io rolling stones dinsdag 5 juni 2012 The Stones zien Abraha Stelling Li Het is maar goed dat de jubileum tournee van The Stones tot minstens 2013 is uitgesteld en misschien nooit meer doorgaat. Door een nieuwe tournee zou de Stones-mythe alleen maar afkalven. foto's ANP Jan Donkers (1943) is popjournalist, radiomaker en schrijver, en gespecialiseerd in Amerikaanse popmuziek. Donkers is vooral bekend van de radioprogramma's die hij in de loop der jaren voor de VPRO maakte. LEO BLOKHUIS „Ik begreep dat het niet zo goed gaat met Keith Richards. Dat spijt me, want ik gun hem het allerbes te, of het nou is in het sanatorium of op het podium. Ik zou bij een jubileumconcert sowieso niet ge gaan zijn. Ik heb The Stones al ver schillende keren gezien. Ze wor den er live misschien niet beter op. Toch zeg ik tegen alle jongeren die nog nooit de ervaring van een Stones-concert hebben mogen proeven: ga, zodra ze weer optre den. Ik ben een romanticus. Ik wil voor dat soort grootheden min stens één keer zelf hebben geap plaudisseerd. Dat had ik ook met Brian Wilson van The Beach Boys. Die man wordt elk optreden een beetje meer sneu. Maar voor Wilson én The Stones geldt: laat ze lekker optreden zolang ze ple zier hebben. Stel: je heet Mick Jag- ger, dan hoefje je toch niet meer te bewijzen. Journalisten en men sen met een grote bek vinden vaak van artiesten dat ze te lang door gaan. Alsof voor kunstenaars ande re regels gelden. Je zegt toch ook niet tegen Ola: stop nou eens met die Magnumijsjes! Natuurlijk niet: we blijven ze kopen en ervan ge nieten." AD VISSER „Wie heeft het onzinnige idee be dacht dat je als groep altijd hetzelf de niveau moet halen om een my the overeind te houden? Juist niet! Ik wil helemaal niet dat groepen die nu een nummer spelen uit 1964 dat doen op exact dezelfde manier als ze deden in 1964. Als ik dat wél wil, dan zet ik een cd-tje Leo Blokhuis (1961) is journalist, radiomaker en tv-presentator. Hij is vooral bekend door zijn rol als 'popprofessor' naast presentator Matthijs van Nieuwkerk in de tv- uitzendingen van de Top 2000, ieder jaar in december. op. Het mooie van een kunstenaar is dat die zeker niet constant hoeft te voldoen aan zijn eigen mythe. In het leven weet je twee dingen zeker: je wordt elk jaar een jaartje ouder, en anders ben je dood. Als je dood gaat, blijft je mythe over eind, dat zie je bij meer muzikan ten, maar als je doorgaat, kan de mythe ook groter worden. Mits je jezelf ontwikkelt. Je moet in de muziek kunnen terughoren dat zon band een jaartje ouder is geworden. Dat de bandleden weer een extra jaartje hebben geleefd. Dat is bij The Stones het geval." JAN DONKERS „Ruim dertig jaar geleden ging ik samen met mijn zoon naar The Stones. Toen al was de dis cussie: moeten The Stones nu ophouden of niet? Ik heb per soonlijk 'nul' behoefte om ooit nog naar een Stones-concert te gaan, maar ik kan me voorstellen dat mijn kleindochter zou overwe gen wél te gaan. En als opa wordt meegevraagd, dan gaat-ie uiteraard mee. Mythes zijn er om in stand te houden, niet om aan te tornen, en dat is toch wat er nu gebeurt als ze weer zouden gaan optreden. Ieder een was zo enthousiast over die Stones-documentaire van Martin Scorsese, maar ik vond hem afge likt. Dan zie ik al die beweginkjes van Mick Jagger en denk: 'doe toch eens normaal man'. Maar ja. Dat is blijkbaar wat het publiek wil. The Stones zijn meer een uitje geworden voor BN'ers of business clubs om relaties te onderhouden. Maar ik gun ieder zijn plezier."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 10