Hoofdklasse lonkt voor mixedteam van Sjef Van Sabben en De Frel zijn klasse apart 341 sport Titel voor Tiola in vierde klasse Gebrek aan daadkracht breekt Zaamslag op maandag 4 juni 2012 door Henk van de Voorde IJZENDIJKE - Wat er al weken zat - aan te komen, is op de slotdag be vestigd. Door een klinkende 7-i-overwinning op de reserves van De Schelde, pakten de tennis sers van Tiola thuis in IJzendijke het kampioenschap van de vierde klasse in de landelijke competitie. Promotie naar de derde klasse is derhalve een feit. Daardoor heb ben de West-Zeeuws-Vlamingen het drie jaar geleden prijsgegeven terrein herwonnen. Door de enorme regenval van de nacht tevoren begon het duel in Vlissingen met een uur vertraging. Tiola startte met forse winst van Daisy Boogaard op Lisette van Ede- ren (6-o 6-i), gevolgd door een soortgelijke zege van Sophie de Schepper op Pipi Erentreich (6-1 6-i). 3-speler Ruben Haverbeke versloeg 6-speler Dennie Verschoo- re met 6-2 6-1. De uitslag was wat geflatteerd, ondanks het verschil van drie klassementen. Aardenbur ger Christiaan Trapman bedwong met aanvallend tennis Daan van Kempen met 6-i 6-3. Het vrouwendubbel tussen Imre van Overloop en Sophie de Schep per enerzijds en Lisette van Ede- ren en Evy Ovaa anderzijds, kende een opvallend scoreverloop: 4-6 6-0 6-0. Dennie Cappendijk en Christiaan Trapman wonnen in een spannende partij met twee keer 7-5 van Dennie Verschoore en Michel Kokelaar. In de eerste mixed overrompelden Daisy Boog aard en Patrick Marteijn Evy Ovaa en Daan van Kempen met 6-0 6-1. Jose de Wit en Bemd van Broek hoven verloren van Pipi Eren treich en Michel Kokelaar: 2-6 6-3 11-9. „Dat was toch flink balen", zei van Broekhoven. „Want we wa ren in de supertiebreak van een 9-4-achterstand teruggekomen tot 9-9. Onze tegenstanders stonden onwijs goed te crossen waardoor het onmogelijk was om het af te maken aan het net. De intentie is om volgend jaar in de derde klasse met hetzelfde team aan te treden." De Boskreek degradeerde. In Bres- kens werd de competitie afgeslo ten met een 6-2-nederlaag tegen MLTC 2. Alleen Jordy Engelaar won zijn enkelspel van Mischa Ber nard: 6-1 6-3. Het vrouwendubbel Maud Kuypers/Annoes Willemsen won in drie sets van Anne Flohil en Irene Gijzen'. In de hoofdklasse van de mannen- competitie is de degradatie van het Sasse Drive een feit. Hulster Ambacht werd voor het tweede jaar op'rij kampioen en promo veert naar de vierde klasse. door Henk van de Voorde SINT-ANNALAND - Het mixedteam van TC Sjef kan zich in de Zeeuw se districtscompetitie op gaan ma ken voor de hoofdklasse. Het Aar- denburgse tennisteam staat in de eerste klasse na drie speeldagen al een straatlengte voor op de naaste belagers Zierikzee en Ovezande. Sjef won bij Sint-Annaland met 5-1. Na de dubbels was er nog sprake van evenwicht Tessy Verbiest en Anne de Maeyer klopten als 5-speelsters met regelmatige cijfers de Thoolse 6-speelsters Yvonne Havermans en Willy de Rijke: 6-3 6-2. Frank van Eenennaam en Ste ve van Hulle (beiden speelsterkte 5) verloren echter verrassend met 6-2 6-4 van Curtis Goedegebuure (6) en routinier Leen Goedegebuu re (5). Laatstgenoemde is veelvul dig clubkampioen van Sint-Anna land en tracht zoveel mogelijk met pressie te tennissen. In de eerste mixed was hij samen met Marjet Bakx (6) echter niet opgewassen tegen Vicky de Windt (4) en Ad van der Maden: 7-5 6-2. In de twee de mixed deklasseerden Vicky de Windt en Steve van Hulle het kop pel Havermans/Mosselman. Ver der bedwongen de combinaties De Maeyer/Van der Maden en Verbiest/Van Eenennaam respec tievelijk Bakx/Mosselman (6-3 6-3) en Havermans/C. Goedege buure (6-4 6-3). Sint-Annaland, dat vorig jaar op ga- mesaldo kampioen werd van de tweede klasse ten koste van Ga- me'78 2, zag De Boskreek langszij komen. Beide teams staan met ze ven punten in de gevarenzone. De Boskreek speelde in Breskens keu rig met 3-3 gelijk tegen Ovezande. Nadine Brenner, met speelsterkte 5, was zowel in de eerste mixed (met Tazelaar) als tweede mixed (met Flikweert) succesvol. In de hoofdklasse was in een heu se derby Tiola in Schoondijke met 4-2 te sterk voor Gravelsteps. De formatie uit IJzendijke gaf in het mannendubbel meteen zijn visite kaartje af Patrick Marteijn en Arne Riemens versloegen het duo Blackman/Van Damme met twee keer 6-1. Span nender ging het er bij de vrouwen aan toe. Anja van Damme en An ne van Strien (beide 6) verloren uiteindelijk eervol in drie sets van Daisy Boogaard (3) en Monique Provoost (5) van Tiola: 6-1 4-6 6-2. Voor Gravelsteps was de vaste Wil ly Swartilé (5) goed voor twee winstpartijen. Hij zegevierde in de vierde mixed met Anja van Dam me (6) verdienstelijk over de 5-spe- lers Tessa Rijckaert en Arne Rie mens. In de derde mixed won hij met 3-speelster Annoes Willemsen aan zijn zijde, met 7-6 6-3 van Tessa Rijckaert/Nicky Samijn. Op de grasbodem van manege Hippo D'Or in Nieuwvliet toont amazone Monique van Sabben haar niet geringe vaardigheden tijdens het springen. Stephanie de Frel laat de concurrentie ver achter zich tijdens de dressuur- wedstrijd. