sport 135 Rapide wacht zeer spannend slot 44,86 DC Ambiance degradeert uit Superleague st&ss sast - t Monique van Sabben had in de barra ge van L bij het springen in Nieuwvliet 44,86 seconden nodig voor de zege. 'Queen springt al heel het seizoen super, maar een overwinning zat er telkens net niet in.' Monique van Sabben Nadine Doosjen uit Zuiddorpe eindigde door een foutje in de barrage met de vosruin Azzuro in L op de achtste plaats. foto Peter Nicolai Maar eindelijk is het toch gelukt. Daar ben ik ontzettend blij mee", vertelde een van oor tot oor glun derende Monique van Sabben. Toen Stephanie de Frel een maand geleden als prof aan de slag ging bij Van Olst Stables van Gert jan van Olst in het Brabantse Den door Peter Snelders HULST - De hockeysters van Rapi- de wacht nog een spannend com- petitieslot. Doordat de Hulster ploeg in de tweede klasse met 0-4 van Dordrecht verloor en Catwijck gelijk speelde, wordt pas komende zondag bekend wie de gradeert. In de vierde klasse komt het man- nenteam van Olympia op stoom. De Terneuzense formatie won op knappe wijze met 4-2 bij Zundert. Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Dordrecht 0-4 (0-1): De uit slag was geflatteerd. Rapide was niet eens zoveel minder dan Dor drecht, maar verzuimde de kansen te benutten. De ploeg was daarbij ongelukkig in de afwerking. Ver schillende kansen gingen net naast en één keer werd zelfs de paal ge raakt. Dordrecht was veel effectiever. Uit vijf kansen scoorden de Zuid-Hol- Hout, slaakten de dressuurruiters in Mi een zucht van verlichting. Want waar de voormalige Koe- wachtse aan de start- kwam, res teerde voor de rest slecht het ge vecht om de kruimels. Op haar vrije dag kwam De Frel in Nieuwvliet aan de start in Mi met landse vrouwen vier keer. In de eerste helft werd het 0-1 uit een counter. Niet veel later trof Rapide de paal. Drie minuten na de doel- wisseling werd het 0-2. Toen bin nen een kwartier ook de 0-3 viel, was het een verloren zaak. Derde klasse. Walcheren-Barend- reclit 0-3 (0-2): Walcheren was niet eens veel minder dan de num mer twee van de ranglijst. Wel was Barendrecht zeer slagvaardig uit stilstaande situaties. Twee doel punten vielen uit een strafcorner en .de derde uit een strafbal. Bij Walcheren heerste een wat opge wonden sfeertje. De ploeg had nauwelijks nog competitiebelan- gen en speelde, mede omdat deze wedstrijd in het teken stond van de afscheid nemende coach Rins- ke de Visser en begeleider Paul Heuff, zeer onbevangen. Rinske de Visser verlaat na negen jaar het team. Mannen. Derde klasse. Rapi de ruin Carstenwaard. En ze stond weer op eenzame hoogte. De Frel liep in de eerste proef met de ex pressief bewegen en mooi in ba lans lopende Don Schuffro-zoon met 67 procent naar een afgeteken de overwinning. Zij hield Valesca Lefeber uit Koudekerke met de de-Drunen 0-5 (0-1): In de eerste helft bood Rapide tegenstand van betekenis aan de nummer twee van de rangschikking. Zelfs toen het vijf minuten na de doelwisse- ling 0-2 werd, bleef Rapide naar vermogen presteren. Pas na 0-3 in de 62e minuut 0-3 zakte de thuis ploeg weg. Daardoor kon Drunen nog uitlopen naar 0-5. Vierde klasse. Walcheren-DDHC 3-1 (1-1): DDHC gaf het niet ca deau en kwam zelfs na acht minu ten op voorsprong. Op aangeven van Boudewijn Jagers tekende Koen Waasdorp na een half uur voor de gelijkmaker. In de tweede helft was Walcheren duidelijk de betere ploeg Na tien minuten resulteerde dit in 2-1 door een benutte strafbal van Bou dewijn Jagers. Omdat Walcheren diverse scoringskansen onbenut liet, kwam tien minuten voor tijd de 3-1 van Tim Wouters als een be vrijding. Painted Black-dochter