4l Badplaats dinsdag 5 juni 2012 Hetdorpshart iscom- Hpact, vrijwel alle winkels en.veel van de cafés en restaurants zijn gelegen aan één lange straat die begint als 't Groentje, en al snel overgaat in de Ooststraat, de Markt en eindigt als de Weststraat. Ondanks dat het een doorgaande weg is, en er dus aardig wat gemo toriseerd verkeer doorheen rijdt, is de sfeer er gemoedelijk. Mensen lopen er op hun gemakje te flaneren en zodra het weer het toelaat zitten de terrassen vol. Het winkelaanbod in Domburg is divers. Van souvenirs tot exclusieve mode, van sieraden tot antiek en interieuraccessoires, er is voor ieder wat wils. Opvallend is dat de grote winkelke tens weg zijn gebleven en het vrijwel allemaal locale ondernemers zijn. Zoals Palazzo, dat dameskleding, tassen en schoenen verkoopt. „Dat is juist de charme van Domburg denk ik", zegt eigenaresse Barbara van Berendonk. „Al les wat er in Domburg zit, is van kwaliteit. Ze zeggen wel eens dat hier vooral oud geld komt, maar ik ervaar het als een zeer gemêleerd publiek, dat maakt het ook leuk." Domburg beschikt over een groeiende surfscene. Bij strandovergang Noordduine worden regel matig (internationale golfsurfwedstrijden gehouden. Een winkel als de Sportshop Dom burg misstaat dan ook niet in het straatbeeld. Domburg is de oudste Zeeuwse badplaats en was ooit een mondain kuuroord. Maar het dorp is niet meer alleen voor de beter bedeel den. Veelal toeristen maar ook Zeeuwen ko men er graag winkelen. Het is er vrijwel altijd druk. De winkels zijn er dan ook het hele jaar zeven dagen per week open en er wordt regel matig iets georganiseerd, zoals Jazz by the Sea, de schildersweek en het Statues Festival. Het zomerdrankje: champagne Moët en Chandon Ice Imperial, met aardbeien, blaadjes mint en ij: Volle terrassen, zo gauw het weer het toelaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42