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Na een middag springsport om van te smullen was Monique van Sabben met de merrie Queen de verrassende win nares van de Noordzee Trofee. De combinatie uit 's-Heer Arendsker- ke toonde zich zaterdag tijdens het Concours Hippique van PSV West-Zeeuws-Vlaanderen, op ma nege Hippo D'Or in Nieuwvliet, de beste in het overall klassement. Met de zege in L verzekerde Van Sabben zich ook van een plek in de finale van de Springtour Zee land. Stefanie de Frel was een klas se apart in de dressuur. Fusieclub PSV West-Zeeuws- Vlaanderen had zijn zaakjes goed voor elkaar. Met de voortreffelijke bodem bewees de organisatie het ongelijk van degenen die beweren dat springen op gras niet meer van deze tijd is. „In Aken, het grootste concours van de wereld, springen de topruiters op gras. Ik snap dan ook niets van het bezwaar van sommige amateurs tegen een gras bodem. Ie moet op gras wel pin nen in de ijzers draaien. Misschien is dat voor hen een bezwaar, maar kom daar dan eerlijk voor uit", merkte Mart Meijer, verantwoorde lijk voor het terrein, terecht op. Parkoersbouwer Rens Wonder- gem uit Ritthem toonde zijn vak manschap. Hij kreeg met zijn selec tieve parkoersen in elke rubriek het gewenste aantal combinaties in de barrage. In L plaatsten zich tien deelnemers voor de beslissen de ronde. Bionda-de Rooze stak met de merrie Catania met een foutloze rit in 47,56 seconden de lont in het kruitvat. Daarmee leek het voor de combinatie uit Kloos- terzande kat in het bakkie. Maar het venijn zat in de staart. Als voorlaatste vloog Monique van Sabben met de Quinar Z-dochter Quin in 44,86 seconden foutloos naar de finish. Met het mes tussen de tanden ging Ellen Briquet ver volgens met Mazzel op jacht naar de zege. De combinatie uit Vogel waarde de toonde zich met 42,17 overtuigende de snelste, maar op de laatste hindernis tikte de Hol land's Golden Boy-zoon een balk naar beneden. Van Sabben was ook nog de snelste foutloze combi natie in de barrage van de klassen L, M en Z. Die prestatie was goed voor de Noordzee Trofee. „Queen is een paard met een geweldig ka rakter. Ze springt al heel het sei zoen super, maar een overwinning zat er telkens net niet in. Met El len Briquet nog achter mij had ik er ook vandaag niet op gerekend. door Jaapjan Ritsema TERNEUZEN - Hoe graag Richard 01- lefers het ook anders had gezien in zijn afscheidswedstrijd als coach, de korfballers van Zaamslag had den niet het vermogen om uit een ander vaatje te tappen. In Yerseke bleef Volharding met 8-4 de baas over een incompleet Zaamslag. De oorzaak van het verlies liet zich ra den: het vizier bij de Zeeuws-Vla mingen stond niet op scherp. Zonder Erwin Verhelst, Marnix de Bat en Pjotr Hamelink miste de Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser lengte en creativiteit. Coach 011e- fers wilde (zeker op de drempel van zijn vertrek) niet op de tenen van de tweede garnituur gaan staan, maar analyseerde teleurge steld dat de bepalende heren node gemist werden. Toch was de start nog voortvarend: Zaamslag kwam op 0-2. Na het eerste kwartier bleek de koek al op. De bezoekers kregen genoeg kansen, maar mis ten de finesse bij de afronding. „Onfortuinlijk", was de term die de lading dekte, vond Ollefers. „Hoe vaak ik niet het geluid van de korf gehoord heb", stelde de Zaamslag-coach zichzelf de retori sche vraag. Tot vervelens toe tolde de bal aan de verkeerde kant van de mand terug het veld in. Zeker na rust (4-3) leverde dat een dosis frustratie op die zijn weerslag had op het spel. „Het ene doelpunt na rust zegt na tuurlijk alles", baalde Ollefers. Op de vraag of hij genoeg beleving te rug gezien had, zweeg de coach. Ollefers is vanaf volgend seizoen actief als trainer van KVK. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk, Marjan Verhage en Richard Verol- me 1. Egbert de Bakker van Rapide (rood shirt) legt de bal breed. Zijn ploeg zou met 5-0 verliezen van Drunen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74