Aquavitesse gaat meer in dagverhuur 201 zeeland Aquavite Herstel Scheldekraan Vlissingen kost meer Oranjeclub Westkapelle dreigt ten onder te gaan Grootste in Zeeland Kano's dinsdag 5 juni 2012 Met 22 kajuitzeiljachten in diverse lengtes is Aquavitesse in Bruinisse de grootste botenverhuurder van Zeeland. In de dagverhuur heeft het bedrijf nog Valken, Fox 22's, RS Ventures, Optimisten, sloepen en catamarans. Aquavitesse in Bruinisse begint met het verhuren van kano's. Het bedrijf heeft er momenteel elf (eenpersoons, tweeper soons en twee kinderkano's), maar breidt dat aantal uit zo dra er vraag naar is. In de dagverhuur zitten ook sloepen, Valken, Optimisten en een catamaran. door Ton van den Nouweland BRUINISSE - Sinds kort kano's, maar ook een sloep, een Valk, een Optimist of een klein kajuitzeil jacht. Aquavitesse doet steeds meer in dagrecreatie. Het bedrijf aan de nieuwe jachtha ven van Bruinisse is vooral bekend van de huurjachten die in het sei zoen overal in Zeeland opduiken. „Wij schamen ons niet om daar onze naam op te zetten en dat valt natuurlijk op," zegt eigenaar Ri chard Rot van Aquavitesse. „Blij ven andere zeilers daarvan uit de buurt? Nou, prima toch? Ander voordeel is dat wij het meteen we ten als er een aan de grond zit. We zijn al onderweg voordat de huur der heeft kunnen bellen." Maar de bestaande verhuur is erg weersaf hankelijk, vindt Rot. „Het is alle maal last-minutewerk." De econo mische teruggang is ook bij Aqua vitesse merkbaar. „Nog niet ieder een heeft de prijsdaling van boten verwerkt. Mensen zitten soms op een te duur schip en vragen ons dan dat te verhuren. Leg maar in het rijtje, zeg ik dan. Maar we doén het er wel bij, want het geeft meer massa." De crisis werkt ver der door in de zeillessen voor vol wassenen. „Het is toch een nieu we hobby die iemand gaat begin nen." Rot brengt alle dagverhuur dit seizoen naar het eind van de haven, bij het strandje, waar ook de jeugdzeilschool zit. De verhuur van grotere boten blijft op het cen trumeiland. „In juli en augustus gaan we ons volledig op de dagre creatie concentreren." De organisa tie van het WK in de RS Fevaklas- se vorig jaar is Rot goed bevallen. „Dat waren 160 bootjes. Ik vind het ook leuk om een evenementje voor tien bootjes te organiseren. Accommodatie, boeien en een rub berboot kunnen wij leveren." 'Als een schip van ons aan de grond loopt, weten wij het al voordat de huurder kan bellen' ismmiaaieassfatis«giesi VANDAAG VOETBALSCHOENEN BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling FZC VLISSINGEN - De rekening voor res tauratie van de Scheldekraan valt een stuk hoger uit. Daar zal de ge meente Vtissingen een deel van moeten ophoesten. Om hoeveel geld het gaat, wil Frank Melchers van restaurateur MIT Group niet vertellen. „Daar over zijn we nog in overleg met de gemeente. Zo'n klus valt altijd wat tegen, maar eerlijk gezegd hadden we dit niet verwacht. Veel wordt door ons opgevangen, omdat we dat als goed aannemer zelf maar hebben op te lossen. Maar voor een deel hebben we bij de gemeen te aangeklopt" De meerkosten zitten 'm in het feit dat de conservering toch meer vergde dan waarop was gerekend. Melchers: „Het plan was om de roestplekken lokaal te stralen en te conserveren, maar de oorspronke lijke verflagen lieten zo snel los dat we toch maar de hele kraan blank hebben gestraald. Dat kost meer straalwerk en verf, en dus ook meer geld." De restauratie moet op 30 juni klaar zijn. Van de kosten zou de ge meente 275.000 euro voor haar re kening nemen, eenzelfde bedrag kreeg ze aan Europese subsidies en de overige ton zou initiatiefnemer Louis van Heulen verzamelen. Hij is er bijna. WESTKAPELLE - De Oranjevereni ging Westkapelle dreigt kopje on der te gaan. Als zich binnen drie maanden geen nieuwe vrijwilli gers melden kan de vereniging de Koninginnedagfestiviteiten niet meer organiseren. De problemen ontstonden nadat voorzitter John Gutteling na acht tien jaar besloot te stoppen. Hier door is het aantal bestuursleden gedaald tot drie. De organisatie van de festiviteiten legt hierdoor dusdanig beslag op de overgeble ven bestuursleden dat dit niet meer mogelijk is. Bestuurslid René van Gellekom weet dat de tijd begint te dringen. „Het is niet leuk om dit nieuws te moeten brengen, maar ik hoop dat er een schrikeffect ontstaat zodat er toch mensen zich melden. Over drie maanden moeten we begin nen met de voorbereidingen voor Koninginnedag 2013. Als we dan niet meer leden hebben kunnen we de werkdruk niet meer aan." Het ledentekort is overigens niet nieuw voor de vereniging. Van Gel lekom: „We hebben de afgelopen twee jaar al geflyerd tijdens Konin ginnedag om mensen aan te spo ren lid te worden en mee te hel pen organiseren. Maar dat heeft he laas nog geen vruchten afgewor pen." Eigenaar Richard Rot van jachtverhuur en zeilschool Aquavitesse in Bruinisse laat een van zijn elf kano's te water. Het bedrijf legt komend seizoen het accent op dagrecreatie. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50