i8lzeela Piet Vogelaar Goes kreeg vorig jaar twaalf keer rekening voor loze brandmelding als je Brandweer Noord-Beveland met AED op pad Brand Geld voor Akkerwinde Vliegende kraal Boerderijzuivel proeven in Goes dinsdag 5 juni 2012 BORSSELE Avondvierdaagse voor twee goede doelen Vanavond, dinsdag 5 juni, begint in Borssele de avondvierdaagse. Sport Vereniging Borssele geeft per deel nemer wat aan stichting Woord en Daad en KWF Kankerbestrijding. De start is vanuit het Troyehonk, naast de gymzaal en de voetbalvel den, vanaf 18.30 uur. Wandelaars krijgen een presentje vanwege de Week van de Avondvierdaagse. 'm nodig hebt! WISSENKERKE Excursie over het Sophiastrand met IVN Gidsen van het Nationaal Park Oos- terschelde schuimen zaterdag 9 juni het Sophiastrand bij Wissen- kerke af naar bijzondere vondsten van Oosterscheldeleven. Bijeen komst is aan de Longroomweg ach ter Roompot. Publiek dat mee wil kan dat gratis doen. Aanmelden is nodig: 0113-211675. www.np-oosterschelde.nl KLOETINGE Lezing over engelen en tekens van Eindtijd 'Welke diepere waarde draagt de Ef- teling uit voor de mensheid?', vraagt Claudia ICoole, spiritueel on dernemer en schrijfster. Zij telt dat volkscultuur en spiritualiteit el kaar spiegelen. Haar lezing Engelen en eindtijd, naar de titel van haar boek, is morgen, woensdag 6 juni, te horen in zaal Amicitia in Kloe- tinge. Aanvang 20.00 uur. http://claudiakoole.weblog.nl VANDAAG VOETBALSCHOENEN BIEDEN VANAF O www.pzc.nl/veiling FZC Hgwammgasms wsmumeasmt door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes heeft vo rig bijna 5900 euro moeten beta len aan de brandweer wegens loze brandmeldingen vanuit de parkeer garage Westwal. Het alarm mag een aantal keer per jaar straffeloos afgaan, maar vanuit de parkeergarage werd twaalf keer te veel gealarmeerd. De eerste keer kost dat 616,25 euro aan 'leges', alle daaropvolgende keren 478,30. Dat betekent een totaalbedrag van een kleine 5900 euro. De parkeergara ge behoort tot de gebouwen in Goes waar het vaakst loze brand meldingen vandaan komen, naast logiespunten voor arbeidsmigran ten en industriële bedrijven. Ook de automatische brandmeldinstal- latie van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis gaat regelmatig voor niets af De gemeente heeft afgelopen zo mer een nota opgesteld om het aantal loze meldingen terug te dringen. Bij loze meldingen wordt een hoofdgebruiker van een pand eerst gewaarschuwd. Verbetert de situatie niet, dan wordt een dwang som van 2500 euro per overtre ding opgelegd. Uiteindelijk kan be stuursdwang worden toegepast. De regelgeving is sinds dit jaar van kracht. Voor Goes maar goed ook, anders waren de Westwal-meldin- gen een nog veel duurdere grap ge worden. Overigens bestaat de kans dus dat Goes zichzelf wellicht ooit nog eens een dwangsom moet op leggen. Volgens een woordvoerster van de gemeente is de brandmeldinstalla- tie in de parkeergarage inmiddels anders afgesteld. Uit het overzicht dat de brand weer Goes minutieus bijhoudt op haar website, blijkt dat tot nu toe drie keer is uitgerukt voor een loze brandmelding. Dat valt nog bin nen de norm. Die norm is weer af hankelijk van de grootte van het betreffende gebouw. WISSENKERKE - De Brandweer Noord-Beveland wordt voortaan tegelijk met de ambulance gewaar schuwd om af te gaan op een mel ding van mogelijke hartstilstand. De brandweerlieden staan het slachtoffer bij met een hartschok- apparaat (AED) en reanimatie tot de ambulance komt. Het betreft een proef van de Veilig heidsregio Zeeland en de Regiona le Ambulancevoorziening. Het idee is dat de brandweermensen vaker in de buurt van het slachtof fer zijn en eerder kunnen. Even tueel worden politieteams ingezet als eerste hulpverlener, mochten die sneller ter plekke kunnen zijn. Op 7 maart vorig jaar brandde café De Post op de Grote Markt in Goes volledig uit. De brand trok veel belangstelling. Het café werd volledig verwoest. Alleen de gevels bleven redelijk intact. Ondernemersplein NISSE - Het bedrijf Istimewa Elek tra heeft vierduizend euro beschik baar gesteld aan werk- en leerbe drijf De Akkerwinde in Nisse. De schenking is een cadeau aan het bedrijf, dat is bijeengebracht door relaties voor het veertigjarig jubi leum. Het doel is gekozen door de medewerkers van het bedrijf. De Akkerwinde gaat het geld investe ren in een nieuwe aanhangwagen en in uitbreiding van de thee-en kruiden. GOES - Kralenwinkel De Vliegende Kraal verhuist van Goes naar Noordstraat 24 in Kamperland. Ook de naam verandert, naar Bea- dfreaks. De nieuwe winkel opent in augustus. www.devliegendekraal.nl GOES - Klanten van de Agrimarkt in Goes kunnen vrijdag en zater dag kennis maken met 'Echte Boer derijzuivel', een keurmerk voor melk, yoghurt, vla en kaas die ge maakt is op de boerderij. Het keur merk zegt eerlijke informatie te willen geven over de producten en hun herkomst. In de Agrimarkt kunnen klanten vla, karnemelk en yoghurt proeven. www.boerderijzuivel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54