Classic Black bijna vier procent achter zich. In de herhaling eiste De Frel met 69,66 procent wederom de ze ge voor zich op. Marit Louwerse uit Lewedorp eindigde met de San Remo-dochter Zelma met 68 pro cent op de tweede stek. Zundert-Olympia 2-4 (1-1): Olym pia was in het begin wel sterker, maar kwam ongelukkig op achter stand. De Terneuzenaren toonden echter karakter en kwamen nog voor de rust op 1-1 door Arjen de Vries. In de tweede helft zorgde Bas Dal- meijer voor 1-2. Kort daarna werd het opnieuw gelijk, maar in de laat ste tien minuten liep een vlot com binerend Olympia uit naar 2-4 door treffers van Thibaut de Croo- ck en Tim Boerbooms: Rapid-Goes 12-0 (8-0): Tegen het hooggeklasseerde Rapid stond een niet compleet en zonder wissels spelend Goes constant onder druk. In de eerste helft resulteerde dat reeds in een achterstand van 8-0. Na de pauze bleef de schade nog enigszins beperkt. Goes kwam welgeteld tot één gevaarlijke actie. Tomas Giele zag zijn inzet via een gelukkig redding van de keeper ge stopt worden. maandag 4 juni 2012 TERNEUZEN Dubbelslag voor rallyduo uit Hulst Rallyrijder Sjef Meersschaert en na vigator Debbie Everse uit Hulst hebben zaterdag in Helmond in hun BMW de ELE-rally gewonnen. De eerste plaats betekende een dub bel succes, want het Hulster duo gaat nu ook aan de leiding in het klassement van de BMW 325 i chal lenge om het kampioenschap van Nederland. Na de eerste proeven stonden Meersschaert en Everse za terdag op de tweede plaats. Daarna werd alles uit de kast gehaald om de eerste plaats te veroveren. Dat werd beloond met de winst. OUWERKERK Kloetinge zegeviert in Regiotalententoernooi De vijfde editie van het Jaap Goud Regiotalententoernooi is zaterdag gewonnen door het team van Kloe tinge. De Bevelanders volgden het Schouws elftal onder de 23 jaar op. Door de afzegging van het Wal- chers elftal, mede door een wedstrijd van Jong Zeeland bij Co- lijnsplaatse Boys en nacompetitie- verplichtingen van VCK, bleven er maar drie teams over. De organisa tie besloot tot een dubbele ontmoe ting tussen de ploegen. Eindstand: 1. Kloetinge 4-10 (9-2), 2. Schouwen-Duiveland 4-5 (4-4), 3. Rei- merswaal 4-1 (3-10). EEDË Hof van Eede betrekt herbouwd clubhuis Biljartvereniging Hof van Eede neemt vrijdag het herbouwde club huis in Dorpshuis Hof Van Eede in gebruik. Sinds het gebouw vorig jaar door brand werd verwoest, moest de de club noodgedwongen zijn tenten opslaan in Café 't Over leg in Groede. Nu de herbouw is af gerond en er twee splinternieuwe tafels zijn neergezet, verkassen de biljarters weer naar de oude grond in Eede. Dit feit wordt gevierd met een open driekamp toernooi. Lief hebbers kunnen daarvoor terecht vanaf 19.00 uur. SINT-JANSTEEN - Doek valt voor dar ters uit Sint Jansteen Ambiance is er niet in geslaagd zich te handha ven in de Superleague van de Ne derlandse dartsbond. Na een ver blijf van één jaar degradeert het team uit Sint Jansteen naar de overgangsklasse. Het viertal, be staande uit Marc de Kesel, Thierry Michaux, Jean Paul van Acker en aanvoerder Stefaan Deprez, moest het zaterdagmiddag opnemen te gen café Oale Jan uit Coevorden. De Zeeuws-Vlamingen keken na de singles tegen een 4-1-achter- stand aan, maar via de koppelwed strijden kwam Ambiance terug in de wedstrijd (5-4). In de afsluiten de partij moest Jean Paul van Acker zijn meerdere erkennen in Erik Steenhuis, waardoor Oale Jan met 6-4 won. Havenzicht, de direc te concurrent van Ambiance, won verrassend van Kjelvik darts, de nummer drie van de ranglijst, waardoor de degradatie voor de Zeeuws-Vlaamse formatie een feit was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75