sport 131 Koen Minderhouds blauwe roodoogje wint concours Pithiviers Senioren laten bet afweten bij baanwedstrijden atletiek Oostburg Nieuwe biljartclub dh Colijnsplaat: BV Patrijs Zeeuwse ID-renners sterk tijdens Special Olympics Geelhoed trainer GPC Vlissingen Rabobank dinsdag 5 juni 2012 door Fired Railbout KOUDEKERKE - Koen Minderhoud heeft al een aardig palmares opge bouwd in de duivensport. Daar kwam afgelopen zaterdag op nieuw een provinciale zege bij. Een blauwe, hoe kan het anders als je bij Minderhoud op het hok zit, driejarige duivin meldde zich zaterdagmiddag om negentien 'mi nuten over drie. De 7322 Zeeuwse duiven waren om kwart over tien 's morgens in Pithiviers gelost. Dat gebeurde met oost-zuidoosten wind, maar later boven België kregen ze te maken met een pittige noordoostenwind. Koudekerkenaar Koen Minder houd zag zijn duivin recht uit 't gat, oftewel precies vanuit de juis te richting komen. „Van over het huis", vertelt hij. „Dat is de richting van waar ik ze het liefst wil zien komen. Ze kwam zo op de klep en was dus binnen. Super. Als zoiets gebeurt, dan weet ik dat het een vroege is. Een eerste provinciaal dat moet je natuurlijk altijd afwachten. Er zijn er meer die goed de weg naar huis weten te vinden", aldus Koen Min derhoud. Het blaauwoogie, zoals de winnen de duivin in de burgerlijke stand van Minderhoud staat ingeschre ven, is een echte prijsvlieger. Het was zijn derde getekende. De dui vin overbrugde met een snelheid van 1250 meter per minuut de 381 kilometer tussen Pithiviers en de Ter Poorteweg in Koudekerke. De Koudekerkse molen is daar een uit stekend baken. De duiven van Minderhoud is er ééntje waarop hij altijd kan reke nen. Hij had 25 duiven voor dit midfondconcours vanuit Pithiviers ingekorfd. Dat waren doffers en duivinnen en alles op we duwschap. Hij kreeg ze knap naar huis want provinciaal staat hij maarliefst ne gentien keer op de uitslag, waar van drie keer bij de" beste vijftien duiven- In het Samenspel pakt hij er drie in de top tien. Op de uitgebreide erelijst van de 67-jarige Minder houd prijken ondermeer provincia le zeges vanuit Ruffec, Tours en La Soutteraine. Het merendeel dagfondconcour- sen, want dat is de discipline waar op hij zich toelegt. Al blijft een midfondzege ook meegenomen. De mooiste zege kan Minderhoud niet noemen. „Ze zijn allemaal mooi, want winnen blijft leuk in het leven. Zowel in de sport als daarbuiten. Daar doe je het alle maal voor." Wat er dit seizoen nog dik onder streept in de agenda staat? De in woner van Koudekerke hoeft niet lang na te denken. „Argenton zou ik graag nog eens pakken. Pro bleem is dat er meer liefhebbers zijn die dat willen. Argenton staat gepland op 23 juni. Voor Pithiviers werden 7322 dui ven ingekorfd, waarvan er 1138 voor training meegingen. Komend weekend vermeldt de Zeeuwse dui vensportagenda het vitessecon- cours vanuit Breuil le Vert en de dagfond vanuit Chateauroux. door Sjaak Sinke COLIJNSPLAAT - Naast biljartvereni ging Delta krijgt Colijnsplaat er vanaf 10 juni een nieuwe biljartver eniging bij: BV Patrijs. BV Patrijs bestaat uit enkele oud-leden van BV Delta maar de meerderheid is nieuwkomer. Thuishaven wordt Café De Patrijs. Voorzitter wordt Rinus Mulder, se cretaris joop de Fouw en penning meester John Traas. Op 10 juni wordt de club officieel geïnstal leerd, met vanaf 13.00 uur een de monstratie door Jaap Hameling uit Kwadendamme en Peter de Bree uit Middelburg. Direct daarna wordt een openingswedstrijd ge speeld tegen een team van De Gouw Gheyt uit Grijpskerke in het libre, bandstoten en driebanden. door Wim de Vos •S-HERTOCENBOSCH - Joannathan Duinkerke uit Goes heeft in 's-Her- togenbosch tijdens de nationale Special Olympics enigszins revan che kunnen nemen voor zijn op treden bij het NK een week eerder in 's-Heer Arendskerke. De ID-renner uit Goes won de fi nale van de wegwedstrijd, nadat zijn grootste concurrent voor de zege, Martijn Roest uit Den Haag, tot twee maal toe was gevallen. Vooral daardoor kon Duinkerke naar de winst rijden. Gelukkig bleek na afloop dat Roest door de OOSTBURC - Gelukkig kwamen .er flink wat junioren in actie tijdens de VZA-competitie in Oostburg. De senioren lieten het namelijk massaal afweten. Op tientallen on derdelen waren slechts één of hele maal geen atleten present. Bij de D-jongens maakte Daan van Liere (AV'56) er een mooie driekamp van door de 80 meter, het verspringen .en het kogelstoten te winnen. Rens