De Ster heeft luxeprobleem 301 Witlox grijpt turntitel Winst Belgische duo's in beachtennistour dinsdag 5 juni 2012 MIDDELBURG - Daniek Witlox van Turnschool Zeeland is in de talen tendivisie instap kampioen op de meerkamp geworden. De Vlissing- se turnster behaalde in Waalwijk een score van ruim 52 punten. In de eerste divisie junioren wer den Kelly en Wendy Goedegebure respectievelijk vierde en zesde. Bij de toestelfinale sprong greep Keliy brons. Savannah Poppe turnde tij dens de meerkamp de beste balk- oefening van de wedstrijd maar moest op de meerkamp genoegen nemen met een 29e plaats. Fleur van Damme behaalde in de eerste divisie een 22e plaats. Bij de toestel finale balk werd ze zevende. Esme Schelfho'ut (MTV Middel burg) greep in de eerste divisie zil ver op sprong met een score van 13.767. Schelfhout werd achtste op vloer met 13.000 punten. Bij de ta- lentendivsie pupil 1 was er op de meerkamp succes voor Minnah Sharifi (vijfde), Ilse van Rijswijk (twaalfde) en Fréderique Snijders (vijftiende). Sharifi plaatste zich ook nog voor drie toestelfinales. Allen komen uit voor de Turn school. Ook in de eredivisie bij de jeugd was Turnschool Zeeland vertegen woordigd. Rachelle Hamels turnde de derde plaatsingswedstrijd om een ticket voor het NK in Rotter dam. Het lukte haar echter niet om zich te plaatsen voor de bonds- finale. De toestelfinales voor de talenten divisie en de Ahoycup worden 16 en 17 juni in Ahoy in Rotterdam gehouden. door Koen de Vries MIDDELBURG - De organisatie van de Ster Zeeuwsche Eilanden kampt al jaren met een luxepro bleem. Het aanbod aan wielerploe gen dat aan de driedaagse vrou- wenkoers wil meedoen, is hoger dan de vraag. Dit jaar heeft een ex treem hoog aantal teams interesse getoond op 14, 15 en 16 juni door het Zeeuwse land rijden. Dat komt doordat een meerdaagse koers in Frankrijk is geschrapt. De organisatie van de Ster besloot daarop het aantal rensters per ploeg te beperken tot zes, zodat er startgelegeheid is voor liefst 29 teams. Een, absoluut record. Er moesten zelfs nog enkele ploegen worden afgewezen. Op de startlijst staan ploegen uit Nederland, België, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië en Au stralië, de rensters komen uit die zelfde landen, plus de VS, Ierland, Japan, Zweden, Luxemburg, en Slo venië. De echte toppers die in april wel in de EPZ Omloop van Borsele aan de start stonden, ontbreken vooralsnog. Wereldkampioen Gior- gina Bronzini is met haar ploeg in Italië actief en Ellen van Dijk, de winnares van de tijdrit én de rit in lijn in Borsele, is door haar ploeg Specialized niet opgesteld. De kans dat tweevoudig Ster-win nares Marianne Vos (Rabo) van start gaat, lijkt echter aanwezig. De meervoudig wereldkampioene her stelt van een sleutelbeenbreuk en hoopt half juni weer in actie te ko men. De toppers zitten in teams als AA Drink/Leontien.nl (Kirsten Wild, Chantal Blaak), het Australi sche nationale team (Grade Elvin, tweede in Borsele), Rabo Cycling Women Team (Thalita de Jong, Liesbeth de Vocht, Roxanne Knete- mann, Iris Slappen'del), Dolmans (Emma Trott), Jayco AIS Australia (Melissa Hoskins), de nationale ploeg van België (Evelyn Arys, So- fie de Vuyst), Skil-Argos (Emy Pie- ters, Adrie Visser, Suzanne de Goe de) en misschien het Franse natio nale team. Zeeland is vertegen woordigd met twee teams: Team Nutswerk (Christel Janssen, Bauk- je Doedée) en een mixed team van Theo Middelkamp (Mathilde Matthijsse, Esmee Janssen). De voormalige Koudekerkse Agnieta Francke rijdt mee in het team van Jan van Arckel en Birgit Lavrijssen uit Wemeldinge in het Sengers La- dies Cycling Team. De Ster Zeeuwsche Eilanden ttrapt donderdag 14 juni af met een tijdrit van 5 kilometer door Middelburg, met start en finish op de Dam. De