Met prachtig voetbal bijna in hoofdklasse 8 VCK verslaat MZC'11 ook op eigen veld 30 |s ort Leon Bek held in Borselse Battle maandag 4 juni 2012 Liefst acht spelers van Coes stonden qua gele kaarten 'op scherp'. Omdat niemand geel kreeg, is iedereen zondag weer beschikbaar. KOUDEKERKE - Drie keer is scheeps recht. Een open deur van jewelste, maar niettemin een waarheid als een koe voor VCK. Na mislukte po gingen in de voorbije twee seizoe nen slaagden de voetballers uit Koudekerke er zaterdag wel in pro motie af te dwingen naar de twee de klasse. VCK versloeg op eigen veld MZC'11 met 2-1 in de return van het beslissende tweeluik in de nacompetitie. De heenwedstrijd in Zierikzee wonnen de Walchena- ren ook al. Toen werd het 1-0. Het was dubbel feest, want ook VCK 2 voetbalt volgend jaar een treetje hoger. Die ploeg was over twee duels te sterk voor streekge noot Serooskerke 2 en komt daar door Koen de Vries HEINKENSZAND - Voetballer Leon Bek van Heinkenszande beleefde zijn mooiste zaterdagmiddag van het seizoen. Hij mocht tien minu ten voor tijd, bij een 1-1-stand, het veld in, waarna hij in de verlen ging met twee bevliegingen zijn ploeg naar de tweede klasse bracht. Eerst zette hij na een fraaie actie onberispelijk voor op colle ga-invaller Toni van Damme (2-1), waarna hij minder dan zestig se conden later met een prachtige rush de 3-1-eindstand op het score bord bracht. Het was nota bene zijn eerste treffer van het seizoen. Heinkenszand kwam vlak na de rust op voorsprong via Ruud la Grand. Het tot dan toe behoorlijk gezapige potje ontaardde in een heuse Battle of Borsele. Scheids rechter Van der Werff zette de toon door Rens Baas (Heinkens zand) na een lichte overtreding met een tweede gele kaart weg te sturen. De strijd verhardde, Nieuw- dorp ging drukken, maar kon lan ge tijd niet scoren. Dat lukte pas in de 86e minuut, toen de verdedi ging van Heinkenszand niet voor het eerst toonde slecht om te kun nen gaan met voorzetten vanaf de door terecht in de eerste klasse re serve. Het duel was matig. Strijd was er volop, al ontaardde die met name in de tweede helft te vaak in grof spel. Dit leverde MZC'11 onder meer twee rode kaarten op voor Martijn van Grunsven (in de ze ventigste minuut) en Lee Mol (voor de tweede keer geel in de 88e minuut). De warrig leidende arbiter I. Roeland hield de kaarten voor VQK. op zak. Van Grunsven bracht MZC'11 al na twee minuten op voorsprong. Erik Goudt maakte gelijk uit een strafschop. In de 87e minuut schoot invaller Richard Dek VCK op aangeven van Goudt naar de zege. flank. Rechtsback Ralf Koole kon een hoge corner van dichtbij onge hinderd binnenkoppen: 1-1. De emoties gierden toen door vele kelen. Nieuwdorp-trainer Robert Baas kreeg een volle drinkbus te gen het hoofd, geworpen vanuit de dugout van Heinkenszand. Veertig meter verder raakten Nieuwdorp-spelers Turan Dogan en Giovanni Lekaj verbaal in de clinch met Heinkenszand-suppor- ters. Toen er met bierglazen ge gooid werd, laste Van der Werff een afkoelingsperiode van zo'n tien minuten in. Daarna was Nieuwdorp met elf man opper machtig tegen de tien van Hein kenszand. Toch trok de thuisploeg aan het langste eind, waardoor Nieuwdorp degradeerde. Heinkenszand-Nieuwdorp 3-1 n.v. (0-0,1-1). 51. Ruud la Grand 1-0, 86. Ralf Kole 1-1,101. Toni van Damme 2-1,101. Leon Bek 3-1. Scheidsrechter R. van der Werff (Drunen). Rode kaart: Rens Baas (Heinkenszand, 2x geel), Ge le kaart: Eelco Walhout, Jeroen Ver donk, Mark Doene, Jeroen Verschiere (Heinkenszand), Turan Dogan, Pascal Gakeer, Jeroen Weststrate, Giovanni Le kaj (Nieuwdorp), Robert Baas (trainer Nieuwdorp). Aantal toeschouwers: 700. Promotie naar de hoofdklasse van het zondagvoetbal lonkt voor Goes. De Bevelandse ploeg wint in Haaren met 0-2 van Ne- melaer en kan het karwej zon dag op eigen veld afmaken. „Al les valt nu samen in deze ploeg", ziet Gérard de Nooijer. door Bamry van der Hooft HAAREN - Het is net half vijf ge weest, als Matthew Lentink zich omdraait. Het tenue van de doel man vertelt in zekere zin het ver haal van deze middag. Er zit geen spatje modder op shirt of broek. Alleen zijn sokken zijn een beetje vies. „Dat is tijdens de warming- up gebeurd", zegt Lentink. „Ilc heb niet één keer hoeven duiken van middag, alleen wat ballen uit de lucht geplukt. Daar word je niet vies van." Zijn woorden worden vergezeld van een vleugje opwinding, noem het vreugde, maar ook van enige, verbazing. Zoals dat bij vrijwel ie dere speler van Goes het geval is. Want je kunt in de heenwedstrijd van een finale sterker zijn en win- Karakteristiek Nemelaer-Goes 0-2 (0-1). 