In slotduel weer geen tegenstand Van Sabben straalt van oor tot oor na zege in Nieuwvliet 28 Vette zet met winst kroon op wielerweekend 34 Lot vrouwen Rapide nog onduidelijk maandag 4 juni 2012 door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Na een middag springsport om van te smullen was Monique van Sabben met de merrie Queen de verrassende win nares van de Noordzee Trofee. De combinatie uit 's-Heer Arendsker- ke was zaterdag tijdens het Con cours Hippique van PSV West- Zeeuws-Vlaand eren op manege Hippo D'Or in Nieuwvliet de bes te in het overallklassement. Met de zege in L verzekerde zij zich ook van een plek in de finale van de Springtour Zeeland. Fusieclub PSV West-Zeeuws- Vlaanderen had zijn zaakjes goed voor elkaar. Met de voortreffelijke bodem bewees de organisatie het ongelijk van degenen die beweren dat springen op gras niet meer van deze tijd is. „In Aken, het grootste concours van de wereld, springen de topruiters op gras. Ik snap dan ook niets van het be zwaar van sommige amateurs te gen een grasbodem. ]e moet op gras wel pinnen in de ijzers draaien. Misschien is dat voor hen een bezwaar, maar kom daar dan eerlijk voor uit", merkte Mart Me ijer, verantwoordelijk voor het ter rein, terecht op. Parkoersbouwer Rens Wonder- gem uit Ritthem toonde zijn vak manschap in Nieuwvliet. Hij kreeg met zijn selectieve parkoer sen in elke rubriek het gewenste aantal combinaties in de barrage. In L plaatsten tien deelnemers zich voor de beslissende ronde. Bionda de Rooze stale met de mer rie Catania met een foutloze rit in 47,56 seconden de lont in het kruitvat. Daarmee leek het voor de combinatie uit Kloosterzande kat in het bakkie. Maar het venijn zat in de staart. Als voorlaatste vloog Monique van Sabben met de Quinar Z-dochter Quin in 44,86 se- door Peter Snelders HULST - Het vrouwenhockeyteam van Rapide wacht nog een span nend slot. Doordat het in de twee de klasse met 0-4 van Dordrecht verloor en Catwijck gelijkspeelde, wordt pas komende zondag be kend wie degradeert. In de vierde klasse verloren de mannen van vierdeklasser Goes kansloos bij Ra pid. Vrouwen. Rapide-Dordrecht 0-4: De uitslag was geflatteerd. Rapide was niet eens zoveel minder dan Dor drecht, maar verzuimde de kansen te benutten. Het team was daarbij ongelukkig in de afwerking. Walcheren-Barendrecht 0-3: De nummer twee van de ranglijst Ba- rendrecht was zeer slagvaardig bij stilstaande situaties. Twee doelpun ten vielen uit een strafcomer en de derde uit een strafbal. Bij Walcheren heerste een wat opgewonden sfeer tje. De ploeg had nauwelijks nog competitiebelangen en speelde, me de omdat dit duel in het teken stond van de afscheid nemende coach Rinske de Visser en begeleider Paul Heuffj zeer onbevangen. De Visser verlaat na negen jaar het team. Mannen. Walcheren-DDHC 3-1: DDHC gaf het niet cadeau en kwam zelfs na acht minuten op voorsprong. Op aangeven van Boudewijn Jagers te kende Koen Waasdorp na een half uur voor de gelijkmaker. In de tweede helft was Walcheren duide lijk beter. Na tien minuten resul teerde dat in 2-1 door een benutte strafbal van Boudewijn Jagers. Om dat Walcheren diverse scoringskan sen onbenut liet kwam tien minu ten voor tijd de 3-1 van Tim Wou ters als een bevrijding. Tjoba kwam uit dit veldseizoen uit op 28 pun ten. De ploeg scoorde 253 keer, een gemiddelde van ruim 18 per wedstrijd. conden foutloos naar de finish. Met het mes tussen de tanden ging Ellen Briquet vervolgens met Mazzel op jacht naar de overwin ning. De combinatie uit Vogel waarde was met 42,17 overtuigend de snelste, maar op de laatste hindernis tikte de Holland's Gol den Boy-zoon een balk naar bene den. Van Sabben was ook nog de snel ste foutloze combinatie in de bar rage van de klassen L, M en Z. Die prestatie was goed voor de Noordzee Trofee. „Queen is een paard met een ge weldig karakter. Ze springt al heel het seizoen super, maar een over winning zat er telkens net niet in. Met Ellen Briquet nog achter mij had ik er ook vandaag niet op gerekend. Maar eindelijk is het toch gelukt. Daar ben ik ontzet tend blij mee", vertelde een van oor tot oor glunderende Van Sab ben. door JaapJan Ritsema Zundert-Olympia 2-4: Olympia was in het begin wel sterker, maar kwam ongelukkig op achterstand. De Zeeuws-Vlamingen toonden echter karakter en kwamen nog voor rust op 1-1 door Arjen de Vries. In de tweede helft zorgde Bas Dal- meijer voor de 1-2. Kort daarna werd het opnieuw gelijk, maar in de laatste tien minuten liep een vlot combinerend Olympia uit naar 2-4 door treffers van Thibaut de Croock en Tim Boerbooms. Rapid-Goes 12-0: Tegen het hoog- geklasseerde Rapid stond een niet compleet en zonder wissels spe lend Goes constant onder druk. In de eerste helft resulteerde dat reeds in een achterstand van 8-0. Na de pauze