Ergernis over verkeer bij sluis Kats Bestellingen Verborgen foto's verrassen berco GroenLinks praat over politiek en religie aantrekkelijk shoppen Koor Together op zoek naar gastzangers s Bezoekers van Atlantis kunnen niet alleen kijken, maar ook kopen. Het aantal bestel lingen van een afdruk van een foto uit het archief groeit. Jaarlijks worden naar schat ting enkele duizenden bestellingen geplaatst. Daguerrotypie. Portret van een onbekende man. Fotograaf H.H. Roelse. Datering ca. 1855-1860 en daarmee een van de meest zeldzame van de collectie. foto's collectie gemeenterarchief Ze waren er al lang, de histori sche foto's, maar ze zaten on overzichtelijk in dozen en map pen. De komst van computerzoek systeem 'Atlantis' was voor het ge meentearchief Schouwen-Duive- land aanleiding om een groot scheeps project op poten te zetten: het digitaliseren en beschrijven van de foto's zodat die voor een breed publiek toegankelijk zijn. Archiefmedewerker Ineke van den Broek: „Eerst hebben we voor ons zelf op een rijtje gezet wat we pre cies wilden weten van de foto's en toen zijn we op zoek gegaan naar vrijwilligers om de foto's te be schrijven." Aan die archiefvrijwilli- gers de taak om de vragen wie, wat, waar en wanneer te beant woorden. Stukje bij beetje werd de fotoberg van het gemeentearchief afgegra ven en dat leverde verrassende vondsten op. „Het meest bijzon der was wel dat we op gegeven mo ment kleurenfoto's van de waters nood vonden. We wisten dat ze bestonden, maar hadden ze nog nooit gezien." Veel van de foto's uit de collectie van het gemeentearchief zijn af komstig van schenkingen van on der meer fotografen. Anderen ko men uit nalatenschappen. Van den Broek: „Het meest verrassend zijn vaak wat wij de 'verborgen fo to's' noemen. Dan heb je bijvoor beeld een doos met 'persoonlijke stukken', waaronder foto's. Die verborgen foto's blijken vaak ver borgen schatten." MIDDELBURG - GroenLinks Zeeland houdt donderdagavond 14 juni in Middelburg een politiek café met als thema religie en politiek. Sprekers zijn Eerste Kamerlid Ruard Ganzevoort, predikant Klaas Hendrikse, Arie van der Maas (actief CDA-lid, projectmana ger bij Economische Impuls Zee land en predikant) en Bart van Noord, oud-voorzitter van de GroenLinks-afdeling Bevelanden en actief binnen de Protestantse Kerk in Nederland. Het thema van de avond is' De staat: van God los. De politiek ook? Het politiek café is in Grand Café Willem aan de Oranjelaan 17 te Middelburg. I.-. -«Msm j Wij nin ow Bestemming j deze zomer Vernieuwde menukaart Tapasgerechten Mosselen HOTEL BRASSERIE DE LEUGENAAR Boulevard Bankert 132 - Vlissingen 0118 412500 - info©hoteldeleugenaar.nl www. hoteldeleugenaar. nl anders eten lange vorststraat - goes STEENDIJK makelaar taxateur 0.9. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl Omwonenden: 'Bij Bruinisse geen problemen' door Luc Oggel KATS - Omwonenden van de Zand- kreeksluis bij Kats ergeren zich aan de chaotische verkeerssituaties die zich daar met name in het hoogsei zoen voordoen. Al jarenlang probe ren zij de betrokken overheden te doordringen van het probleem, maar tot nu toe zonder resultaat. Aanwonende Dan Kersten spreekt inmiddels gekscherend van 'Attrac tiepark Zandkreeksluis'. Het groot ste probleem is volgens de aanwo- nenden namelijk dat toeristen (en dan vooral Duitse en Belgische) niet begrijpen dat ze over de by pass moeten rijden als de brug in de doorgaande weg open staat en gaan wachten tot die weer dicht gaat. Daardoor loopt het verkeer onnodig vast en ontstaan gevaarlij ke situaties als de automobilisten doorhebben wat de bedoeling is en achteruit gaan rijden. Ook is het de aanwonenden een doorn in het oog dat automobilis ten vaak veel te hard hard over de (secundaire) parallelweg rijden, ter wijl die eigenlijk is bedoeld voor fietsers en landbouwverkeer. Voor die laatste groep is een open brug overigens ook een ramp, zegt Ker sten. „Die boeren staan dan twin tig tot veertig minuten met draaiende motor voor onze deur te wachten." Dan Kersten heeft vele foto's van NIEUWERKERK - Gospelkoor Toge ther zoekt gastzangers en -zange ressen voor het project Walk by Faith dat in 2013 wordt opgevoerd. Het gaat om een programma rond om het thema 'vertrouwen' en be staat uit bijbelteksten, gebeden, sa menzang, een gedicht, een kinder verhaal en veel swingende gospels. Het repetitieproces begint zondag 19 augustus. Gospelkoor Together repeteert elke zondag van 11.45 tot 13.00 uur in gebouw Punt-3 aan de Kerkring in Nieuwerkerk. Van gast- leden wordt verwacht dat zij een maal per twee weken repeteren. Meer info: www.gospelkoortoge- ther.co 0111-64155 06-24260969. allerhande hachelijke situaties rondom de sluis, zoals bijvoor beeld van automobilisten die de slagboom op de parallelweg probe ren te demonteren. Oorzaak is volgens bewoners de onduidelijke bebording. „Bij Brui nisse is er precies zo'n situatie als hier, maar daar verwijst een (elek tronische) groene pijl naar de by pass als de brug openstaat. Bij de Zandkreeksluis hangt een rood kruis boven de weg en dat is voor automobilisten een reden om te stoppen. Groen is doorrijden, dus er zou een groene pijl moeten ko men", zegt Kersten. Volgens hem ontbreekt het de betrokken overhe den (Rijkswaterstaat, provincie Zeeland, waterschap Scheldestro- men de gemeente Noord-Beve land) aan 'boerenverstand'. „Er hebben al verschillende gesprek ken plaatsgevonden, maar dat le vert niets op." Woordvoerster Lia van Dijke van Rijkswaterstaat, eigenaar van de Zandkreeksluis en verantwoorde lijk voor de daar aanwezige matrix- bebording, bevestigt dat er met de bewoners van de ïste Deltaweg is gesproken. „Tijdens het laatste ge sprek op 23 februari is afgesproken dat de bewoners een lijstje met concrete verbeterpunten zouden aanleveren, maar dat hebben we nog niet ontvangen. Zodra dat bin nen is, zullen we bekijken wat er eventueel mogelijk is." HOUT OF KUNSTSTOF JU KOZIJNEN? ja Kozijnen, ramen en deuren in kunststof met de perfecte f uaag^ houtlook, de keuze is snet gemaakt! KOM NAAR ONZE SHOWROOM VOOR EEN DEMONSTRATIE! ^6 J" Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 I jr* info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49