sport 31 Duiveland gaat strijdend ten onder Zeelandia wint knotsgek duel IJzendijke gaat ook in tweede duel onderuit maandag 4 juni 2012 Bij Nemelaer waren ze voorafgaan aan het duel nog overtuigd van een goede afloop. Veel supporters liepen rond in een shirt met de (ludieke) tekst 'NEMELAER GOES TO THE HOOFDKLASSE'. Het gele Yves Nyemb, hier in actie tegen Longa, maakte tegen Nemelaer de bevrijdende tweede treffer. De centrumspits bedankte een paar weken geleden voor een overgang naar Hoek, maar lijkt met Goes nu alsnog in de hoofdklasse te gaan spelen. archieffoto Izaak Verkeste pen. Het was een heerlijk doel punt." Nyemb: „Het is eigenlijk de eerste keer dat Gert-Jan en ik el kaar zo vinden. Ik kreeg laatst al het advies om in het veld meer contact met hem te zoeken, meer te praten. Dat is aardig gelukt." Met de 2-0-overwinning heeft Goes een prachtige uitgangspositie voor de return. Promotie naar de door Klaas Verspoor NIEUWENDIJK - De return tegen Al- tena duurde voor Duiveland net een paar minuten te lang, of liever gezegd, juist twee keer vijftien mi nuten te kort. Lang had de ploeg uitzicht op een verlenging, maar in de slotfase sloeg Altena hard toe. Het won met 5-1, poetste de eerdere 2-0-nederlaag daarmee weg, en promoveert naar de eerste klasse. Duiveland sluit het vierjarige tijd perk onder trainer Henk Schouten af De nodige meesterzetten brach ten Duiveland soms tot grote pres taties, zoals ook tijdens deze na- competitie. Duiveland schakelde eersteklasser Rijsoord uit, maar moest uiteindelijk toch constate ren dat het 'net tekort kwam'. Duiveland werd zaterdag 'Duijzer- lig' gespeeld op het veld van Alte na. Remon Duijzer (de behendige nummer negen) en Matthijn Duij- hoofdklasse ligt voor het grijpen en dus lijkt Nyemb straks op het niveau te spelen van een club die hij nog maar een paar weken gele den een 'nee' heeft verkocht. „Het klopt dat Hoek me vorige maand heeft gebeld. Ik had mijn ja woord al aan Goes gegeven en ben er daarom niet op ingegaan. Nu staan we met Goes op de rand van zer (de boomlange nummer vier) scoorden elk twee keer. Het gemis van laatste man Leen IJzelenberg (schorsing) en de na een halfuur uitgevallen Barry Steenpoorte brak de ploeg op. Verdedigend bleef alleen Steenpoorte, en later zijn vervanger Wouter de Jonge, overeind. Schouten: „In het begin hadden wij een apathische achter hoede. Niemand coachte." Wat Duiveland vreesde kwam uit. Al na 46 seconden stond de 1-0 op het scorebord toen Remon Duijzer na slecht wegkoppen van Marcel Zwager in balbezit kwam. Een glij partij van diezelfde Zwager was in de zestiende minuut de aanleiding tot de 2-0. Altena kreeg een cor ner, Ranil van Gastel zette voor en Mathijn Duijzer kopte raak. „Leon riep los", sprak Ronald Zwa ger. Weeda hield in Oosterland Duiveland juist nog. overeind: „Ik was vandaag beneden peil. Het was een raar seizoen met ups en de hoofdklasse. Natuurlijk wordt dat zwaar, maar de selectie blijft grotendeels intact en we krijgen er flink wat goede spelers bij. Zondag moeten we het afmaken, daarna kijken we verder vooruit." Met de komst van Davy Ernest (RCS) en doelman Janko van Iwaarden (WHS) is het aantal nieuwelingen bij Goes op acht ge- downs." Dat eindigde voor Steen poorte ook iets te vroeg. Op het lcunstgras liep hij een blessure op: „Ik ben nooit geblesseerd en dan gebeurt dit: ik denk een scheurtje in mijn lies. Het is terecht dat Alte na won. Ze waren beter. De eerste helft waren wij zo mak als een lammetje." Na de 2-0 kroop Duiveland wat uit de schulp en kreeg het wat kan sen. De 2-1 Van Dennie le Comte in de 41e minuut was een logisch gevolg. Le Comte tikte de bal, ter wijl hij al op de grond lag, langs doelman Oskam. Twee minuten in blessuretijd keken Albert Verhoek en Roy Quilc toe hoe Van Gastel een voorzet gaf Voor de goal rond de Richard de Laat af: 3-1. Na rust creëerde Duiveland weinig meer en was het voornamelijk te genhouden. Dat lukte tot vlak voor tijd. Uit een corner van Van Gastel