2 Vtieytvwi dinsdag 5 juni 2012 Vliegen, vrij zijn, wie wil Vdat niet? Soms helpt een vlieger ons, om het gevoel te geven zo vrij als een vogel te zijn, al blijven we verbonden met een lijn. Vliegeren, liefst aan een strand in Zeeland, bij een lekker windje de elementen trotseren en zo hoog mogelijk. Vliegeren Vliegerexpert Marijn de Grip uit Cadzand-Bad verkoopt naast de meest diverse artikelen voor toeristen, de prachtigste vliegers in zijn winkel Montezza. „Net als de meesten maakte ik als kind kennis met het vliegeren. Op het strand in Breskens. Wij hadden een staande vlieger, een arend, die als het lukte, zo hoog mogelijk aan de hemel stond en wij maar telegrammen naar boven sturen. De hele dag de grootste pret." Marijn ontgroeide ondanks studie, huwelijk en vader worden de vliegers nooit helemaal. Tijdens een speelgoedbeurs op de RAI maakte ik kennis met een fabrikant van vliegers en zo' ook met de nieuwste modellen, de bestuur bare. Vliegeren, een zijn met de elementen, met de wind... en een vlieger laten doen wat jij wilt, dat is het helemaal. Ia, de staande, aan een lijn, zijn er nog steeds, en een telegram' naar boven sturen vinden kinderen nog steeds geweldig. Nu hebben we naast de bestuurbare vliegers ook het kitesurfen, het powerkiten en de deltavliegers, aan het strand zijn er tal van mogelijkheden om, indirect, zelf te vliegen of te vliegeren. Toch is het vliegeren meteen grote matras zonder frame - ze zijn er vanaf 2,5 tot 5 vierkante meter - een grote uitdaging." Tientallen vliegers kiezen jaarlijks tijdens het grote vliegerfestijn in Cadzand-Bad - een organisatie van Marijn, Herman van Liere en Bonny Vergouwe - het luchtruim boven strand, water en duinen. Niet alleen bestuur bare, maar prachtige staande, kruisvliegers, onder meer een groot aantal die op verzoek van Marijn beschilderd zijn door bekende kunstenaars: „Deze vliegers van tyvek werden door ons geknipt] geplakt en getoomd. Onder een blauwe hemel en op muziek van de Bolera van Ravel gingen ze het eerst de lucht in. Geweldig!" De kunstenaars konden zich helemaal uitle ven, ze waren alleen beperkt door het formaat van de vlieger. Veel van deze juweeltjes liggen opgeslagen bij Marijn en wachten op de vol gende ontsnapping om te laten zien, waar ze voor gemaakt zijn: vliegen. „Ik bewaak ze als een kloek." Een heel bijzondere vlieger is de engel, geschil derd door kunstschilder Reynier de Muynck uit Goes: „Hij is er sinds twintig jaar", vertelt Vliegen, vrij zijn, wie wil dat niet? Soms helpt een vlieger ons, om het gevoel te geven zo vrij als een vogel te zijn, al blijven we verbonden met een lijn. Vliegeren, liefst aan een strand in Zeeland, bij een lekker windje de elementen trotseren en zo hoog moge lijk. Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten 81 Binnen is een bijl age over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buiten@pzc.nl website:www.pzc.nl postadres: PZC o.v.v. Buiten Postbus 914330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Vormgeving: Johnny de Jonge Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@|Dzc.nl Marijn de Grip met de vlieger ontworpen door kinderboekenschrijver en illustrator Wim Hofman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40