sport35 Boot onhoudbaar in Rilland Sv Orion naar eerste klasse Swift Ci mag weer naar NK Vrouwenteam De Goese Maan degradeert maandag 4 juni2012 Swift C1 is tegen alle verwachtingen in dit seizoen voor de tweede keer kam pioen geworden in de eerste klasse. Dit resulteert in deelname aan het NK voor districtskampioenen op het veld, dat komende zaterdag gespeeld zal worden in Roermond. Robert van Schaik speelt de bal door naar vakgenoot Remco de Dreu (niet zichtbaar). Links Carina Westmaas. winning voor de bezoekers. Voor de laatste keer dit seizoen doorliep degradant Stormvogels een her kenbaar patroon: lang mee kunnen, maar in de slotfase afha ken. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Niek Peene 3, Elmar Gabriëlse, Kris Gabriëlse, Loura Kleinepier en Francky Koole 1 GOBRlE - De handballers van sv Orion zijn zondagmiddag ver rassend gepromoveerd naar de eer ste klasse. De ploeg uit Hein- kenszand won in Goirle de promo tiewedstrijd tegen PSV 3 met 35-32. Na een zenuwachtige start van bei de teams liep de wedstrijd gelijk op tot 7-7, waarna de Eindhovenaren gas gaven en uitliepen naar 8-12. Maar door het fantastische keepers werk van René Hooyschuur en het snelle break-outspel van Orion werd de rust bereikt met 15-15. In de tweede helft sloeg de ploeg van trainer John Jansen een gaatje van vier punten. De voordelige marge hield Orion tot het einde vast. Voor de equipe uit Heinkenszand was het de tweede promotie in drie jaar. ADO-Togo 9-9: „Een te billijken ge lijkspel", woog Togo-coach Carlo de Waele de talrijk gemiste kansen af tegen een effectiever ADO. Het Goese spel stierf in schoonheid met een constante achterstand als gevolg. In de laatste tien minuten zorgde Togo toch nog voor een re mise. Scores Togo: Niek Meerman 4, Anouk door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Motorcrosser Mark Boot.uit Burgh-Haamstede toonde zich de sterkste tijdens de vijfde clubcross van de Motorclub Ril land op het Schelde-circuit. De wedstrijden werden onder prima omstandigheden afgewerkt. Bij de MX 1 en MX 2 senioren en junioren, die in één groep waren ondergebracht, moest kort na de start van de eerste manche wor den afgevlagd. Meerdere rijders wa ren ten val gekomen. Het belang rijkste slachtoffer was Bart Kuzee. De KTM-coureur uit Waarde bleek na onderzoek in het zieken huis enkele ribben te hebben ge broken. Boot voerde het commando in bei de manches en finishte twee keer met ruime voorsprong. Om de tweede plaats werd fel gestreden. Beide malen legde Steven Ovaa met zijn Suzuki daar beslag op. Pa- Hazelaar 2, Marianne van Delsen, André Goossens en Janneke de Wit 1. KVK-Seolto 14-13: Het schommel de flink heen en weer qua scores. Seolto leek op winstkoers te liggen, maar ook coach Sjaak Joziasse (nu nog KVK, volgend seizoen Seolto) zag met toenemende verbazing dat het Seolto ontbrak aan de rust om de 8-12-voorsprong uit te spelen. trick Delmotte uit Breda werd der de. De in StWillbrord geboren crosser liet zien het crossen nog niet verleerd te zijn. Pijnlijke on derarmen noopten hem wel af en toe het tempo aan te passen. Bij de MX 2 moest Martijn Roos uit Zuiddorpe de Brabanders Rom- bouts en Brand voor laten gaan. Brand leek de sterkste, maar moest na een valpartij in de eerste manche genoegen nemen met een vijfde plaats. In de tweede manche nam de coureur uit Ossendrecht met winst sportieve revanche. Bij de MX 2 junioren eindigde Lu- kas de Ruiter uit Wolphaartsdijk met evenveel punten als Damian Wedage. Toch ging door een bete re tweede manche (die doorslagge vend is) de dagwinst naar zijn op ponent. Bij de veteranen was de zege voor de in België woonachtige Erik Motz. Ron Bos uit Goes werd in beidé manches tweede. Ad Geldof foto Rien Pekaar KVK ging in het laatste kwartier er op en erover. Scores KVK: Sander