Ergernis over verkeer Zandkreeksluis Wijk in de ban van vrouwenbelager BEVELANDEN/THOLEN John danst door Inbreker Kloetinge aangehouden almanak Aanzoek DINSDAG 5 juni 2012 17 Huiskamer aan de markt 18 en 19 Veel toeristen begrijpen situatie met bypass volgens omwonenden nog steeds niet door onduidelijke bebording door Luc Oggel KATS - Omwonenden van de Zand kreeksluis bij Kats ergeren zich aan de chaotische verkeerssituaties die zich daar met name in het hoogsei zoen voordoen. Al jarenlang probe ren zij de betrokken overheden te doordringen van het probleem, maar tot nu toe zonder resultaat. Aanwonende Dan Kersten spreekt inmiddels gekscherend van 'Attrac tiepark Zandkreeksluis'. Het groot ste probleem is volgens de aanwo- nenden namelijk dat toeristen (en dan vooral Duitse en Belgische) niet begrijpen dat ze over de by pass moeten rijden als de brug in de doorgaande weg open staat en gaan wachten tot die weer dicht gaat. Daardoor loopt' het verkeer onnodig vast en onstaan gevaarlij ke situaties als de automobilisten doorhebben wat de bedoeling is en achteruit gaan rijden. Ook is het de aanwonenden een doorn in het oog dat automobilisten vaak veel te hard hard over de (secun daire) parallelweg rijden, terwijl die eigenlijk is bedoeld voor fiet sers en landbouwverkeer. Voor die laatste groep is een open brug ove rigens ook een ramp, zegt Kersten. „Die boeren staan dan twintig tot veertig minuten met draaiende motor voor onze deur te wach ten." Hij heeft vele foto's van aller hande hachelijke situaties rondom de sluis, zoals bijvoorbeeld van au tomobilisten die de slagboom op de parallelweg proberen te demon teren. Oorzaak is volgens bewoners de onduidelijke bebording. „Bij Brui- nisse is er precies zo'n situatie als hier, maar daar daar verwijst een (elektronische) groene pijl naar de bypass als de brug openstaat. Bij de Zandkreeksluis hangt een rood kruis boven de weg en dat is voor automobilisten een reden om te stoppen. Groen is doorrijden, dus er zou een groene pijl moeten ko men", zegt Kersten. Volgens hem ontbreekt het de betrokken overhe den (Rijkswaterstaat, provincie, waterschap en gemeente) aan 'boe renverstand'. „Er hebben al ver schillende gesprekken plaatsgevon den, maar dat levert niets op." Woordvoerster Lia van Dijke van Rijkswaterstaat, eigenaar van de Zandkreeksluis en verantwoorde lijk voor de daar aanwezige matrix- bebording, bevestigt dat er met de bewoners van de ïste Deltaweg is gesproken. „Tijdens het laatste ge sprek op 23 februari is afgesproken dat de bewoners een lijstje met concrete verbeterpunten zouden aanleveren, maar dat hebben we nog niet ontvangen. Zodra dat bin nen is, zullen we bekijken wat er eventueel mogelijk is." WILHELMINADORP - Kunstenaar Wim Bakker doet de laatste klusjes aan zijn kunstwerk 'Dance John Dance' in Wilhelminadorp. De dansende trekker stond sinds 2010 in de buurt van de Kooiweg, voor de zomerexpositie Kanaalkunst. „Dat was een tijdelijke locatie", zegt Bakker. „Bovendien was de constructie niet berekend op een langere termijn." De belangenvereniging van Wilhelminadorp heeft Bakker gevraagd om zijn werk definitief mmmmiisemgamiesssa MH>IMillMi»IIWIIiHBMBMMIIIIIIIillll»llllllllll TERNEUZEN - Vrouwelijke bewo ners van de wijk Oude Vaart in Terneuzen worden al maanden bij tijd en wijle lastiggevallen door een onbekende man. Hij heeft een aantal keren geprobeerd over de schutting te klimmen bij vrouwen die alleen thuis zijn. Buurtbewoner Patrik Jonkman be trapte de man een kleine twee we ken geleden op heterdaad, toen hij in de brandgang tussen de Hoef bladstraat en Boterbloemwei over de schutting bij de buurvrouw hing. Een achtervolging bleef zon der succes. „De buurvrouw en ik hebben aangifte bij de politie ge daan. Zij deed dit al twee keer eer der, omdat de man voor de poort stond te masturberen. Een andere buurvrouw heeft hij vorige week heel lang achtervolgd. Toen ze de poort op slot draaide, probeerde hij over de schutting te klimmen", aldus Jonkman. Bij basisschool De Oude Vaart ging er ook een belletje rinkelen toen het signalement van de man werd gemeld. Jonkman: „Een half jaar geleden heeft waarschijnlijk VANDAAG VOETBALSCHOENEN BIEDEN VANAF 0 www.pzc.nl/veiling FZC KLOETINGE - De politie heeft maan dag om 5.35 uur een verdachte van een inbraak in een woning aan de Tervatenseweg in Kloetinge aange houden. De 35-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats vluchtte bij het zien van een agent met diensthond. De hond heeft de verdachte gebeten. Uiteindelijk is hij aangehouden in de sloot langs de Kapelseweg. Hij had een fiets en een laptop gestolen. een plaatsje te geven aan de Langeweg. Vrijdag wordt de dansende tractor daar officieel onthuld Er komen trekkeroldtimers om de onthulling een feestelijk tintje te geven. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl dezelfde man zijn broek laten zak ken, terwijl een kleuterklas bui- tenspeelde." De vrouwenbelager is een donkere man van ongeveer 1,75 meter. Hij heeft een ringbaard je en is vaak gehuld in een bom ber jas met een capuchon. De politie bevestigt dat meerdere keren uit de wijk melding en aan gifte is gedaan. Tips zijn welkom. Zij was er nooit zo van en hij al he lemaal niet, maar na tien jaar sa menzijn en twee bloedjes van kinde ren, en geïnspireerd door de bruiloft van de buren, vond zij dat het er toch maar eens van moest komen. Ze alle romantiek uit de kast om hem ten huwelijk te vragen. Ze deed ze dat in Italië. Een paardenkoets met rozenblaadjes erbij, champagne; niets ging haar te ver om die ene gro te vraag zo indrukwekkend mogelijk te stellen. Hij zei nog ja' ook. Maar aan het huwelijksvoornemen, maakte zij nog geen twee weken la ter prompt een eind, toen hij tussen de aardappelen door vroeg of ze niet ook eens zouden trouwen. Haar aan zoek was hij helemaal vergeten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53