kopte Mathijn Duijzer de 4-1 binnen. Duiveland ging alles of komen. Ook Dangelo Martien (VC Vlissingen), Lorenzo de Groot (RCS), Peter van Gorsel (FC Dau- wendaele), Josimar Pattinama (Kloetinge), Milton Roemeratoe en Shannon Braafhart jr. (beiden JVOZ) komen naar Goes. Thomas van den Houten en Kyle Doesburg vertrekken. Zij gaan wél naar zater dag-hoofdklasser Hoek. niets spelen en kreeg ver in blessu retijd nog een vijfde goal tegen. „Dit is behoorlijk zuur. We heb ben verdedigend te veel weggeven en hadden ons beter moeten wape nen tegen de hoge ballen", aldus IJ zelenberg. „We kunnen elkaar recht in de ogen blijven kijken", sprak Le Comte. „Eenvoud heeft verloren van het kapitaal", concludeerde Schouten. En vervolgens: „Duive land is een fijne club. Toen ik kwam waren ze net gepromoveerd en we zijn een stabiele tweedeklas ser geworden." Altena-Diuiivelland 5-1 (3-1). 1. Remon Duijzer 1-0,16. Mathijn Duijzer 2-0, 41. Dennie le Comte 2-1, 45+2. Ri chard de Laat 3-1, 89. Mathijn Duijzer 4-1, 90+5. Remon Duijzer 5-1. Scheids rechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Mathijn Duijzer, Daan van der Pluijm en Remon Duijzer (Altena), Roy Quik, Ro nald Zwager en Robbert de Bruine (Dui veland). Aantal toeschouwers: 500. BERGEN OP ZOOM - Zeelandia Mid delburg speelt komende zondag nogmaals een finale van de nacom- petitie voor promotie naar de tweede klasse. De ploeg van Arjo den Dekker versloeg zondagmid dag op neutraal terrein Gilze na strafschoppen. Na negentig minu ten stond het 4-4, na 120 minuten 5-5. In de reguliere speeltijd gaf Zeelandia Middelburg een 4-0-voorsprong uit handen. In de verlenging kon het beide kanten op. Uiteindelijk namen de Middel burgers de strafschoppen beter: 4-3- Het mocht opmerkelijk genoemd worden dat de ploeg het zover liet komen, want na een uur spelen stond er nog een 4-0-voorsprong op het scorebord op het terrein van FC Bergen in Bergen op Zoom. In het laatste halfuur ging echter vanalles mis bij de Middel burgers, die vijf spelers misten. En dat terwijl de zondag-derdeklasser nog wel zo sterk begonnen was aan het duel. Al vroeg in de wed strijd kwam Zeelandia Middel burg, met vier A-junioren en een B-junior in de basis, op voor sprong door een treffer van Roniël Uranie. Hij schoot na een goede in dividuele actie raak. Alberto Conde Morgado verdub belde de stand nog voor rust: 2-0. Ook na de pauze was Zeelandia Middelburg aanvankelijk de betere ploeg, hoewel Gilze in het begin van de tvveede helft wel aandrong. Toch was het Zeelandia Middel burg dat verder uitliep. Eerst kopte Dennis Tukker de bal via de grond tegen de touwen en niet veel later werd Alberto Conde Morgado on reglementair afgestopt. De toege kende strafschop benutte hij zelf waardoor de wedstrijd gespeeld leek. Dat bleek echter niet het ge val. Gilze liet zien over behoorlijk veel veerkracht te beschikken en maakte al snel de 4-1 uit een scrim mage. Zeelandia Middelburg was daarna helemaal de weg kwijt, waardoor het na negentig minu ten 4-4 stond. Omdat er een win naar moest komen werd er twee keer een kwartier verlengd. Daarin nam Zeelandia Middelburg weer het initiatief en kwam op een 5-4-voorsprong. Alper Koe benut te de derde strafschop van de mid dag. In de tweede helft van de ver lenging kwam Gilze wederom langszij, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen. Daarin bleven de Middelburgers in tegenstelling tot vorige week wel koel. TERNEUZEN - De rol van IJzendijke in het vrouwenvoetbal voor een plaats in de eerste klasse is uitge speeld. Zaterdag verloor de ploeg van de scheidende coach Nico Ae- rssens in Hoornaar de tweede wed strijd in de nacompetitie met 5-3 van Stedoco, nadat thuis ook al met 6-2 werd verloren. In eerste instantie nam IJzendijke via treffers van Kelly van Leeuwen en Rosanne Lammers een 1-2-voor- sprong, maar nog voor de rust wa ren de rollen omgedraaid: 3-2. In de tweede helft maakte Van Leeu wen de 5-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71