tweede etappe, op vrijdag avond, begint in Middel- burtg en eindigt na 105 kilometer in Vlissingen. De slotetappe heeft op zaterdag start en finish in West- kapelle en gaat over 131 kilometer. Meer info: www.sterze.nl Marianne Vos won vorig jaar de Ster. De kans bestaat dat ze haar rentree in Zeeland maakt na haar sleutelbeenbreuk. foto Anco Bauer Keuze uit een lichaams- of gezichtsbehandeling van 60 minuten bij Salon Ashmelia in Axel van 59 voor 29! DINSDAG 5 JUNI Ga voor ontspanning en resultaat! Goede verzorging en ontspanning is namelijk voor iedereen belangrijk. Laatje zintuigen prikkelen en geniet van een heerlijke lichaams- of gezichtsbehandeling. Even wegdromen en stressvolle momenten achter je laten. Kies zelf wat jij het fijnste vindt! 55S5^SS^$£ZBS?SSa5SS5 BROUWERSDAM - Meer dan vijftig tennisteams waren present op het strand bij de Brouwersdam, voor de tweede beachtenniswedstrijd met een reis naar Aruba als inzet. De Belgische winnaars van het vo rige evenement werden in de hal ve finale uitgeschakeld. Twee ande re Belgen, Tom Verdoodt en Flem- ming Pittors, namen het van hen UITSLAGEN DUIVENSPORT Pithiviers met 7322 oude duiven: Samen spel 1 (1234 m/m): 1,6,8. M. de Poorter, 2. A. Dusarduijn, 3,10. M. Buijsse, 4. J. Vermeere, 5. J. van Hoeve, 7. H. Mookhoek&Zn, 9. T. de Jon ge. Samenspel 2 (1236 m/m): 1,2,4,9. Gebr. Scheele, 3. O. Haers, R. van Damme, 6. Comb, de Mul/Vermeirssen, 7. Comb. Moes/van Al phen, 8. P. Pladdet, 10. A. Rinn. Samenspel 3 (1230 m/m): 1. A. de Booy, 2,3. W. van Houte, 4. C. Dehulsters, 5. L. Seghers, 6. A. van Daalen&Zn, 7. Th. Casteels, 8. Gebr. Van Beveren&Dtr, 9. A. Rottier, 10! P. d 'Hondt. Samenspel 4 (1220 m/m): 1,9. W. de Witte, 2,4,6. L. Traas, 3,10.-D. Wagenaar, 5. M. Clement, 7. Ellie v.d. Swaluw, 8. F. Franse. Sa menspel 5 (1218 m/m): 1. Comb. Crootjans, 2. M. van Iwaarden, 3. D. de Voogd, 4,9. M. Hengsdijk, 5. P. Glas, 6. P. Ruissen, 7. A. Mie ras, 8, H. Kosten, 10. Comb, v.d, Dries. Samenspel 6 (1196 m/m): 1. C. Moeliker, 2. A. Havermans, 3. R. Reijngoudt, 4. W. Blom, 5. R. Fonteyne, 6. Comb. F&D. Bal, 7. M. Matthijs se, 8. Comb. Hommel/Walpot, 9. D. Noom, 10. D. Menheere. Samenspel 7 (1250 m/m): 1,7,10. K. Minder- houd, 2. A. Walraven, 3. L. Dingemanse, 4. C. Schroevers, 5,6. K. Kwekkeboom, 8. Comb. Meulmeester, 9. JP. Hage. over. Zij versloegen in de finale Thijs de Vos en Ronald van Sloot- en met 6-3 6-3. Bij de vrouwen ging de strijd tussen Nathalie Verachtert/ Linde Mues en Margot van Doorn/Fleur van Haasteren. Ook hier won het Belgische duo, Verachtert en Mues. Het werd 6-3 6-4. Op 23 juni strijkt de Aruba-be- achtennistour neer in Middelburg. SCHIETINGEN Ellewoutsdijk. 1e hoofdvogel E. Nutzman (El- lewoutsdijk), 2e hoofdvogel P. Overbeeke (Elle woutsdijk), 1e zijvogel en 1e kal J. Rentmees ter (Roosendaal), 2e kal J. Kopmels ('s-Graven- polder), 3e kal B. Vermeulen ('s-Heerenhoek), 4e kal F. Koens (Ovezande), 5e kal J. de Jonge (Heinkenszand), 6e kal W. Voet (H'zand). TENNIS Amemuiden. Harrie Verkaik open jeugdtoer- nooi. Finales. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: L. Holtman-T. Teuwsen 3-6 7-6 6-3. T/m 14 jaar: T. de Graaff-D. Haak 6-1 6-0. T/m 16 jaar: M. van der Meer-W. de Leeuw 6-1 6-3. T/m 18 jaar: M. van der Meer-W. de Leeuw 6-1 6-1. Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: N. Aartsen-N. Harteveld 6-3 6-0. T/m 14 jaar: A. van de Poel-E. Boogaard 6-1 6-3. T/m 18 jaar: S. de Leeuw-A. Szymanski 6-0 6-2. WIELRENNEN 's-Hertogenbosch. Nationale Special Olym pics. Wegwedstrijd, categorie D1: 1. Joanna- than Duinkerke (Goes). Tijdrit 1000 meter, D1: 2. Joannathan Duinkerke, 3. Tonnie Hoogstraate (Terneuzen). Tijdrit 5000 meter, D1: 3. Joannathan Duinkerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32