Slabbekoorn en Yvonne Joziasse 4, Jeroen Quist en Len- nard Volkers 2, Nicole Bostelaar en To- nia de Visser 1. Scores Seolto: Ralf Dourlein 3, Chris Mol, Rosanne Westveer, Dennis Goede- gebuur en Tom Harthoorn 2, Timme Provoost en Mayella Kuizinga 1. uit Oostkapelle kende geen geluk kige dag. De KTM-crosser had een tweede plaats in de dagklassering binnen handbereik. In de eerste manche moest de 51-jarige cou reur echter een keer flink in de remmen en daarbij sloeg zijn ma chine af Bos kon daarvan profite ren. In de tweede manche maakte Geldof als gevolg van problemen met de achterrem een fraaie kop rol. Gelukkig bleef het bij enkele plaatsen verlies, waardoor de Wal- chenaar als vierde in het dagklasse ment eindigde. Verder was er nog Zeeuwse winst te melden bij de 65 cc hoge wielen voor Luc Verboom uit Arnemui- den. Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen was duidelijk de sterk ste bij de 85 cc hoge wielen. Pa trick Houke uit Poortvliet won overtuigend beide heats in de club klasse en hetzelfde deed Peter van der Weele uit Brouwershaven bij de MX 1 junioren. MIDDELBURG Zeelandia Middelburg door na knotsgek duel Zeelandia Middelburg speelt ko mende zondag de finale van de na- competitie voor promotie naar de tweede klasse. De ploeg van Arjo den Dekker ver sloeg op neutraal terrein Gilze na strafschoppen. Na negentig minu ten stond het 4-4, na 120 minuten 5-5. In de reguliere speeltijd gaf Zeelandia Middelburg een 4-0-voor- sprong uit handen. In de verlen ging kon het beide kanten op. Uiteindelijk namen de Middelbur gers de strafschoppen net iets be ter: 4-3. OUWERKERK Kloetinge wint Regiotalententoernooi De vijfde editie van het Jaap Goud Regiotalententoernooi is zaterdag gewonnen door het team van Kloe tinge. De Bevelanders volgden het Schouws elftal onder de 23 jaar op. Door de afzegging van het Wal- chers elftal, mede door een wedstrijd van Jong Zeeland bij Co- lijnsplaatse Boys en nacompetitie- verplichtingen van VCK, bleven er maar drie teams over. De organisa tie besloot tot een dubbele ontmoe ting tussen de ploegen. Eindstand vijfde editie Jaap Goud Re giotalententoernooi: 1. Kloetinge 4-10 (9-2), 2. Schouwen-Duiveland 4-5 (4-4), 3. Reimerswaal 4-1 (3-10). GOES - Voor de tennissters van De Goese Maan is het seizoen geëin digd in een anticlimax. In de lande lijke tweede klasse beleefde de vrouwenploeg niet de meest geluk kige jaargang, maar de equipe kon in een rechtstreeks duel met Duive- land nog wel directe degradatie ont lopen. Daarvoor moest er wel ge wonnen worden. Maar dat lukte niet: 2-4. „Heel jammer," noemde Chantal Versteeg de degradatie. „Ik denk dat we wel wat meer partijen hadden kunnen winnen vandaag." Versteeg doelde zowel op haar ei gen enkelspel als op dat van Sandra van Eenennaam. Beide vrouwen hadden in de eerste set kansen. Ver steeg verloor echter met 7-5 6-2 van Renate Renger, terwijl Van Ee nennaam met dezelfde cijfers on deruit ging tegen Linda Verbraak. Miranda Schog bracht de spanning met een knappe zege op Monique Deurloo (2-6 6-2 7-6) terug, waar na Ester Kole niet mocht verliezen van Angela Kouwenberg. Dat ge beurde echter wel (6-2 6-2) en daar mee was de confrontatie in feite al beslist voordat de dubbels begon nen. Versteeg: „Nu moeten we ons richten op volgend jaar, hopelijk kunnen we meteen weer kam pioen worden. Met onze huidige sa menstelling moetdat zeker luk ken!" Het mannenteam van De Goese Maan speelde in de landelijke der de klasse tegen laagvlieger Cash, dat nog volop punten nodig had om degradatie te voorkomen. „Daarom hadden zij een nieuwe speler op de eerste single en dat scheelde nogal," vertelt Rikkert van der Wel. „We kwamen ook met 3-0 achter, maar wisten het vooral in de dubbels weer recht te trekken tot 3-3"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63