*00 icli Scheldejazzfestival weer zeer gevarieerd Gewilde slipwielen 16 Zeeuwse zorgsector zoekt personeel zeeland In de vorige eeuw Wildplassers aangehouden maandag 4 juni 2012 Terneuzen beleeft veertigste editie e e i Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De Dorpsstraat met de muziektent in Elle- meet is voor veel (voor malig) inwoners van het dorp heel herken baar. Achter de muziektent is het landbouwmechanisatiebedrijf van Kooman te zien, melden verschil lende inzenders. En het uithang bord is van Hanomag, een tractor- merk dat Kooman verkocht. „Rechts is nog een stukje van de travalje te zien, waar de paarden werden beslagen", zegt Jos van Burg. „In die tijd was dat voor een- kind, wat ik toen nog was, een he le belevenis. Sommige paarden bra ken de hele travalje af als ze daar in vast stonden om beslagen te worden." In de Dorpsstraat was de hele mid denstand van Ellemeet gevestigd. Van Burg somt op: „De schilder van Huizen, bakker van Burg, met selaar van der Have, café van der Have, smid Kooman en timmer man Leijdens." Volgens Jopie van de Stolpe-Koo- man was het huis links op de foto van de familie Koster. „Die boeren- Het Scheldejazzfestival in Ter- neuzen beleefde dit weekend haar veertigste editie. Met na tuurlijk traditionele en oude stijl jazz op diverse podia met The Scat Cats, DixSealand en Flying Dixies. door Mischa Beckers In de grote tent op de Markt beet vrijdag de Zeeuwse Eva Auad met meer popgerela- teerde eigen stukken de spits af Daarna stookte Sven Hammond Soul het vuurtje flink op. Met een solide beat en de op zwepende voorgangers Sven Figee, Ivan Peroti en Jenny Lane kreeg het gezelschap de dansers en mee zingers makkelijk op de hand. Ook King of the World, de nieuwe groep rond gitarist Erwin Java, viel in de smaak van het Terneuzense publiek. Energieke blues - en roots- muziek klonk er, met gierende Hammondorgel-solo's van Govert van der Kolm, al dan niet in duel met Java. Laura Vane The Viper- tones hielden met hun jaren 60 en 70 soulstijl-repertoire de tent goed gevuld en zetten een vlotte en soli de set neer. Azure hiptronics tapte uit een ander vaatje. Hun muziek schuur is in de jaren vijftig door mijn vader aangekocht en ver bouwd tot landbouwmechanisatie- ruimte. Hier zijn honderden slip- wielen gemaakt, een uitvinding van m'n vader en toen erg ge wild." J.M de Glopper herkent ook de man op de foto. Het zou gaan om C. Kristelijn. „In zijn goede pak", benadrukt De Glopper die in Elle meet gewoond heeft en nu in Serooskerke op Schouwen-Duive- land woont. Hij weet ook te vertellen dat de muziektent van de Muziekvereni ging Kunst na Arbeid was. Deze vereniging is in 1966 opgeheven. Het vaandel staat in het dorpshuis. „Nu wordt het plein nog veel ge bruikt in maart voor keuring van de versierde paarden met de strao en speelt de muziekvereniging luc- tor et Emergo nog enkele liede- De winnaars van de Raadkaart zijn de ze week: A Francke, Oostkapelle; A. de Dreu, Gpes; J. van de Stolpe, Scharen- dijke is op zijn minst eclectisch. Aanvan kelijk fusionachtig met uitgespon nen gitaar - en keyboardwerk over stevige beats, maar toen rappers Stamina en DNA zich op het po dium vervoegden, en men meer samples en andere elektronica in bracht, kreeg een mix van een jaz zy geluid gemengd met hiphop de overhand. De exotische tint kwam van Zapatango en Jungle by Night. Die laatste is een echte festival band en hun op Afrobeat gestoel de set sloeg uitstekend aan. In Porgy en Bess opende de Mar- zio Scholten Group het program ma. De gitarist begon ingetogen waarbij zijn melodische spel op viel. Naarmate het concert vorder de ging het energieniveau om hoog. Zijn muziek kenmerkt zich door een grote gelaagdheid en klonk als bouwwerkjes, samenge steld uit eenheden met een speci fiek ritmisch motief, tempo en dy namiek. Scholten combineerde steeds technische hoogstandjes en expressiviteit. De jonge saxofo- niste Stephanie Francke demon streerde zelfverzekerd haar talent. Ze zet gevoelens en situaties tref fend om in muziek. 'Fruitvliegjes' fladderden daadwerkelijk door de zaal en indrukwekkend waren de eerbetonen aan haar moeder en va der. In 'For you' en 'On y va' kop pelde ze daarbij sterke melodieën aan een krachtige, lyrische en emo tionele vertolking. Een niet alle- j daags gezelschap vormen trompet- door Marcel Modde GOES - Het aantal arbeidsplaatsen in de Zeeuwse zorg- en welzijns sector groeit dit jaar met 2,2 pro cent. Dat verwacht Viazorg, de or ganisatie die in Zeeland de vraag en het aanbod van werk in deze branche begeleidt. In het eerste kwartaal van -2012 zijn iets minder vacatures ge plaatst dan in de zelfde periode vo rig jaar. Maar Viazorg constateert aan de andere kant dat er ook min der werkzoekenden waren. In 2011 werkten er bijna 27.000 mensen in de Zeeuwse zorg- en welzijnssector. Uit de arbeidsmoni- tor blijkt dat het de enige sector is in Zeeland die dit jaar nog verder zal groeien. In alle andere branches zet de neergang van de werkgelegenheid door. Het sterkst laat die ontwikkeling zich voelen in het bank- en verzekeringswe zen. De komende jaren loopt het tekort aan werknemers in de Zeeuwse zorgsector naar verwach ting fors op. De GGD voorspelde al dat het gat tussen vraag en aan bod voor een baan in de (thuis)zorg de komende jaren zal oplopen tot 20-40 procent in 2020. Veruit de meeste vacatures het eer ste kwartaal dit jaar waren verzor gende en verplegende functies. HULST - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag rond 01.25 uur twee wildplassers aangehouden aan de Stationsweg in Hulst. De twee, een 48-jarige man uit Assenede (B) en een 46-ja- rige man uit Stekene (B) werden door agenten aangesproken omdat zij stonden te urineren tegen de hekken bij het terrein waar Vest- rock had plaatsgevonden. Bij het aanspreken haalde de 46-ja- rige man uit naar één van de agen ten. Hierop is hij aangehouden. De 48-jarige man bemoeide zich met de aanhouding waarop ook hij is aangehouden. De mannen zijn zondag, nadat pro ces-verbaal tegen hen was opge maakt, in vrijheid gesteld. Genieten op de Markt van de groep King of the World. foto Peter Nicolai I 0118 - 441 944 j ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56