zeeland 115 8500 Zorgcomplex Zoutestraat aangepast na storm van protest Geert van Duyse wint open Zeeuwse zweefvliegtitel Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst maandag 4 juni 2012 bezoekers in twee dagen tijd op Vestrock 2012. Het muziekfestival in Hulst staat als een huis en heeft de allure van een regionale groeibriljant. KLOOSTERZANDE Zwemvierdaagse voor Afro-project Unicef In zwembad De Honte in Klooster- zande wordt vanaf vandaag 4 tot en met donderdag 8 juni de jaarlijk se zwemvierdaagse voor Unicef ge houden. De deelnemers laten zich sponso ren door familie, vrienden en be kenden. Dit jaar richt Unicef zijn aandacht op de bestrijding van kinderarbeid in Benin, West-Affika. Unicef zorgt voor speel- en leer- plekken voor werkende kinderen en draagt bij in de kosten, als ouders geen geld hebben om de school te betalen SINT JANSTEEN Schutting van woning in brand gestoken Niet ieders trommelvliezen waren even goed bestand tegen het volume dat Wie is het grootste podiumbeest? Blaudzun, hier in volle overgave, of de de bands op Vestrock voortbrachten. leeuw van het Vestrockpodium daarachter? Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag brand ge sticht tegen een schutting van een woning aan de Verdunlaan in Steen. De bewoonster merkte dat er iets loos was. Ze ging naar buiten en zag dat er vuurtje was gestookt, waardoor de schutting al gedeelte lijk was beschadigd. Snel ingrijpen van haar voorkwam erger. Het totale schadebedrag is onbekend. TERNEUZEN Rotterdammer gepakt met harddrugs op zak Een uitgelaten groepje festivalgangers. Wie zien we daar? Een fotograaf. Dan willen we ook met zijn allen op de foto. Vestrock wordt niet voor niets het festival van de vriendschap genoemd. foto's Mark Neelemans Een 28-jarige Rotterdammer is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond twee uur aangehouden op het Huizingaplein. Hij bleek in het bezit te zijn van 2,5 gr harddrugs. Onderzocht wordt nog om wat voor soort verdovende middelen het precies gaat. Na verhoor op het politiebureau mocht de Rotterdammer met ach terlating van zijn drugs weer gaan. door Henk Boot HULST - Er komen hooguit tien ap partementen voor beschermd wo nen in het nieuwe wooncomplex op de hoek van de Zoutestraat en de IJzerenhandstraat in Hulst. Eerder had de Woonstichting Hulst alle toekomstige 21 apparte menten willen verhuren aan de Stichting Emergis, die daar cliënten met psychiatrische problemen wil de onderbrengen. Dat aantal wordt dus teruggebracht naar tien. De andere elf apparte menten worden 'gewoon' ver huurd, zo laten B en W van Hulst na overleg met Emergis en de Woonstichting Hulst weten. Tegen het eerdere plan barstte een storm van protest los. Zo'n 270 buurtbewoners uit de wijk Nieuw Hulst tekenden daartegen bezwaar aan, nadat er op 22 maart een infor matiebijeenkomst was gehouden. Ze voelden zich niet veilig met zo veel buren met een wellicht schizo frene of borderline-aandoening. Verder vreesden de bezwaarmakers parkeeroverlast door extra toeloop naar de zorgappartementen. Ook de twee en drie bouwlagen in het maximaal dertien meter hoge ap partementencomplex stuitten op bezwaren. Omwonenden voelden zich in hun privacy aangetast, vrees den hun vrije uitzicht te verliezen en waren bang voor schade als ge volg van de bouwwerkzaamheden. Tenslotte vreesden de bezwaarma kers dat de waarde van hun wonin gen zou kelderen. door onze correspondent Edy de Witte AXEL - Zweefvliegen is vaak geduld hebben. Bij onvoldoende ther miek blijven de zwevers aan de grond. Net als bij te veel wind. Zaterdag moesten 19 zweefvliegers om de eerste open Zeeuws zweefti- tel in Axel uren wachten voor ze 's middags de lucht in konden. Giste ren kwamen ze vanwege het slech te weer helemaal niet van de grond en viel en er boven het ter rein van de eerste Zeeuws-Vlaam- se Aeroclub aan de Smitsschorre geen hoogstandjes te beleven. Na de eerste dag was Geert van Duyse uit Heikant lijstaanvoerder. Daar om kreeg hij zondag na de afgelas ting van de tweede wedstrijddag de Wout Bakkertrofee uitgereikt. Zestien van de zeventien deelnemende zweefvliegtuigen op het terrein aan de Smitsschorre in Axel met twee sleeptoestellen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67