Blijvend verzet tegen plannen brede school Restauratie van Scheldekraan valt stuk duurder uit Splitsing i8l zeeland GroenLinks praat over politiek en religie Oranjevereniging Westkapelle dreigt te verdwijnen De Vleeshal Piet Vogelaar 0 als je 'm nodig hebt! dinsdag 5 juni 2012 MIDDELBURG - Zondag is er weer een rondleiding in De Vleeshal op de Markt en De Kabinetten van De Vleeshal in Middelburg. De rondleiding begint om 15.00 uur. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De rekening voor res tauratie van de Scheldekraan valt een stuk hoger uit. Daar zal de ge meente Vlissingen een deel van moeten ophoesten. Om hoeveel geld het gaat, wil Frank Melchers van restaurateur MIT Group niet vertellen. „Daar over zijn we nog in overleg met de gemeente. Zo'n klus valt altijd wat tegen, maar eerlijk gezegd hadden we dit niet verwacht. Veel wordt door ons opgevangen, omdat we dat als goed aannemer zelf maar hebben op te lossen, maar voor een deel hebben we bij de gemeen te aangeklopt." De suggestie van een ton aanvul lende kosten bovenop de vooraf vastgestelde rekening van 650.000 euro, beantwoordt Melchers voor zichtig met 'minder'. Meer wil hij er niet over kwijt. „Ik denk dat we een heel faire discussie voeren en ik heb er alle vertrouwen in dat het wordt opgelost." De meerkosten zitten 'em in het feit dat met name de conservering toch meer vergde dan waarop was gerekend. Melchers: „Het plan was om de roestplekken lokaal te stra len en te conserveren, maar de oor spronkelijke verflagen lieten zo snel los dat we toch maar de hele kraan blank hebben gestraald. Dat kost meer straalwerk en verf en dus ook meer geld. Het resultaat is daarentegen des te beter." Dat karwei is overigens afgerond, voor zowel de giek als de mast. Nu de deadline van 30 juni in zicht komt, is het tijd om alle onderde len weer aan elkaar te koppelen. Een aantal keert vandaag gerevi seerd en wel terug. Het gaat om de wielstellen, zodat de kraan weer op wielen kan komen te staan, en de motoren voor het hijsen en het zogenoemde katrijden. Ook keert deze week het bedieningshuisje, voortaan niet meer geel maar grijs, terug naar Vlissingen. Van de restauratie zou de gemeen te 275.000 euro voor haar rekening nemen, eenzelfde bedrag kreeg ze aan Europese subsidies en de overi ge ton zou initiatiefnemer Louis van Heulen verzamelen. Hij is er bijna. „Nóg negen mille. Maar ik heb nog 25.000 euro bij elkaar om de kraan uit te lichten en dinsdag is het haringparty, dus wie weet." MIDDELBURG - GroenLinks Zeeland houdt donderdagavond 14 juni in Middelburg een politiek café met als thema religie en politiek. Sprekers zijn Eerste Kamerlid Ruard Ganzevoort, predikant Klaas Hendrikse, Arie van der Maas (actief CDA-lid, projectmana ger bij Economische Impuls Zee land en predikant) en Bart van Noord, oud-voorzitter van de GroenLinks-afdeling Bevelanden en actief binnen de Protestantse VANDAAG VOETBALSCHOENEN BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling FZC In het nieuwste plan voor een brede school in Souburg-Zuid worden onderbouw en bovenbouw van de betrokken scholen gesplitst en in aparte gebouwen ondergebracht. De plannen voor een brede school in Souburg-Zuid blij ven steeds weer op bezwa ren stuiten. Ook de laatste variant valt niet overal in goede aarde. Te dicht bij de snelweg en dus slecht voor de ge zondheid van kinderen en leerkrachten vanwege geluid en fijnstof Te veel aan de rand van het dorp, dus te ver fiet sen of lopen en daardoor te gevaar lijk voor de kinderen. De bezwa ren tegen het eerste plan voor de brede school in Souburg-Zuid wa ren groot en werden breed ge deeld. Deze valse start heeft de dis cussie over de toekomst van het ba sisonderwijs in het zuiden van Oost-Souburg zwaar belast. De gemeente nam haar toevlucht tot .een onderzoek naar tien alter natieven. Maar zelfs daar kwam geen plek uit waar alle betrokke nen - scholen, kinderopvang, bibli otheek, ouders, docenten - zich in konden vinden. Een eigen idee van de protestants-christelijke school De Burcht-Rietheim met door Maurits Sep kinderopvang en bibliotheek - nieuwbouw tussen Oost-Souburg en Ritthem - haalde het evenmin. Zo leek het erop dat er helemaal geen brede school zou komen. Dat De Burcht-Rietheim en de openba re Tweemaster/Kameleon afzon derlijk verder moesten. Die conclu sie trok de gemeente in