de Ridder (Dyna mica) was de sterkste op de 1000 meter. Finn de Leng (Dynamica) won het kogelstoten, de 150 meter en het verspringen, met een be hoorlijk 5.61 meter. Lars Dirkzwa ger was met 12.91 de snelste van ze ven sprinters op de 100 meter en Brijan Simoen had op de 800 me ter in 2.26.10 0,7 seconde voor sprong op Marijn de Greef (Wielin gen). Jorn Markenhof (RKHAV) gooide de speer bij de jongens B naar een mooie 45.07 meter. Fabian Verkaik (Delta Sport) won de 100 meter en werd Zeeuws kampioen op de kogel. Lyam Jones (Scheldesport) nam de titel 200 meter naar Terneuzen en won ook het verspringen. A-junior Joeri van der Hooft-had kennelijk op zijn vertrouwde baan weinig inspi ratie en zette bij het verspringen een afstand neer van 6.33 meter. Bij de meisjes D boekte Britt van den Nieuwendijk (Delta* Sport) een dubbel op kogel en hoog, dubbele val geen ernstige blessu res had opgelopen. „Ilc had er meer voldoening aan ge had als ik op echte sportieve wijze had gewonnen", was de reactie van Duinkerke na afloop. Bij de vrouwen eindigde Irma van Duyn uit Schoondijke als eerste. De D2-finale werd gewonnen door Tonnie Hoogstraate uit Ter- neuzen die ook de D2-finale tijdrit over vijf kilometer wist te winnen. De D3-finale op die afstand werd gewonnen door Irma van Duyn uit Schoondijke, terwijl Peter Jahn uit Hulst de D3-fmale tijdrit over een kilometer wist te winnen. LEIBNITZ Zevende plaats Tess van 't Westende Jodoka Tess van 't Westende is op het internationale judotoernooi in Leinbnitz (Oostenrijk) op de zeven de plaats geëindigd in de klasse tot 57 kilo. De Vlissingse won vier par tijen op rij, waarna ze uitgescha keld werd door de Zweedse Fanny Malmborg. Van 't Westende is nog kansrijk voor een plaats op het EK, in september in Kroatië. MIDDELBURG Roadhouse poolteam naar tweede divisie De poolbiljarters van Roadhouse Poolteam zijn gepromoveerd naar de landelijke tweede divisie. De Middelburgers versloegen in een beslissingstweekamp It's Coz- mic. De ploeg uit Dordrecht eindig de als laatste in de tweede divisie. In Dordrecht werd het 5-2 voor Roadhouse, bij de return in Middel burg was de promotie bij een 3-1-voorsprong binnen. waarbij ze bij het hoogspringen met 1.35 Waeby Jones (Scheldep- sport) naast zich moest dulden. Annemien van Broeck (RKHAV) haalde de dubbel bij de meisjes C op de 80 en 150 meter en Romy de Kesel (RKHAV) nam het hoogspringen en het kogelstoten voor haar rekening. Sanne Nijsse (AV'56) won het ZK meisjes B op de 200 m en boekte zeges op de 100 meter en het speerwerpen. Veronique Versluijs (Wielingen) trainde in voorbereiding op het NK masters komend weekend in Terneuzen op de 3000 meter. Ze noteerde een tijd van 10 minuten en 50 seconden bij de masters D35. Margot de Nijs (RKHAV, D45) noteerde een tijd van 12.39. MIDDELBURG Nutswerk-renster Woering tweede Melanie Woering van het Zeeuwse wielerteam Nutswerk is in Prosper- polder tweede geworden achter de Brabantse Kim de Baat. De Baat won de sprint van een bijna com pleet peloton. Shauni Corthout werd achtste. Gerda Koops, Henriëtte Woering, Tara Gins, Ines Klok en Steffi Lodewycks eindig den ook in het peloton. NIJVERDAL Vier turnmedailles voor Dennis Swinkels Dennis Swinkels heeft in Nijverdal tijdens de bondsfinale turnen voor jongens vier medailles behaald in de categorie Instap van de eerste di visie. De tienjarige inwoner van Bruinisse pakte brons in de meer kamp. In de toestelfinales werd Swinkels kampioen op brug. Ver der haalde hij brons op rek en zil ver op ringen. Alleen bij de voltige won hij geen prijs. VLISSINGEN - Leendert Geelhoed wordt met ingang van komend voetbalseizoen trainer van GPC Vlissingen. Hij volgt bij de Wal- cherse zaterdag-eersteklasser Jur- riaan van Poelje op die jeugdtrai ner bij Sparta Rotterdam wordt. „Leendert Geelhoed is een man met veel ervaring", zegt voorzitter Hans Hendrikse van GPC. „Hij is in onze ogen de man op de juiste plaats." GPC moest bij de KNVB dispensa tie aanvragen voor Geelhoed, om dat hij niet in het bezit is van de vereiste papieren (diploma trainer/coach 1). „De KNVB was gelukkig bereid mee te werken", zegt Hendrikse. Geelhoed fungeerde de afgelopen weken als interim-trainer bij SSV'65, nadat Alexander van Keu len de laan was uitgestuurd. In het verleden was hij werkzaam bij Ter- neuzense Boys, Serooskerke, Tho- lense Boys en SSV'65. „.fie ri and®? b\oe\!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33