zeeland j 23 '50% korting School moet ouder meer betrekken betaalbare brilmode brieven Gratis fietsvoordeelpas bij FALK/ VVV fietskaart naar keuze tilroeoptiek dinsdag 5 juni 2012 De school is een gemeenschap die niet kan draaien zonder de betrokkenheid van iedereen. Daar valt nog een wereld te winnen. Marja van BijsterveSdt, demissionair minister van Onderwijs De Kameleon (foto) en het Zelden- prestaties en opvoeding van kinde- rust-Steelantcollege in Terneuzen. ren. Daar ging ze met ouders en leer- foto Mark Neelemans krachten in gesprek over de leer- Video op www.pzc.nl/video Ouders vinden dat de basis school hen meer moet be trekken bij het leren van hun kind. Dat blijkt uit onderzoek van de onderzoeksbureaus Ecorys en Oberon in opdracht van het mi nisterie van Onderwijs, dat giste ren gepubliceers werd. De onder zoekers ondervroegen meer dan 500 ouders en 230 basisschooldirec teuren over de betrokkenheid van ouders bij het leren van hun kinde ren. Scholen betrekken ouders naar ei gen zeggen steeds meer bij het on derwijs, bijvoorbeeld bij lezen, creatieve vakken. Bijna de helft van de scholen (45 procent) geeft aan dat ouderbetrokkenheid in het schoolbeleid vastgelegd is. Ouders worden gestimuleerd om thuis te activiteiten te ondernemen die gunstig zijn voor leerprestaties, zo als voorlezen en helpen bij huis werk. Driekwart van de schoollei ders zegt lesmateriaal mee te ge ven naar huis en de helft houdt ook informatiebijeenkomsten. Scholen communiceren vooral met ouders via rapportbesprekin gen. Huisbezoeken worden weinig gehouden: 13 procent van de ouders heeft afgelopen jaar een leerkracht op bezoek gehad; 59 pro cent van de ouders geeft aan dat de school geen huisbezoeken orga niseert. Bijna veertig procent van de ouders heeft ten minste één keer per week contact met de leer kracht van hun kind; 14 procent vindt dat er onvoldoende contact is met de leerkracht. Driekwart van de ouders geeft aan dagelijks met hun kind te spreken over school; 40 procent van de ouders zegt hun kind dagelijks voor te lezen. Bij bestelling van één van de 20 Falk-VVV Fietskaarten naar keuze ontvangt u gratis de fietsvoordeelpas t.w.v. 9,95! Dat is heel veel voordeel voor u als recreatieve fietser! De Falk-VVV fietskaarten zijn al jarenlang een begrip en de sleu tel voor een ontdekkingstocht door een prachtig gebied naar keuze in Nederland. Ideaal voor de ware fietsliefhebber. De fietsvoordeelpas is een persoonlijke pas waarmee u een jaar lang met twee personen onbeperkt kunt genieten van kortingen bij fietscafés, fietsverhuur, fietsvakanties, vakantieparken, bed breakfasts, hotels, restaurants en nog veel meer. Zelfs exclusieve en voordelige fietsarrangementen ontbreken niet. En bovendien ontvangt u korting op uw fietsonderhoud! Voor meer informatie kunt u terecht in ónze webwinkel. iesprijs 18,90 tezersprijs 8,95* exclusief verzendkosten Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Pendeltax Premier Rutte wilde toch opko men voor de 'hardwerkende Neder lander'. Gek, dat is ie ineens verge ten. Je zou als uitkeringstrekker nu wel gek zijn werk te zoeken waar voor je moet reizen. Dan moetje weer een extra belasting betalen: de pendeltax juni). Je wordt be loond als je thuis blijft zitten. Gek dat dit kabinet dan zoveel geld uittrekt om de thuiszitters te active ren. De 'hardwerkende Nederlan der' gaat in september stemmen en ik weet al op wie niet. Gek, hè. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Hedwige Mijn verbazing was groot toen ik las dat de Europese Commissie een juridische procedure begint tegen Nederland over de Hedwigepolder, omdat Nederland niet voldoet aan de milieu-eisen. Zijn we misschien vergeten dat de Belgen onze Wes- terschelde gigantisch vervuilen? Dagelijks stromen duizenden, zo niet miljoenen liters ongezuiverd rioolwater en afvalwater onze Schelde in. Daar komt ook nog bij dat onze Zuiderburen het niet zo nauw nemen met het lozen van in dustrieel afvalwater. Ik denk dat juist de Belgen niet vol doen aan de Europese milieu-ei sen. Europa zou een juridische pro cedure moeten beginnen tegen de Belgen. Straks moeten wij onze prachtige polder onder water laten lopen om zogenaamd te voldoen aan de Euro pese milieu-eisen. Dan stroomt al - dat door onze Zuiderburen vervuil de water netjes onze mooie polder in. Misschien moeten we Brussel maar eens onder water zetten. Maar het water staat hun al tot de lippen met het oplossen van de huidige Eurocrises. A. Clemminck Bellamystraat 119, Terneuzen Keerpunt Mensen zijn geneigd om 'humani taire' interventies juni) goed te keuren. Ze gaan ervan uit dat de Westerse overheden bezorgd zijn om mensenrechten. Zouden de Westerse legers in Irak of Libië zijn opgetreden als er geen petroleum in de grond zou zitten? Waarom mag Israël ongestraft te keer gaan in de bezette Palestijnse gebieden. Waarom wordt niet opgetreden te gen de gruwelijke repressie in de meest achterlijke regimes ter we reld zoals Saoedi-Arabië en Bah rein? De militaire interventies met een humanitair kleedje, zijn be doeld om in 'onze naam' de we reld te (her) veroveren voor econo mische belangengroepen. Een militaire interventie doet niets aan de oorzaken van een conflict, in de meeste gevallen een gevolg van armoede en sociaal-economi sche ongelijkheid, mee veroorzaakt door het ontwrichtend land bouw-, handels- en schuldenbeleid van het Westen. De middelen ingezet voor militaire interventie kunnen volstaan voor sociaal ontwikkelingsbeleid, een ef ficiënte vorm van geweldpreventie. Luc Brusselaars Hoefkensdijk 11, Kuitaart Links of rechts Ziet u Wilders, de duurste parle mentariër ooit (salaris en beveili ging) als toekomstig regeringslei der? Door de gedoogconstructie heeft hij 7 weken onderhandeld over de begroting 2013 en uiteinde lijk WD en CDA een poets gebak ken door te weigeren regeringsver antwoordelijkheid te nemen. Plus punt: we weten nu zeker dat hij het liefst protersteert vanaf de zij lijn. De media zoeken via een rechtszaak (2 juni) is zijn speciali teit. Bij voorbaat overal tegen. Hetzelfde geldt voor SP- voorman Roemer en PvdA- activist Samson. Overal tegen en niet bereid tot compromissen. Populisten, die het niet hebben over bezuinigen, maar over eindeloos nivelleren en zich afzetten tegen Europa. Zijn ze soms vergeten dat we de euro te danken hebben aan oud-premier Kok en dat we de hoge staats schuld met name kunnen toeschrij ven aan ex-minister Bos? Polarisatie van Links tegenover Rechts is geen goede zaak. Geluk kig is er in het midden een gema tigde mengeling van links en rechts die hopelijk uitkomst kan bieden. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar M wij kunnen declareren bij zorgverz rerzekeraavs. op de complete bril ongeacht de prijs brilmode contactlenzen walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25