Veere staakt veiling van boerderij Terneuzense wijk in ban vrouwenbelager WALCHEREN Champagne voor Egelantier almanak Aanzoek DINSDAG 5 juni 2012 17 Blijvend verzet tegen Over wat er gebeurde in brede school 18 en 19 't Perdies 20 en 21 SSHHaiïSrïSftJöüfiSSa: 'Spontane' bemiddelaar brengt gemeente en paardenstalhouder De Schipper nader tot elkaar door Hemk Postma KOUDEKERKE - De gemeente Veere ziet af van de openbare verkoop van boerderij Zuidwerve bij Kou- dekerke om een belastingschuld te innen. Dat is het voorlopig resul taat van bemiddeling door de Vlis- singse oud-notaris mr. A. J. Sauer, voorzitter van de Zeeuwse om- budscommissie. De boerderij zou komende donder dag in Goes onder de hamer gaan omdat eigenaar Wim de Schipper de afgelopen jaren geen belasting aan de gemeente afdroeg. Hij wei gerde dat omdat de gemeente hem de afgelopen veertig jaren onheus bejegende, onder meer met foutie ve aanslagen en ongegronde vèr- dachtmakingen. Hij eist eerst scha deloosstelling en eerherstel. Bemiddelaar Sauer, die zich 'spon taan' bij De Schipper had aange meld, kreeg beide partijen gister middag nader tot elkaar, na enkele dagen van koortsachtig overleg. Dat begon met een toezegging van de gemeente om eventueel tege moetkomingen te doen. De Schip per stemde er daarna mee in het door de gemeente gevorderde be drag in depot te geven. Het gaat om 5600 euro (belastingen, ver meerderd met inningskosten). Dat geld blijft zijn eigendom. Pas wan neer verdergaande bemiddeling tot overeenstemming leidt, kan verrekening plaats vinden, zo blijkt uit correspondentie. „We zijn eruit", reageerde burge meester Rob van der Zwaag gister middag opgelucht, daar aan toevoe gend dat meteen opdracht was ge geven de verkoop van de boerderij af te gelasten. De Schipper reageer de aanzienlijk terughoudender: „In gesprekken blijkt steeds dat de gemeentelijke vertegenwoordigers niet beschikken over dossierken nis. Het wordt voor de bemidde laar een zware klus het geheugen van de gemeente op te frissen." Blijkens stukken die de afgelopen dagen door de gemeente zijn opge steld kan bemiddelaar Sauer nu gaan onderzoeken of 'de feiten aanleiding geven voor aanvullende excuses, dan wel een financiële te gemoetkoming' van de zijde van de gemeente. Daarbij kan, 'voor zo ver feiten daar aanleiding toe ge ven', verder worden teruggekeken dan de afgelopen vijfjaar. B en W stellen voor dat bemidde laar Sauer zijn bevindingen uit werkt in een 'bindend advies', maar laten voor De Schipper de mogelijkheid open 'ook andere suggesties te doen' om tot een goe de afwikkeling te-komen. Als dat. er maar toe leidt dat het 'verleden wordt afgesloten' en de kritiek op de gemeente wordt gestaakt. OOSTKAPELIE - De gemeente Veere heeft er opnieuw een dorp bij 'waar je met een gerust hart oud kan worden'. Dit keer gaat het om Oostkapelle, waar gistermiddag het nieuwe woonzorgcomplex Egelantier feestelijk werd geopend. Wethouder Chris Maas ontkurkte bij die gelegenheid een huizenhoge champag nefles, bijgestaan door het echtpaar Han Knobbout en Suzanne Sinke. Het stel woont sinds kort in de Egelantier, hij in een groeps woning op de zorgafdeling, en zij in een appar tement. „Ik hoef maar twee deuren open te doen, en ik ben bij mijn man", glunderde Su zanne. Dat is niet het enige voordeel. Het complex herbergt ook een zorgpunt voor het VANDAAG VOETBALSCHOENEN BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC hele dorp, een welzijnsruimte, en voorzienin gen als een fysiotherapiepraktijk. Dankzij sa menwerking van Woonburg/Marsaki, (sociale woningbouw), SVRZ (zorg voor ouderen) en gemeente. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - Verschillende vrou wen uit de wijk Oude Vaart in Ter- neuzen worden al maanden lastig gevallen door een onbekende man. Zo heeft hij geprobeerd over de schutting te klimmen bij vrou wen die alleen thuis zijn. Buurtbewoner Patrik Jonkman be trapte de man een kleine twee we ken geleden op heterdaad, toen hij in de brandgang tussen de Hoef bladstraat en Boterbloemwei over de schutting bij de buurvrouw hing. Een achtervolging bleef zon der succes. Bij basisschool De Oude Vaart heeft waarschijnlijk de zelfde man een half jaar geleden zijn broek laten zakken. De politie bevestigt dat meerdere keren mel ding en aangifte is gedaan. Zij was er nooit zo van en hij al he lemaal niet, maar na tien jaar sa menzijn en twee bloedjes van kinde ren, en ook nog eens geïnspireerd door de bruiloft van de buren, vond zij dat het er toch maar eens van moest komen. En dus haalde ze alle romantiek uit de kast om hem ten huwelijk te vra gen. Natuurlijk deed ze dat op dat prachtige pleintje in het zuiden van Italië waar ze hun eerste zomer sa men hadden doorgebracht. Eenpaar- denkoets met rozenblaadjes erbij, champagne; niets ging haar te ver om die ene grote vraag zo indruk wekkend mogelijk te stellen. Hij zei nog ja ook. Maar aan het huwelijksvoornemen maakte zij nog geen twee weken la ter prompt een eind, toen hij tussen de aardappelen door vroeg of ze niet ook eens zouden trouwen. Haar aan zoek was hij helemaal vergeten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19