Met prachtig voetbal bijna in hoofdklasse Bek held van Borselse Battle 301 sport IjggBjP' §4 LgjP r i»H FZC Dokter Deen Vreugdedansje KV Mechelen maandag 4 juni 2012 Na 2-0-zege kan Goes het karwei op eigen veld afmaken Promotie naar de hoofdklasse van het zondagvoetbal lonkt voor Goes. De Bevelandse ploeg wint in Haaren met 0-2 van Ne- melaer en kan het karwei zon dag op eigen veld afmaken. „Al les valt nu samen in deze ploeg", ziet Gérard de Nooijer. door Barry van der Hooft HAAREN - Het is net half vijf ge weest als Matthew Lentink zich omdraait. Het tenue van de doel man vertelt in zekere zin het ver haal van deze middag. Er zit geen spatje modder op zijn shirt èn zijn broek. Alleen zijn sokken zijn een beetje vies. „Dat is tijdens de war- ming-up gebeurd", zegt Lentink. „Ik heb niet één keer hoeven dui ken vanmiddag, alleen wat ballen uit de lucht geplukt. Daar word je niet vies van." Zijn woorden worden vergezeld van een vleugje opwinding, noem het vreugde, maar ook van enige verbazing. Zoals dat bij vrijwel ie dere speler van Goes het geval is. Want je kunt in de heenwedstrijd van een finale sterker zijn en win nen. Maar zóveel beter, nee, dat hebben weinigen vooraf gedacht. „We zijn er nog niet", gooit Gé rard de Nooijer er om te beginnen maar een cliché uit dat veel trai ners gebruiken. Ja, geeft hij toe, hij heeft echt genoten van het voetbal van zijn ploeg. „De ene na de ande re aanval rolde over het veld." Een echte uitblinker aanwijzen is moeilijk. Het hele team verdient ei genlijk minimaal een 8. Verdedi gend staat Goes als een huis. De pas achttienjarige Lentink straalt rust uit. De backs Rick de Punder en Thomas van den Houten sto men geregeld op langs de zijlijn en de centrale verdedigers Gert-Jan van Leiden en Sherief Tawfilc heb ben de kwaliteiten en het lef om in te schuiven. Het middenveld is constant in beweging, met Gert-Jan Tierie als draaischijf en creatieve geest. Voorin staan drie spelers die je aan het werk kunt zetten. In Haaren is het thuispu bliek vooral onder de indruk van de beresterke ICyle Doesburg (22). Zijn kompaan Yves Nyemb (21) is een ideale kapstok om je elftal aan op te hangen en Ray Kroon (ook pas 20) heeft de kwaliteiten om ie dere verdediger uit te spelen. „Al les valt nu samen in deze ploeg", vat De Nooijer het bij tijd en wijle oogstrelende voetbal van zijn for matie samen. „Natuurlijk heeft dat te maken met de speelwijze. Je ziet zaken terug waar we iedere week op trainen. Maar dit heeft ook veel met vertrouwen te maken. Ieder een doet mee, iedereen wil de bal hebben en durft 'm in de dekking te vragen. Dat doen spelers vaak al leen als ze overlopen van zelfver trouwen." Zo'n eerste wedstrijd voor promo tie naar de hoofdklasse kun je op twee manieren benaderen. Of je kijkt de kat uit de boom en laat de thuisploeg het spel maken, met de return in je achterhoofd. Of je geeft vanaf de eerste minuut gas, ook al speel je dan op vreemd ter rein. Goes kiest voor het laatste en heeft na 25 minuten al vier goede kansen gecreëerd. De verdiende openingstreffer blijft echter lang uit. Tot verdediger Tawfik vlak voor rust attent is na een scrimma ge en raak kopt (0-1). Het hoogtepunt van de wedstrijd moet dan nog komen. Zeven mi nuten voor rust wordt Tierie aan de rechterkant aangespeeld en hij voelt dat Nyemb achter hem langs kruist. De spits roept, Tierie doet net of hij schiet, maar legt de bal subtiel breed, waarna Nyemb met rechts koeltjes afrondt (0-2). Het is een fan-tas-tisch doelpunt, dat uit bundig wordt gevierd. „Ik had al een paar kansen gehad", Seizoen 1, aflevering 1 t/m 5 Deze Nederlandse top dramaserie (omroep MAX) trekt wekelijks meer dan 2 miljoen kijkers. In de hoofdrol Monique'van de Ven die Maria Deen speelt. Zij is huisarts op Vlieland en heefteen praktijk aan huis. Meteen apo theek en een kleine operatiekamer waar ze kleine ingrepen kan uitvoeren. Naast haar werkzaamheden als huisarts op Vlieland nog veel meer betekent voorde bewoners van het eiland. Het leven op het eiland is een unieke wereld, totaal anders dan het leven op het vasteland. Nederlands gesproken, 2 discs, speelduur 250 minuten. Adviesprijs €19,95 Lezersprijs 14,95* exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games I t-«MKËÉié zegt Nyemb. „Dan is het zo lekker als je 'm eindelijk maakt. Het gaf een heerlijk gevoel en zorgde voor een enorme ontlading." Tierie: „Ik zag Yves niet, maar hoorde 'm roe pen. Het was een heerlijk doel punt." Nyemb: „Het is eigenlijk de eerste keer dat Gert-Jan en ik el kaar zo vinden. Ik kreeg laatst al het advies om in