sport 131 Nu wei promotie voor VCK Duiveland Iaat kaas van het brood eten Vishandel maandag 4 juni 2012 Matchwinnaar Leon Bek begon dit seizoen door veel blessureleed slechts drie keer in de basis. 'Ik heb donderdag voor het eerst dit seizoen meegetraind met de selectie. Dat had ik niet moeten doen. Daardoor viel kreeg ik al na tien minuten last van m'n hamstring' Nieuwdorp-aanvaller Ferhan Topal viel al na 22 minuten uit Wij: zijp in Heinkenszand Pf> donderdagochtend en zaterdagochtend; TCl ®11J 311016 WWWVIStyANDELTRAVISNt. Heinkenszand-voetballer Ruud la Grand viert voor het eigen clubhuis de promotie naar de tweede klasse. foto Willem Mieras In de eerste helft van de verlen ging was het wachten op een tref fer van Nieuwdorp. De ploeg was in een duel dat ontaardde in een slijtageslag met elf tegen tien op permachtig. In de elfde minuut, bij de eerste de beste echte aanval van Heinkenszand, werd het ech ter 2-1 en meteen na de aftrap 3-1. Bijna niemand kon het geloven. Heinkenszand was gepromoveerd, Nieuwdorp gedegradeerd. „Deze wedstrijd stond model voor door René van Stee KOUDEKERKE - Drie keer is scheeps recht. Een open deur van jewelste, maar niettemin een waarheid als een koe voor VCK. Na mislukte pogingen in de voorbije twee sei zoenen slaagden de voetballers uit Koudekerke er zaterdag wel in pro motie af te dwingen naar de tweede klasse. VCK versloeg op ei gen veld MZC'11 met 2-1 in de re turn van het beslissende tweeluik in de nacompetitie. De heenwed strijd in Zierikzee wonnen de Wal- chenaren ook al. Toen werd het 1-0. Vrees voor een nacompetitiesyn- droom had VKC-trainer Niek Cor- ré absoluut niet gehad. „Integen deel. Ik had alle vertrouwen in een goede afloop. Zeker omdat we de uitwedstrijd al hadden gewonnen. De ploeg heeft dit seizoen veel veerkracht getoond door een aan tal keren een achterstand om te de tweede helft van onze competi tie", keek de aangeslagen trainer Robert Baas terug. „We hebben na de winterstop ontzettend veel pun ten verspeeld in de laatste minu ten van de wedstrijd. En hier gaan we helemaal onnodig in de verlen ging onderuit. We moeten uithui len en opnieuw beginnen." Op een steenworp afstand werd Adil Fertoute overgoten met bier uit vele flesjes, waarna hij een enorm glas Baileys in de hand ge- buigen in winst. Ik was dan ook geen moment in paniek toen we vandaag al heel snel op achter stand kwamen", vertelde hij. De oefenmeester kwam net vanon der de douche, waaronder hij met 'zachte aandrang' door zijn spelers was gezet. De kreten 'kampioe nen, kampioenen, kampioenen' en 'we gaan Europa in, we gaan Europa in, we gaan Europa in' wa ren toen al een tijdje verstomd. Het was dubbel feest, want ook VCK 2 voetbalt volgend jaar een treetje hoger. Die ploeg was over twee duels te sterk voor Seroosker- ke 2 en komt daardoor terecht in de reserve eerste klasse. Het vervulde Corré met trots. „We hebben dit jaar en ook vorig jaar al een eenheid gesmeed van het eerste en het tweede. En dit be taalt zich uit. Er staat een hecht collectief dat bereid is om heel veel voor elkaar te doen. Daar mo gen we diktevreden over zijn." drukt kreeg. „Ik lust geen bier", was zijn verklaring. „We hebben Leon Bek achter aanval gezet. Daar lag de ruimte, daar lag onze enige kans", legde de trainer die met Heinkenszand in drie jaar tijd twee keer promoveerde uit. Daar na stortte de inwoner van Wolp- haartsdijk zich weer in het feestge druis. „Ik heb m'n fiets maar mee genomen", riep hij nog. „Maar mis schien laat ik die vanavond ook wel staan." Het duel met MZC'11 was matig. VCK was de bovenliggende partij en won terecht. Desondanks slaag de de thuisploeg er onvoldoende vaak in een fatsoenlijke combina tie op het matig bespeelbare veld te leggen. Strijd was er volop, al ontaardde die met name in de tweede helft te vaak in grof spel. Dit leverde MZC'11 onder meer twee rode kaarten op voor Martijn van Grunsven (zeventigste mi nuut) en Lee Mol (tweede keer geel in de 88e minuut). De warrig leidende arbiter I. Roeland hield de kaarten voor VCK op zak. Van Grunsven bracht MZC'11 al na twee minuten op voorsprong. Hij schatte een fraaie diepe bal van Barry Hage over de VCK-ver- dediging op juiste waarde en rond de alleen voor Joshua van Dolder bekwaam af MZC'11 hield lang stand, totdat Niels Muller in de 42e minuut aan de noodrem trok. Hij bracht de sterk spelende Heinkenszand-Nieuwdorp 3-1 na ver lenging (0-0,1-1). 