hotel in Krakau zijn oranje sport 125 van Oranje, maar wel oppassen geblazen finale, daar is om beleid op afgestemd' dinsdagS Juni 2012 Bert van Öostveen, directeur betaald voetbal KNVB Fans wachten in de buurt van het vliegveld van Krakau geduldig op de lan ding van het vliegtuig met daarin de spelers van Oranje. foto EPA rug naar Krakau, ook al is dat een afstand van liefst 1400 kilometer. Eén ding is nu al zeker: de interna tionals zullen geen moment kla gen dat de muren op hun afko men. Als Van Bommel en co 's morgens de gordijnen opentrek ken, zien ze aan de oevers van de Wisla de indrukwekkende burcht liggen waar de Poolse koningen zich ooit lieten kronen. Een wan deling naar het oude centrum is een belevenis. Als in een parel snoer rijgen de monumenten zich aan elkaar totdat het grote markt plein is bereikt, het kloppende hart van Krakau. Waar de terras sen ook op deze eerste werkdag van de week vol zitten en her en der de eerste plukjes Oranje-fans opduiken. En natuurlijk flaneert daar Robert Maaskant, de ex-trai ner van Wisla Krakow die in een hagelwit toeristenwagentje voor de camera's van de NOS uitlegt waarom deze stad alles heeft om verliefd op te worden. De afgelopen dagen stonden de mensen van die stad rijen dik voor de kassa's van het Mieljski-stadion om een kaartje te kopen voor de eerste openbare training van Oran je, morgen aan het einde van de middag. De verwachting is dat de tribunes afgeladen vol zullen zijn. Of de handtekeningenjagers dan wél succes zullen hebben, is af wachten. één regel: het gezonde verstand ge bruiken. „Wij houden niet van din gen verbieden", zegt perschef Jans- ma. „Het is vrijheid, blijheid wat ons betreft. Maar we zeggeri wel te gen de spelers dat ze heel goed moeten oppassen. Als er eentje in de fout gaat, stoppen we er direct mee." @Pers!e_Offlcial Account van Robin van Persie 1.6 miljoen volgers 'Thanks everyone. Great day! Fans been briljant' Er zijn al heel wat voetballers in de valkuil van de digitale speeltuin gevallen. In Nederland is Gregory van der Wiel de eerste. Dé rechts back zegt drie jaar geleden vanwe ge een hersenschudding af voor de oefentrip van Oranje naar Austra lië, maar 24 uur later twittert hij dat het zo gezellig is bij een rapcon- cert. De bondscoach reageert fu rieus. Maar de koning van de domme tweets is zonder enige twijfel Ryan Babel, die tegenwoordig bui ten de lijnen voor meer ophef zorgt dan daarbinnen. Onlangs na een nederlaag met zijn club Hof- fenheim stuurt hij de boodschap 'dat de arbiter waarschijnlijk gedro geerd was' de wijde wereld in. Het komt de aanvaller op een boete van drieduizend euro te staan. @Keviïi Strooftmami Account van Kevin Strootman 17.100 volgers ja, ik heb nummer 17 mensen:)' Hij geldt als de meest conservatie trainer van Duitsland, die zijn spe lers het liefst rondjes laat lopen met zandzakken op de mg. Maar Felix Magath toont zich nu uiter mate vooruitstrevend, want voor het komende seizoen heeft hij bij zijn club Wolfsburg een heuse twittercoach aangesteld. Het is maar dat Bas Dost het weet. „Daar mee wil ik voorkomen dat mijn spelers in eigen doel schieten", zegt Magath in de Duitse pers. „Spelers die voortdurend in de pu bliciteit staan, moeten beseffen dat internet niets vergeet. Ze moeten leren dat ze niet lichtzinnig met in formatie omgaan." Bij de Duitse nationale ploeg geldt tijdens het EK geen algemeen ver bod. „Maar er mag niets over bles sures, de tactiek en de opstelling worden gepost", zegt teammana ger Oliver Bierhoff „En kritiek op medespelers is uiteraard ook verbo den." Orafvdvaart Account van Rafael van der Vaart 637.3001volgers 'Good luck to @sylvievdervaart tonight at the semi finales of #letsdance.' Kees Jansma en Bert van Marwijk kunnen tevreden zijn; de interna tionals die op Twitter zitten, bren gen vooralsnog niet meer dan zoe tigheden of prijzen het werk van hun vrouw. De enige, echt interes sante tweet kwam vorige week van mevrouw Van Persie. Net op het moment dat iedereen zich af vroeg waarom haar man rugnum mer 16 heeft en Klaas-Jan Huntel- aar 9, kwam zij met de boodschap, 'dat 16 het geluksgetal van de fami lie is'. Meteen waren alle specula ties uit de lucht. Overigens zitten niet alle spelers op het sociale netwerk. „Ik heb er helemaal niets mee", zegt bijvoor beeld Oranjeaanvoerder Mark van Bommel. „Wat moet ik melden dan? Dat ik klaar ben om te gaan trainen? Aan die onzin begin ik niet." Arjen Robben neemt nog wel even de moeite een groet uit te brengen. foto Jerry Lampen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27