43. She- rief Tawfik 0-1, 52. Yves Nyemb 0-2. Scheidsrechter: E. Toonen (Waddinxveen). Gele kaart: Thijs Burgmans en Edu op 't Hoog (bei den Nemelaer). Aantal toeschou wers: 1000. Goes: Matthew Lentink; Rick de mBagmeaas nen. Maar zóveel beter, nee, dat hebben weinigen vooraf gedacht. „We zijn er nog niet", gooit Gé rard de Nooijer er om te beginnen maar een cliché uit dat veel trai ners gebruiken. Ja, geeft hij toe, hij heeft echt genoten van het voetbal van zijn ploeg. „De ene na de ande re aanval rolde over het veld." Een echte uitblinker aanwijzen is moeilijk. Het hele team verdient ei genlijk minimaal een 8. Verdedi gend staat Goes als een huis. De pas achttienjarige Lentink straalt rust uit. De backs Rick de Punder en Thomas van den Houten sto men geregeld op langs de zijlijn en de centrale verdedigers Gert-Jan van Leiden en Sherief Tawfik heb ben de kwaliteiten en het lef 0111 in te schuiven. Het middenveld is constant in beweging, met Gert-Jan Tierie als draaischijf en creatieve geest. Voorin staan drie spelers die je aan het werk kunt zetten. In Haaren is het thuispubliek vooral onder de indruk van de beresterke Kyle Doesburg (22). Zijn kompaan Yves Nyemb (21) is een ideale kap stok om je elftal aan op te hangen en Ray Kroon (ook pas 20) heeft de kwaliteiten om iedere verdedi- Punder, Gert-Jan van Leiden, Sherief Tawfik, Thomas van den Houten; Thijs Van den Dries, Niels Paardekooper (40. Wouter de Craene), Gert-Jan Tierie (88. Janick van As); Kylë Doesburg, Yves Nyemb en Ray Kroon (90. Gaffin de Meza). Sëgïs-S ger uit te spelen. „Alles valt nu sa men in deze ploeg", vat De Nooijer het bij tijd en wijle oogstrelende voetbal van zijn for matie samen. „Natuurlijk heeft dat te maken met de speelwijze. Je ziet zaken terug waar we iedere week op trainen. Maar dit heeft ook veel met vertrouwen te maken. Ieder een doet mee, iedereen wil de bal hebben en durft 'm in de dekking te vragen. Dat doen spelers vaak al leen als ze overlopen van zelfver trouwen." Zo'n eerste wedstrijd voor promo tie naar de hoofdklasse kun je op twee manieren benaderen. Of je kijkt de kat uit de boom en laat de thuisploeg het spel maken, met de return in je achterhoofd. Of je geeft vanaf de eerste minuut gas, ook al speel je dan op vreemd ter rein. Goes kiest voor het laatste en heeft na 25 minuten al vier goede kansen gecreëerd. De verdiende openingstreffer blijft echter lang uit. Tot verdediger" Tawfik vlak voor rust attent is na een scrimma ge en raakkopt (0-1). Het hoogtepunt van de wedstrijd moet dan nog komen. Zeven mi nuten voor rust wordt Tierie aan de rechterkant aangespeeld en voelt dat Nyemb achter hem langs kruist. De spits roept, Tierie doet netof hij schiet, maar legt de bal subtiel breed, waarna Nyemb met rechts koeltjes afrondt (0-2). Het is een fan-tas-tisch doelpunt, dat uit bundig wordt gevierd. „Ik had al een paar kansen gehad", zegt Nyemb. „Dan is het zo lekker als je 'm eindelijk maakt. Het gaf een heerlijk gevoel en zorgde voor een enorme ontlading." Tierie: „Ik zag Yves niet, maar hoorde 'm roe- Seizoen 1, aflevering 1 t/m 5 Deze Nederlandse top dramaserie (omroep MAX) trekt wekelijks meer dan 2 miljoen kijkers. In de hoofdrol Monique van de Ven die Maria Deen speelt. Zij is huisarts op Vlieland en heeft een praktijk aan huis. Met een apo theek en een kleine operatiekamer waar ze kleine ingrepen kan uitvoeren. Naast haar werkzaamheden als huisarts op Vlieland nog veel meer betekent voor de bewoners van het eiland. Het leven op het eiland is een unieke wereld, totaal anders dan het leven op het vasteland. Nederlands gesproken, 2 discs, speelduur 250 minuten. Adviesprijs 19,95 exclusief verzendkosten 51 categorie dvd's en games Verdediger Marcel Zwager symboliseert het verdriet van Duiveland. foto Ad van Hasselt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70