51. Ruud la Grand 1 -0, 86. Ralf Kole 1-1,101. Toni van Damme 2-1,101. Leon Bek 3-1. Scheids rechter R. van der Werff (Drunen). Rode kaart: Rens Baas (Heinkenszand, 2x geel), Gele kaart: Eelco Walhout, Jeroen Verdonk, Mark Doene, Jeroen Ver- schiere (allen Heinkenszand), Turan Do- gan, Pascal Gakeer, Jeroen Weststrate, Giovanni Lekaj (allen Nieuwdorp), Ro bert Baas (trainer Nieuwdorp). Aantal toeschouwers: 700. VCK-middenvelder Henk Kesteloo binnen het zestienmetergebied ten val, waarna Erik Goudt uit de toegekende strafschop raakschoot. Na rust drong de thuisploeg MZC'11 terug. Toch raakten de be zoekers, toen al spelend met tien man, in de 77e minuut nog een keer de lat via een kopbal van Frank van de Helm. In de 87e mi nuut schoot invaller Richard Dek .VCK öp aangeven van Erik Goudt naar de zege. De eveneens ingeval len Yorben Westrate had de 3-1 nog op zijn schoen, maar hij stuit te op MZC'ii-doelman Ruud van de Linde. VCK-MZC'11 2-1 (1-1). 2. Martijn van Grunsven 0-1, 42. Erik Goudt 1-1 (straf schop), 87. Richard Dek 2-1. Scheids rechter: I. Roeland (Sleeuwijk). Rode kaart: Martijn van Grunsven, Lee Mol (2xgeel) (MZC'11). Gele kaart: Niels Muller, Barry Hage, Fred van de Helm, Frank van de Helm. Aantal toeschou wers: 400. door Klaas Verspoor NIEUWENDIJK - De return tegen Al- tena duurde voor Duiveland net een paar minu ten te lang. Lang had de ploeg uitzicht op een verlen ging, maar in de slotfase sloeg Alte- na hard toe. De ploeg won met 5-1, poetste de eerdere 2-0-nederlaag daarmee weg en promoveert naar de eerste klasse. Duiveland sluit het tijdperk onder trainer Henk Schouten af De erva ren rot zorgde vier jaar voor de broodnodige variatie op tactisch en technisch gebied. De nodige mees terzetten brachten Duiveland soms tot grote prestaties, ook tijdens de ze nacompetitie. Duiveland schakel de eersteklasser Rijsoord uit, maar moest uiteindelijk toch constateren dat het 'net tekort kwam'. Duiveland werd zaterdag 'Duijzer- lig' gespeeld op het veld van Alte- na. Remon Duijzer (de behendige nummer negen) en Mathijn Duij zer (de boomlange nummer vier) scoorden elk twee keer. Het gemis van laatste man Leen IJzelenberg (schorsing) en de na een halfuur uitgevallen Barry Steenpoorte brak de ploeg op. Verdedigend bleef al leen Steenpoorte, en later zijn ver vanger Wouter de Jonge, overeind. Schouten: „In het begin hadden wij een apathische achterhoede. Niemand coachte!" Wat Duiveland vreesde kwam uit. Al na 46 seconden stond de 1-0 op het scorebord toen Remon Duijzer na slecht wegkoppen van Marcel Zwager in balbezit kwam. Een glij partij van diezelfde Zwager was in de zestiende minuut de aanleiding voor de 2-0. Altena kreeg een cor ner, Ranil van Gastel zette voor en Mathijn Duijzer kopte raak. „Leon riep los", sprak Ronald Zwager. Weeda hield in Oosterland Duive land juist nog overeind. „Ik was vandaag beneden peil. Het was ge woon een raar seizoen met ups en downs." Dat eindigde voor Steen poorte ook iets te vroeg. Op het kunstgras liep hij een blessure op: „Ik ben nooit geblesseerd en dan gebeurt dit: ik denk een scheurtje in mijn lies." Na de 2-0 kroop Duiveland wat uit de schulp en het kreeg wat kansen. De 2-1 van Dennie le Comte in de 41e minuut was een logisch gevolg. Le Comte tikte de bal, terwijl hij al op de grond lag, langs doelman Os kam. Na twee minuten in blessure tijd keken Albert Verhoek en Roy Quik toe hoe Van Gastel een voor zet gaf Voor de goal rondde Ri chard de Laat af: 3-1. Na rust creëerde Duiveland weinig meer en was het voornamelijk te genhouden. Dat lukte tot vlak voor tijd. Uit een corner van Van Gastel kopte Mathijn Duijzer de 4-1 bin nen. Duiveland ging alles-of-niets spelen en kreeg ver in blessuretijd nog een vijfde goal tegen. Altena-Duiveland 5-1 (3-1). 1. Remon Duijzer 1-0, 16. Mathijn Duijzer 2-0, 41. Dennie le Comte 2-1, 45+2. Ri chard de Laat 3-1, 89. Mathijn Duijzer 4-1, 90+5. Remon Duijzer 5-1. Scheids rechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Mathijn Duijzer, Daan.van der Pluijm en Remon Duijzer (Altena), Roy Quik, Ro nald Zwager en Robbert de Bruine (Dui veland). Aantal toeschouwers: 500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59