Bulten, êt .15 BUwiett waar ook gegeten en gedronken kan worden. De zaak opende in maart 2011 haaf deuren en inmiddels weten zowel de locals als de toeris ten het goed te vinden. „Veel mensen komen hier hun boodschappen doen. Zeker Duitsers kopen graag biologisch", vertellen eigenaressen Mirjam Sala en Patricia Gino. Beiden komen uit Domburg en hebben er jaren in de horeca gewerkt. „We hadden het idee dat een winkel als deze nog ontbrak. In andere zaken waar wij gewerkt hebben hadden ze ook lekker eten, maar het was er stampen. We willen graag dat mensen hier echt tot rust komen." Wie de drukte van het dorp even wil ont vluchten kan een wandeling maken over de Boulevard van Schagen. Het pad over de duinen biedt uitzicht over het dorp aan de ene en het strand aan de andere kant. Wanneer je doorloopt richting de golfbaan kom je bij de Hoge Hil, waar je na een kleine klim bij helder weer heel Walcheren en soms zelfs de Belgische kust en Schouwen-Duiveland ziet liggen. Aan de Boulevard van Schagen'ligt ook het Badpaviljoen. Het'in 2008 gerestaureerde en herbouwde pand heeft een groot terras met uitzicht over zee. Perfect voor wie een dagje Domburg in stijl afwil sluiten. Leonie Beijer dinsdag 5 juni 2012 „Wij zijn de enige winkel hier die echt voor jongeren is. Je ziet veel gasten tussen de twaalf en twintig jaar hier elke dag even binnen wandelen", aldus Hanneke Dekker van de Sportshop. Domburg was in de vorige eeuw een inspi ratiebron voor beroemde schilders als Jan Toorop en Piet Mondriaan. Nog steeds zijn er sporen van het kunstzinnige verleden te vin den. Verscholen in de Ooststraat zit de ingang van het Marie Talc van Poortvlietmuseum en er zijn diverse galeries zoals Galerie Art Au- rum, Galerie Het Noorderlicht en Galerie Pop, waar naast kunst ook sieraden te koop zijn en je een kopje koffie of thee kunt drinken. Foto's:Lex de Meesier Domburgsche Bieren Brood Salon. Winkelen maakt hongerig. Zodra je het dorp binnenkomt is de drukte te zien bij viswinkel Brassem, gelegen aan 't Groentje. De zaak. moet het naar eigen zeggen met name van toeristen hebben. Behalve verse vis heeft het een groot aanbod aan kant- en klaarproducten als tapas en quiche in het assortiment. „Dat soort producten is samen met de kibbeling een verkooptopper", vertelt eigenaar Ron Braam. Op de vraag naar luxe-en streekproducten zijn meer ondernemers ingesprongen. Aan het eind van de Weststraat zitten twee vrij nieuwe zaken op dat gebied; Mondriaanswin- lcel en de Domburgsche Bier,en Brood Salon. De laatstgenoemde is een biologische winkel Palazzo, één van de lokale ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43