaten in de vloeren, balken die te verzwakt waren om te blij ven zitten. Nu is het een plaatje. Het interieur is donker, De Post Eigenaar René Verhoef in Café De Post. Het café ging vorige week weer open na een grondige restaura tie na de brand vorig jaar. foto Ronald Dekker kats - Dan Kersten uit Kats wil met een 'witboek' over de Prinses Margrietschool meehelpen om het besluit over het behoud van de school positief te beïnvloeden. Hij riep Katsenaren en oud-Katsen- aren op om hun verhalen over de school, die om een tekort aan leer lingen zou moeten sluiten, aan hem te sturen. Hij wil met de bun del de stelling dat de school onmis baar is voor Kats kracht bijzetten. Helaas valt het aantal inzendingen tegen: „Ik heb acht reacties, waar van één uit Nieuwerkerk en één uit Australië", meldt hij. Reageren kan nog: katseheule@xs4all.nl of ie Deltaweg 3,4485 PB, Kats. Vernieuwde menukaart Tapasgerechten Mosselen HOTEL BRASSERIE DE LEUGENAAR Boulevard Bankert 132 - Vlissingen 0118 412500 - info@hoteldeleugenaar.nl www. hoteldeleugenaar. nl anders eten heeft de uitstraling van een bruin café in een hip jasje; het mooie pla fond dat tevoorschijn kwam na de brand is grijs geverfd, de wanden zijn donker grijs, tegen het zwarte aan. Bij de grote bar staan indus triële krukken met houten zittin gen, erboven hangen zwarte lam pen. Op de vloer ligt een ouder wetse houten cafévloer. „De bar zat eerst aan de rechter kant, de trap, die nu in hal zit, stond eerst midden in de zaak. We hebben de ruimte anders inge deeld, zodat het groter lijkt. Aan de achterkant is een stuk bijge bouwd, daar is nu ook een extra bar die op drukke avonden open gaat." Achterin het café is een dans vloer, op de echte stapavonden gaan de tafels weg om ruimte te maken. De Post mikt op een wat ouder pu bliek, doorgaans 25-plussers, maar er zijn vier of vijf keer per jaar ook avonden voor veertig-plussers. „We waren vroeger al een 25-plus- café, met leuke bandjes. We organi seren thema-avonden, zo hebben we bijvoorbeeld elke tweede vrij dag een Salsa-avond. Dit is een ca fé waar je altijd terecht kunt. Jon geren worden niet geweigerd, maar die komen gewoon niet zo snel binnen. En er is behoefte aan. Vorige week, tijdens de maande lijkse 25-plusavond, stond er een rij van vijftig man voor de deur omdat het vol was." De komende tijd veranderen er nog een paar kleine dingetjes in het café: de leestafel bij het raam komt terug omdat de vaste klan ten hun krantje missen en buiten op het terras zet Verhoef nog een stamtafel voor de rokers. „We wil len het huiskamergevoel terug krij gen", zegt hij. „En het lijkt te wer ken. We krijgen alleen maar posi tieve reacties van onze vaste klan ten. De betrokkenheid bij Café De Post is groot." door Henk Postma koudekerke - De gemeente Veere ziet af van de openbare verkoop van boerderij Zuidwerve bij Kou dekerke om een belastingschuld te innen. Dat is het voorlopig resul taat van bemiddeling door de Vlis- singse oud-notaris mr. A. J. Sauer, voorzitter van de Zeeuwse om- budscommissie. De boerderij zou komende donder dag in Goes onder de hamer gaan omdat eigenaar Wim de Schipper de afgelopen jaren geen belasting aan de gemeente afdroeg. Hij wei gerde dat omdat de gemeente hem de afgelopen veertig jaren onheus bejegende, onder meer met foutie ve aanslagen en ongegronde ver dachtmakingen. Hij eist eerst scha deloosstelling en eerherstel. Bemiddelaar Sauer, die zich 'spon taan' bij De Schipper had aange meld, kreeg beide partijen gister middag nader tot elkaar, na enkele dagen van koortsachtig overleg. Dat begon met een toezegging van de gemeente om eventueel tege moetkomingen te doen. De Schip per stemde er daarna mee in het door de gemeente gevorderde be drag in depot te geven. Het gaat om 5600 euro (belastingen, ver meerderd met inningskosten). Dat geld blijft zijn eigendom. Pas wan neer verdergaande bemiddeling tot overeenstemming leidt, kan verrekening plaats vinden, zo blijkt uit correspondentie. „We zijn eruit", reageerde burge meester Rob van der Zwaag gister middag opgelucht, daar aan toevoe gend dat meteen opdracht was ge geven de verkoop van de boerderij af te gelasten. De Schipper reageer de aanzienlijk terughoudender: „In gesprekken blijkt steeds dat de gemeentelijke vertegenwoordigers niet beschikken over dossierken nis. Het wordt voor de bemidde laar een zware klus het geheugen van de gemeente op te frissen." Blijkens stukken die de afgelopen dagen door de gemeente zijn opge steld kan bemiddelaar Sauer nu gaan onderzoeken of 'de feiten aanleiding geven voor aanvullende excuses, dan wel een financiële te gemoetkoming' van de zijde van de gemeente. Daarbij kan, 'voor zo ver feiten daar aanleiding toe ge ven', verder worden teruggekeken dan de afgelopen vijfjaar. kamperland - Strandpaviljoen De Banjaard bij Kamperland is zater dag voetbalpaleis met de EK-wed- strijd Nederland-Denemarken van af 18.00 uur op groot scherm te zien. De Noord-Bevelandse actie groep Jongeren4jongeren hebben het voetbalfeest georganiseerd om geld in te zamelen voor een zomer vakantie voor ouderloze jongeren in een jeugdhuis in de Oekraïne, de Tsjernobyl-regio. Vorig jaar ver zorgde de groep voor het eerst een vakantie voor de kinderen in de Karpaten. Na de wedstrijd draait DJ Bad Tricks, artiestennaam van Patrick Geelhoed. Op het scherm is ook de volgende wedstrijd in de poule te bekijken, Duitsland-Portugal. De muziek vormt echter de hoofdmoot. http://jongeren4jongeren.com/ middelburg - GroenLinks Zeeland houdt donderdagavond 14 juni in Middelburg een politiek café met als thema religie en politiek. Sprekers zijn Eerste Kamerlid Ruard Ganzevoort, predikant Klaas Hendrikse, Arie van der Maas (actief CDA-lid, projectmana ger bij Economische Impuls Zee land en predikant) en Bart van Noord, oud-voorzitter van de GroenLinks-afdeling Bevelanden en actief binnen de Protestantse Kerk in Nederland. Het thema van de avond is' De staat: van God los. De politiek ook? Het politiek café is in Grand Café Willem aan de Oranjelaan 17 te Middelburg. KOZIJNEN ZONWERING OVERKAPPINGEN DAKKAPELLEN T 0118 - 441 944 ascozeeland.nl HOUT OF KUNSTSTOF KOZIJNEN? Kozijnen, ramen en deuren in kunststof met de perfect houtlook, de keuze is snel gemaakt! 'Vraag naar de voorwoorden. «idll.»- KOM NAAR ONZE SHOWROOM VOOR EEN DEMONSTRATIE! ^0 J" Mortiereboulevard 40 i Middelburg T 0118-441 944 I-r* info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55