Al 100 jaar Brandweer Goes druk met loze meldingen 21 Resort Land Zee breidt uit Vakantiehuis kan vaker in verhuur Tweede plaats voor Advansis Zandzakbankjes met helmgras in Groedse duinen De hoorspecialist dinsdag 5 juni 2012 NOORDWELLE - Resort Land Zee krijgt een nieuwe ontbijtzaal. De oude is 70 vierkante meter en wordt vervangen door nieuw bouw van 250 vierkante meter. Daarvoor betrekt het hotel er een stukje grond aan de zijkant bij. „Vooral in de zomer is het druk en moeten onze gasten wachten op het ontbijt," verklaart Arian Han sen de noodzaak tot bouwen. Het werk is inmiddels begonnen. Han sen hoopt dat het voor de bouw vak klaar is. BURGH-HAAMSTEDE - Het verhogen van de bezettingsgraad van vakan tiehuizen op Schouwen-Duive- land. Daarop richt zich het nieuwe bedrijf Vastgoedbeheer Zeeland van Nescio Midavaine (24) uit Burgh-Haamstede. Het bedrijf ba seert dit doel op een studie naar deeltijdwonen. Eigenaren van va kantiehuizen zien vaak op tegen verhuur vanwege praktische be zwaren. Vastgoedbeheer Zeeland komt ze daarin tegemoet. www.nesciomidavaine.nl DREISCHOR - Automatiseringsbe drijf Advansis in Dreischor is twee de geworden bij de verkiezing van het ICT-bedrijf van het jaar van de provincie Zeeland. Eerste werd computerwinkel Final Soft- en Hardware in Sint Jansteen. De prij zen worden jaarlijks uitgereikt door ICT Waarborg en toegekend door het publiek, dat in Zeeland de keuze had uit 130 genomineer de bedrijven. Advansis Automatise ring bestaat dertien jaar. GROEDE - Wandelaars in het duin gebied tussen Groede en Nieuw- vliet kunnen sinds kort onderweg neerstrijken op vijftien zand zak-bankjes. De duinstrook werd onlangs op nieuw ingericht omdat het water schap er kustversterkingswerk uit voerde. Het idee is van de Aarden- burgse Charlotte van Iwaarden (22). Ze toonde het concept vorig jaar al in het Watersnoodmuseum bij Ouwerkerk. Uit de zakken, die uiteindelijk helemaal opgaan in de omgeving en zelfs vergaan, groeit helmgras. Gebruikers van de zak ken kunnen een foto of opmer king naar haar mailen: infb@charlotte-vaniwaarden.com. door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes heeft vo rig bijna 5900 euro moeten beta len aan de brandweer wegens loze brandmeldingen vanuit de parkeer garage Westwal. De norm waarbinnen het automa tisch brandalarm voor de parkeer garage straffeloos mag afgaan, werd in 2011 met twaalf overschre den. De eerste keer kost dat 616,25 euro aan 'leges', alle daaropvolgen de keren 478,30. Dat betekent een totaalbedrag van een kleine 5900 euro. De parkeergarage behoort tot de gebouwen in Goes waar het vaakst loze brandmeldingen van daan komen, naast logiespunten voor arbeidsmigranten en indus triële bedrijven. Ook de automati sche brandmeldinstallatie van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis gaat regelmatig voor niets af De gemeente heeft afgelopen zo mer een nota opgesteld om het aantal loze meldingen terug te dringen. Bij loze meldingen wordt een hoofdgebruiker van een pand eerst gewaarschuwd. Verbetert de situatie niet, dan wordt een dwang som van 2500 euro per overtre ding opgelegd. Uiteindelijk kan be stuursdwang worden toegepast. De regelgeving is sinds dit jaar van kracht. Voor Goes maar goed ook, anders waren de Westwal-meldin- gen een nog veel duurdere grap ge worden. Overigens bestaat de kans dus dat Goes zichzelf wellicht ooit nog eens een dwangsom moet op- leggen. Volgens een woordvoerster van de gemeente is de brandmeldinstalla tie in de parkeergarage inmiddels anders afgesteld. Uit een overzicht dat de brandweer Goes, blijkt dat tot nu toe drie keer is uitgerukt voor een loze brandmelding. Dat valt nog binnen de norm. Die norm is afhankelijk van de grootte van het betreffende gebouw. HULST Veroorzaker ongeval kwam ook van festival Niet alleen de twee slachtoffers van de aanrijding bij Hulst, ook de 24-ja- rige automobilist die hen aanreed, was zaterdag naar Vestrock in Hulst geweest. De laatste reed door na de fatale botsing, waarbij de 46-jarige docent Patrick van Hecke uit Kem- zeke omkwam. De automobilist gaf zichzelf zondag aan bij de politie. Over twee weken is de uitslag van het bloedonderzoek bekend. IJZENDIJKE Festival Weitjerock herrijst uit de as Het popfestival Weitjerock in IJzen- dijke herrijst na tien jaar uit de as. Een nieuw stichtingsbestuur blaast het evenement nieuw leven in. In grediënten worden Nederlandse en Belgische toppers uit het alterna tieve circuit, lokale bands en caba ret. Eind juli 2013 moet het festival plaatsvinden. Als warming-up zijn er op vrijdag 15 juni in La Porte d'Or in IJzendijke optredens van Birth of Joy en The Filthy Eights. KLOETINGE Lezing over engelen en tekens van Eindtijd 'Welke diepere waarde draagt de Efteling uit voor de mensheid?', vraagt Claudia Koole, spiritueel on dernemer en schrijfster. Zij telt dat volkscultuur en spiritualiteit el kaar spiegelen. Haar lezing Engelen en eindtijd, naar de titel van haar boek, is morgen, woensdag 6 juni, te horen in zaal Amicitia in Kloe- tinge. Aanvang 20.00 uur. h ttp://cla udiakoole.weblog.nl BIJ nader mmm ZIERIKZEE - Het verhaal over verster king van de duinen bij Renesse, giste ren in de PZC, bevat enkele fouten. Het waterschap Scheldestromen betaalt de verbreding van de duinen niet. Het werk wordt volledig gesubsideerd door het Rijk. Verder betreft het genoemde bedrag van 11 miljoen euro de zee- waartse variant, die niet wordt uitge voerd. De gekozen landwaartse variant kost 4.75.000 euro. Tenslotte is het niet Rijkswaterstaat die onder meer uit kostenoverweg voor de landwaartse variant kiest maar het wa terschap, dat het werk ook uitvoert. Twijfelt u wel eens aan uw gehoor? Breng dan een bezoek aan Beter Horen voor een persoonlijk advies en een hooroplossing die echt bij u past. Maak kennis met onze gekwalificeerde medewerkers en profiteer van topkwaliteit producten en service. Wilt u ook beter horen? Ca dan naar Beter Horen. Kijk op www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159 voor een verkooppunt bij u in de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51