zeeland j 15 taSltst't^Mep "Woningcorporatie moet nieuwe op rolletjes huurhuizen bouwen in Hansweert' maandag 4 juni 2012 Een rondvaart door de haven biedt een inkijkje in deze banenmotor. Op de Open Havendag zetten Scheldepoort, de Sloecentrale, Verbrugge Terminals, Kloosterboer en Zeeland Refinery de deuren open. Bussen reden af en aan naar deze bedrijven. ABONNEE li VEILING I VANDAAG SNORSCOOTER BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/ueiling PZC De VLB1 speelt tijdens de Open Havendag voor rondvaartboot. foto's Ruben Oreel HULST - Het derde Vestrock-festival in Hulst is op rolletjes verlopen. Vijfduizend man publiek vermaak te zich op het eiland aan de Buiten vest naast de wallen uitstekend. Lekker weer, een strakke planning, een uitgekiende line up en een professionele entourage zorgden daar zaterdag voor. Of het nu ging om de laatste stuiptrekkingen van punkband De Heideroosjes 's mid dags of de nu populaire rock van Go back to the Zoo 's avonds: de stemming zat er goed in. Vrijdag beleefde Vestrock een primeur met Vestrock Junior, met optreden voor 4 tot 14-jarigen. Voor volgend jaar beraamt de organisatie zich weer op iets nieuws. door Nadia Berkelder HANSWEERT - Woningcorporatie R&B Wonen moet huurhuizen bouwen in Hansweert. Door sloop en nieuwbouw zijn de laatste ja ren tientallen huurwoningen ver dwenen in het dorp, terwijl de vraag alleen maar toeneemt. Dat zegt PvdA-raadslid Kees Ver burg, als reactie op de plannen van de woningcorporatie met zorg centrum Maria-Óord. Voor dat plan moet een aantal aanleunwo ningen wijken. De bouw van een appartementencomplex op het ter rein is uitgesteld tot na 2015. „Er worden twintig woninkjes afgebro ken en daarvoor komt niets in de plaats. In het Scheldekwartier zijn ook al meer woningen gesloopt dan er zijn teruggebouwd. In een paar jaar tijd raken we vijftig huur woningen kwijt. En dan heb ik het nog niet over de huurhuizen die verkocht zijn door de woning bouw." Verburg wil dat R B iets doet aan de afname van het aantal huurwoningen. „Wij krijgen signa len dat de vraag groot is. Op som mige huizen komen wel twintig reacties. Hansweert is uit een dal gekomen, het is een populair dorp geworden. Uit onderzoek blijkt zelfs dat hier de gelukkigste men sen wonen." Peter Bevers, directeur van R&B Wonen spreekt tegen dat er te wei nig huurwoningen zijn in Hans weert. „In Hansweert hoeven men sen zelfs minder lang te wachten op een woning dan in Yerseke of Hein'kenszand. Binnen drie tot zes maanden heb je binnen ons ge bied een woning." Gebrek aan geld is de reden dat de bouw van het appartementencomplex is uit gesteld, zegt Bevers. „We moeten al onze projecten faseren, dat heeft te maken met financiering. We hebben een bepaald bedrag be schikbaar voor nieuwbouw, dat moeten we over een groot aantal dorpen verdelen." KAPELLE Inge uit Kapelle haalt weer geld cd binnen KAPELLE - Zangeres Inge van der Schelde is er opnieuw in geslaagd om via de website Sellaband vol doende geld op te halen om een cd op te nemen. Zaterdagmorgen bereikte ze de li miet van 19.000 euro. Inge nam in 2010 ook al een cd op met geld dat ze via de intemetcommunity had ingezameld. www.ingemusic.com KAMPERLAND Tilburger is kampioen bierbrouwen KAMPERLAND - Theo Verschoor uit Tilburg is zaterdag Nederlands Kampioen bierbrouwen voor ama teurs geworden met een pilsachtig bier. Het kampioenschap werd ge houden in bierbrouwerij Emelisse in Kamperland. Emelisse brengt het winnende bier in het najaar op de markt, in een oplage van dui zend liter. TERNEUZEN Rotterdammer gepakt met harddrugs op zak Een 28-jarige Rotterdammer is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond twee uur aangehouden op het Huizingaplein in Terneuzen. Hij bleek in het bezit te zijn van 2,5 gr harddrugs. Onderzocht wordt nog om wat voor soort verdovende middelen het precies gaat. Na ver hoor mocht hij met achterlating van zijn drugs weer gaan. 'S-GRAVENPOLDER Vrouw aangehouden na vernielen ruit Een 46-jarige vrouw uit 's-Graven- polder is vrijdagavond rond half twaalf aangehouden in de Laven delstraat in haar woonplaats. Ze wordt ervan verdacht dat ze een ruit heeft vernield van een voor deur in een woning in de Lavendel straat. De vrouw is verhoord door de poli tie en ingesloten. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55