februari ook. Dat leverde voor de gemeente wel één belangrijk probleem op: het gebouw van de Tweemaster/- Kameleon is dringend aan vervan ging toe. Nieuwbouw voor alleen deze school zou betekenen dat ook de vestiging van De Burcht- Rietheim uitgebreid zou moeten worden. Investeren dus op twee plekken in twee scholen. En dan zou er tussen beide scholen in ook nog een aparte gymzaal moeten komen waar ze allebei gebruik van kunnen maken. Behalve omslach tig zou dit ook duur worden. Kerk in Nederland. Ganzevoort leidt het thema in waarna Van Noord het stamtafelgesprek met de andere sprekers zal leiden. Het thema van de avond is' De staat: van God los. De politiek ook? Welke invloed heeft religie op poli tiek? Kun je politiek bedrijven zon der religie? Het zijn enkele vragen die in het politiek café aan de orde komen. Het politiek café is in Grand Café Willem aan de Orarije- laan 17 te Middelburg. De Burcht-Rietheim, Van Visvlietstraat, Oost-Souburg. Daarom legt de gemeente nu het plan op tafel om de bestaande school van de Tweemaster/Kame leon te vervangen door een nieuw gebouw. Daarin kunnen de groe pen 5 tot en met 8 van allebei de scholen les krijgen. En sporten, in een nieuwe gymzaal. De onder bouw (groepen 1 tot en met 4) van beide scholen komt in het hui dige gebouw 'van De Burcht-Riet heim. De locaties zelf kunnen niet op verzet stuiten, want docenten, kin deren en ouders kunnen naar be kende plekken, centraal gelegen en dicht bij elkaar. Voor ouders met kinderen in onder- én bovenbouw is het onpraktisch maar overkome lijk. Verkeersveiligheid en gezond heid zijn evenmin obstakels. Voordelen zijn er ook. Op beide lo caties kunnen kinderopvang en bi bliotheek diensten aanbieden die precies passen bij de beperkte doel groep, in plaats van twee keer een compleet aanbod. En toch stuit ook dit nieuwste al ternatief op bezwaren. Van de Tweemaster/Kameleon. Directie, leerkrachten en ouders zien de splitsing van boven- en onder bouw helemaal niet zitten. Welis waar hebben ze daar nu ook mee te maken, zoals de gemeente con stateert, maar daar willen ze juist zo graag van af. Directeur John Eckhardt brengt 'het onderwijs concept' in stelling. Dat is een sterk argument, want ook al spe len meer belangen een rol bij een brede school, uiteindelijk gaat het om het onderwijs. Probleem voor directie, leerkrachten en ouders van de Tweemaster/Kameleon is dat hun bestuur veel minder moei te heeft met het voorstel van de ge meente. Omdat het bestuur vooral kijkt naar de noodzaak van nieuw bouw en naar wat maximaal haal baar is gezien de uiteenlopende wensen en belangen. door Pieter van Gelders WESTKAPELLE - Oranjevereniging Westkapelle dreigt kopje onder te gaan. Als zich binnen drie maan den geen nieuwe vrijwilligers mel den kan de vereniging de Konin ginnedagfestiviteiten niet meer or ganiseren. De problemen ontstonden nadat voorzitter John Gutteling na acht tien jaar besloot te stoppen. Hier door is het aantal bestuursleden gedaald tot drie. De organisatie van de jaarlijkse Koninginnedagfes tiviteiten legt hierdoor dusdanig beslag op de overgebleven be stuursleden dat dit niet meer mo gelijk is. Bestuurslid René van Gel- lekom weet dat de tijd begint te dringen. „Het is niet leuk om dit nieuws te moeten brengen, maar ik hoop dat er een schrikeffect ont staat zodat er toch mensen zich melden. Over drie maanden móe ten we beginnen met de voorberei dingen voor Koninginnedag 2013. Als we dan niet meer leden heb ben kunnen we de werkdruk niet meer aan", zegt Van Gellekom. De taken waarvoor nieuwe be stuursleden worden gezocht be staan uit het coördineren van de verschillende activiteiten, vergun ningen aanvragen en contacten leg gen met alle betrokken partijen. Het ledentekort is overigens niet nieuw voor de vereniging. Van Gel lekom: „We hebben de afgelopen twee jaar al geflyerd tijdens Konin ginnedag om mensen aan te spo ren lid te worden en mee te hel pen organiseren. Maar dat heeft nog geen vruchten afgeworpen. De leden die nu nog actief zijn voelen zich daarnaast een beetje gegijzeld door de situatie. Stoppen met de vereniging betekent dan dat er volgend jaar niets georgani seerd wordt en daar hebben ze na tuurlijk moeite mee." Belangstel lenden kunnen zich melden via de website www.oranjevereniging- westkapelle.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20