bleef de schade nog enigszins beperkt Goes kwam wel geteld tot één gevaarlijke actie. MIDDELBURG - Het is de korfballers van Tjoba gelukt alle veldduels te winnen. De ploeg van trainer Bram van Geffen versloeg zaterdag Juliana en eindigde daardoor op 28 punten uit veertien duels. Het team uit 's-Heer Hendrikskinderen stuit volgend seizoen in de over gangsklasse op meer tegenstand. Sporting Trigon-TOP 17-15: Eén punt had de thuisploeg nodig om kampioen te worden. TOP dwong Sporting Trigon tot een uiterste in spanning. Lange tijd hadden de Ar- nemuidenaars het initiatief in han den en stonden ze op voorsprong. Pas tien minuten voor tijd stond het voor het eerst gelijk. „Routine en een paar slimme overtredingen die daarmee gepaard gaan, gaven de doorslag", zei coach Erik Maljers over de laatste vijf minuten. Scores TOP: Leon van Belzen en Anita de Ridder 4, Petra de Ridder 3, Jeanine Marijs 2, Nelleke van Belzen en Corné Bezemer 1. Tjoba-Juliana 17-12: De 12-4-rust- stand zei alles. Kampioen Tjoba maakte in de eerste 35 minuten kor te metten met zondagploeg Juliana en liet de teugels daarna vieren. Ca rina Westmaas en Maaike Plas kre gen een publiekswissel. Zij namen afscheid. Scores Tjoba: Dennis Broerse 5, Niels Westmaas 4, Patrick de Bruine en Esmee Walraven 2, Manon Braam, Rem- co de Dreu, Maaike Plas en Robert van Schaik 1. Fortis-OZC 12-8: Een strijdlustiger OZC, waarvoor nog degradatie dreigde, kwam kwaliteit tekort om een inspiratiearm Fortis pijn te doen. De Souburgse aanzet na rust van 5-4 naar 10-5 was voldoende om de winst binnen te halen. De slotminuten stonden in het teken van het afscheid van Niels Bebe- laar, Esther Kasse en Jessica de Boer. Scores Fortis: Joyce Schoonaard 3, Remco Crucq, Rens van den Driest en Jessica de Boer 2, Kim Baas, Jordy Sleij- pen en Patrick Koppejan 1 Ondo-Swift 10-16: In de Middel burgse korfbalderby kwam Swift geen moment in gevaar. Haakte Ondo voor rust (5-7) op de tenen aan, binnen twee minuten liep de oranje buurman uit naar 5-9 en was het gespeeld. Omdat ook me dekoploper KCR won, zal Swift za terdag het kampioenschap in een beslissingswedstrijd tegen de Rid derkerkers moeten binnenhalen. Ondo rest nog een driekamp (met Dijkvogels en ACKC) om degrada tie te ontlopen. Scores Swift: Vera Kuiper 5, Naomi Zuidweg en Mathijs Pagé 3, Richard Geldof en Matthijs Pouwer 2, Kristian Huisman 1. Scores Ondo: Ronald Wisse, Robbie Mesu en Joris Hoogwerf 2, Annemieke Toerse, Jeroen Mesu, Annelie Wisse en Dennis Witte 1 Stormvogels-Valto 11-13: Scheids rechter Kreeft dirigeerde twee ploe gen die er een leuke slotronde van maakten naar een nipte over- door Wim de Vos OVEZANDE - In 's-Heer Abtskerke ontving hij vrijdagavond al de complimenten van winnaar John ny van der Klooster. Twee dagen la ter waren er in Ovezande niet al leen de schouderklopjes voor de jeugdige Pieter Vette, maar kreeg de coureur uit Heinkenszand ook de overwinningsbloemen. Het was al met al een geslaagd wieler weekeinde voor hem. De lach op zijn gezicht kon bijna niet breder nadat hij zojuist de Ronde van Ovezande op zijn naam had geschreven. Het was ze ker geen overwinning die Vette ge stolen had; hij had er alles voor moeten geven. „Zeg dat wel. Ik was natuurlijk weg met twee taaie mannen en de enige manier om hen te kloppen was voor mij in de slotfase bij hen weg te rijden. Daar om ben ik halverwege de slotron de gedemarreerd", vertelde een meer dan dolgelukkige renner. Vette maakte samen met de routi niers Jacques Schuit en Franqois Franse deel uit van een kopgroep van drie, die er een hoog tempo op na hielden. „Het ging er inder daad onstuimig aan toe, want zo wel Schuit als Franse is natuurlijk een ook behoorlijke hardrijder", zei Vette. „Zo was het vrijdaga vond in 's-Heer Abtskerke ook toen ik samen met Johnny van der Klooster lang aan de leiding reed." In 's-Heer Abtskerke reed de Bevel ander uiteindelijk naar de derde plaats en in Ovezande won hij. Dat was voor hem net zo verras send als voor de concurrentie. „Door de deelname aan de ATB-competitie ben ik redelijk goed uit het winterseizoen geko men. Daar heb ik nu behoorlijk voordeel van. Verrassend is deze overwinning wel, omdat ik natuur lijk ook nog niet zo veel ervaring heb op de weg." „Complimenten voor die jongen. Wat reed die sterk en hij deed zijn werk naar behoren mee", zei John ny van der Klooster vrijdagavond nadat de inwoner van Lewedorp de wedstrijd in 's-Heer Abtskerke had gewonnen. Voor Dennis van der Waart was het ook een succesvol weekeinde. De coureur uit Ovezande won bei de malen de race in de S/P-klasse en zal daardoor ongetwijfeld de stap naar een hogere categorie moeten gaan maken. Moment uit de Ronde van Ovezande, gewonnen door Pieter Vette. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62