het veld meer contact met hem te zoeken, meer te praten. Dat is aardig gelukt." Met de 2-o-overwinning heeft Goes een prachtige uitgangspositie voor de return. Promotie naar de hoofdklasse ligt voor het grijpen en dus lijkt Nyemb straks op het niveau te spelen van een club die hij nog maar een paar weken gele den een 'nee' heeft verkocht. „Het klopt dat Hoek me vorige maand heeft gebeld. Ik had mijn ja woord al aan Goes gegeven en ben er daarom niet op ingegaan. Nu staan we met Goes op de rand van de hoofdklasse. Natuurlijk wordt dat zwaar, maar de selectie blijft grotendeels intact en we krijgen er flink wat goede spelers bij. Zondag moeten we het afmaken, daarna kijken we verder vooruit." Met de komst. van. Davy Ernest (RCS) en doelman Janko van Iwaarden (WHS) is het aantal nieuwelingen bij Goes op acht ge komen. Thomas van den Houten en Kyle Doesburg vertrekken. Zij gaan wél naar zaterdag-hoofdklas ser Hoek. Nemelaer-Goes 0-2 (0-1). 43. Sherief Tawfik 0-1, 52. Yves Nyemb 0-2. Scheidsrechter: E. Toonen (Waddinx- veen). Gele kaart: Thijs Burgmans en Edu op 't Hoog (beiden Nemelaer). Aantal toeschouwers: 1000. Goes: Matthew Lentink; Rick de Pun der, Gert-Jan van Leiden, Sherief Taw fik, Thomas van den Houten; Thijs van den Dries, Niels Paardekooper (40. Wouter de Craene), Gert-Jan Tierie (88. Janick van As); Kyle Doesburg, Yves Nyemb en Ray Kroon (90. Gaffin de Meza); Heinkenszand speelt komend seizoen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Adil Fertoute verslaat in een wedstrijd met alles erop en eraan Nieuwdorp na verlen ging met 3-1. Nieuwdorp'degra- deert naar de derde klasse. door Koen de Vries HEINKENSZAND - Heinkens- zand-voetballer Leon Bek stond na afloop van de allesbeslissende nacompetitiewedstrijd tegen Nieuwdorp behoorlijk te klunzen met een fles champagne. Terwijl zijn dolgelukkige teamgenoten het godenvocht over de supporters en elkaar spoten, kreeg Bek de dop niet los. Dat was dan ook het enige dat za terdagmiddag bij Bek niet wilde lukken. Hij mocht van trainer Adil Eertoute tien minuten voor tijd, bij een i-i-stand, het veld in, waar na hij in de verlenging met twee bevliegingen zijn ploeg naar de tweede klasse bracht. Eerst zette hij na een fraaie actie onberispe lijk voor op collega-invaller Toni van Damme (2-1), waarna hij min der dan zestig seconden later met een prachtige rush de 3-1 op het scorebord bracht. Het was nota be ne zijn eerste treffer van het sei zoen- Heel Heinkenszand leek te ontplof fen na die wonderlijke minuut op het plaatselijke sportcomplex. Al les en iedereen buitelde in pure ex tase over elkaar heen. Alleen Mark Doene deed niet mee omdat hij zijn zware inspanningen tijdens de rush naar de doelpuntenmaker moest bekopen met een krampaan val. De enorme ontlading was be grijpelijk. Niemand had nog ver wacht dat Heinkenszand de strijd met Nieuwdorp in zijn voordeel zou beslissen. De thuisploeg kwam na een dra matisch slechte eerste helft in de 51e minuut op voorsprong via Nieuwdorp-inwoner Ruud la Grand. Hij schoot een voorzet van de ver opgerukte Matthijs van den Dries achter keeper Ruben Otte. Het tot dan toe behoorlijk gezapi ge potje ontaardde in een heuse Batüe of Borsele. Scheidsrechter Van der Werff zette de toon door Rens Baas (Heinkenszand) na een lichte overtreding met een tweede gele kaart weg te sturen. De strijd verhardde, Nieuwdorp ging drukken, kreeg enkele fraaie mogelijkheden, maar kon lange tijd niet scoren. Dat lukte pas in de 86e minuut, toen de verdedi ging van Heinkenszand niet voor het eerst toonde slecht om te kun nen gaan met voorzetten vanaf de flank. Rechtsback Ralf Koole kon een hoge corner van Giovanni Le- kaj van dichtbij ongehinderd tegen de touwen koppen: 1-1. De emoties gierden toen door vele kelen. Nieuwdorp-trainer Robert Baas kreeg een volle drinkbus te gen het hoofd, geworpen vanuit de dugout van Heinkenszand. Veertig meter verder raakten Nieuwdorp-spelers Turan Dogan en Giovanni Lekaj verbaal in de clinch met Heinkenszand-supper- ters. Toen er met bierglazen ge gooid werd, laste Van der Werff een afkoelingsperiode in. Die duur de een minuut of tien. Ü5» LEWEDORP - De tweedejaars E-pupillen van KV Mechelen hebben zondag op de velden van voetbalvereniging Lewedorpse Boys de vijfde Roel Franse Memorial gewonnen. De jonge Belgen waren in de finale met 3-0 te sterk voor Almere City. Een dag eerder kwamen de eerstejaars D-pupillen al in actie tijdens de derde' editie van de Stefan Moens Memorial. ADO Den Haag klopte in de eindstrijd AZ met 2-1foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58