De trem is niet in trek 28|spor1 Voor Robben is tijd van oogsten aangebroken dinsdag 5 juni 2012 t-~v EK in het kort Zo'n veertig bedrijven zouden vrij dag in Warschau de EK-openings- wedstrijd van Polen tegen Grieken land willen verstoren wegens ach terstallige betalingen. Dat meldde een Poolse krant gisteren. Deze fir ma's, die als onderaannemers be trokken waren bij de bouw van het nieuwe stadion in Warschau, wach ten al maanden op hun geld. AMSTERDAM - Arjen Robben wil het liefst nooit meer denken aan zijn gemiste strafschop in de finale van de Champions League. „Die zal ik nooit vergeten", zegt de aan valler van Bayern München, die de penalty in het oefenduel met Noord-Ierland overigens aan eer ste keus Robin van Persie liet. „Of ik nooit meer een penalty neem? Dat is nu niet aan de orde." Anderhalve week geleden, tijdens een oefenwedstrijd van Oranje te gen Bayern München, werd Rob ben uitgefloten door zijn eigen Duitse fans. „Schandalig", veroor deelde bondscoach Bert van Mar wijk de fluitconcerten. „Hij heeft zo veel voor die club betekend", foeterde aanvoerder Mark van Bommel. „Die reacties deden me goed", lacht Robben. „Net zoals de steunbetuigingen van het Neder landse publiek. Maar als je het niet erg vindt, wil ik het daarbij laten." Praten over Oranje wil Robben wel. Zo is de vleugelflitser blij dat hij eindelijk eens helemaal fit aan een eindronde kan beginnen. Ook zaterdag in het duel met de onbe holpen Noord-Ieren bleef zijn bro ze lichaam heel. Hoe anders dan in 2010 tijdens het laatste oefen duel in aanloop naar het WK met Hongarije, toen hij een hamstring scheurde. Robben wacht nog steeds op een echt grote prijs. „De kers op de taart ontbreekt nog", beseft hij. „Daar moet verandering in ko men. Op het eerste oog staan we er misschien niet zo goed voor als twee jaar geleden in de aanloop naar het WK. Maar je ziet ook dat we groeien nu eindelijk iedereen beschikbaar is. Ik denk dat we de kwaliteiten hebben om dit EK te vlammen. Veel jongens zijn 27, 28 of 29 jaar. Het is tijd om te oog sten." In het tweede groepsduel met Duitsland stuit Robben niet alleen op veel ploeggenoten van Bayern, maar staat dan ook weer oog in oog met Duitse journalisten die hem voor Arjen Floppen uitmaak ten. „De voetballerij is een rare we reld. Iedereen kan maar iets over je roepen. Als ik stop met voetbal len, zal ik dat niet missen." Arjen Robben wacht nog steeds op een echt grote prijs. „De kers op de taart ontbreekt nog", beseft hij. foto Koen van Weel/ANP Wie nog met het vliegtuig naar Charkov wil, moet er snel bij zijn. Of de trein pak ken. Want dat vervoermid del laat de Oranjesupporter vooralsnog links liggen. door Laurens Teule Nederlandse voetbalsup porters hebben enkele dagen voor de eerste EK-wedstrijd van Ne- derland tegen Denemarken (ko mende zaterdag) de weg naar de reisorganisaties gevonden, maar voor georganiseerde reizen met de trein lopen de Oranjefans bepaald niet warm. De Treinreiswinkel in Leiden, specialist in treintickets, verkocht nog maar zeventig trein reizen. De NS heeft geen over zicht. De Nederlandse voetballers trap pen over enkele dagen afin het Oekraïense Charkov. Via Kras.nl is de openingswedstrijd tegen Dene marken nog bij te wonen voor 1500 euro. Het vliegarrangement voor de wedstrijd tegen Duitsland (volgende week woensdag) is al wel uitverkocht, blijkt uit gegevens van de-reisorganisatie. De laatste poulewedstrijd van Oranje tegen Portugal (volgende week zondag) is inclusief een chartervlucht vanaf Schiphol nog voor 749 euro bij te wonen. „Het loopt heel goed", zegt een voorlichter van Kras.nl. „Vooral kleine groepen en bedrijven boe ken bij ons. Is er straks een grotere vraag, dan kijken we wat er nog meer mogelijk is op de markt." Corendon heeft alle zeilen moeten bijzetten om zijn vliegtickets - zon der entreebewijs voor een wed strijd - naar Charkov van de hand te doen. „Het loopt nog niet storm, maar we verkopen steeds Oranjesupporters pakten tijdens het WK 2010 in Zuid-Afrika wel veelvuldig de trein. foto ANP meer reizen", legt een medewer ker uit. Daar was een flinke kor ting voor nodig. Kleine groepen kochten vooral de afgelopen dagen massaal vluchten bij de organisa tie. Zitten de chartervluchten straks al lemaal vol, dan is een reis per trein nog een optie. Via de Treinreiswin kel reis je voor 408 euro met de trein, over Berlijn en Kiev, naar Charkov - een reis van twee dagen en nachten - en terug. Deze aan bieder verkoopt uitsluitend de treinkaart, zonder hotel en zonder kaartje voor de wedstrijd. De Ne derlandse fan heeft daar geen be langstelling voor. „Vier jaar geleden namen negen honderd mensen via ons de trein naar de Nederlandse EK-wedstrij den in Zwitserland", zegt een me dewerker. Nu, enkele dagen voor de eerste wedstrijd van het Neder lands elftal, heeft de Treinreiswin kel voor de drie poulewedstrijden slechts zeventig boekingen ontvan gen. Ook groepskortingen maakten rei zen met de trein niet aantrekke lijk; de meeste boekingen komen van avontuurlijke eenlingen. „We blijven voor hetzelfde bedrag aan bieden", aldus een woordvoerder van Treinreiswinkel. Geen stunt prijzen dus aan de vooravond van het eindtoernooi. De NS biedt geen speciale treinrei zen aan. Èr zijn nog 10.000 EK-kaartjes be schikbaar. Volgens de Uefa gaat het vooral om duels in Oekraïne. tegenstan ders van Oranje. Amper drie uur na aankomst in Po len heeft de Duitse selectie in Gdansk al een kleine demonstratie- training gegeven, Bastian Schweöm- steiger nam daaraan deel, zonder dat hij last had van.de blessure aan zijn kuit. De middenvelder liep de kwetsuur op in de finale van de Champions League tussen Bayern München en Chelsea. Kroatië zal het bij het ËK moeten doen zonder Ivica Olie. De 32-jari- ge spits,; die deze zomer Bayern München voor VfL Wolfsburg ver ruilt, is door een dijbeen blessure vier tot zes we ken uitge schakeld. Olie raakte zaterdag ge blesseerd in de oefenin terland te gen Noorwe gen (1-1). Ni- kola Kalinic (Dnjepr Dnepropetro vsk) is opgeroepen als vervanger. Bij de oefensess van bonds coach joachim Löw waren gisteren tien duizend toe schouwers. Tijdens het EK is Duits land in de poulefase een van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30