Veerse Dam wacht op Echte werk Europees geld jn de haven 141 zeeland Prijsvraag Zwemmers onwel bif Nacht van Stellendam «1 Vader en zoon Ruissen in Wemeldinge PZC Ruim tachtig mille voor KWF maandag4 juni 2012 Raad Veere wil duidelijkheid Zeeland Seaports had voor de Havendag een prijsvraag uitgeschreven voor scholen. Op dracht was om een poster te ontwerpen. De uitslag: 1. Louise de Colignyschool Vlissin- gen- poster van EPZ 2. Cypressenhof Middelburg - Amels 3. Odyzeeschool Goes - Liftal. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het is een* plan met een hele lange adem. De herinrich ting van de Veerse Gatdam is al meer dan tien jaar in beeld. De Veerse politiek wil nu wel eens bij gepraat worden over het 'project. Gaat het allemaal nog wel door, is de prangende vraag. Volgens wethouder René Mole naar is er geen reden tot ongerust heid. „We wachten op Europees geld en dan kunnen we van start gaan. Het plan is zeker niet geda teerd." Molenaar doelt op de Euro pese Subsidie die tussen 2014 en 2016 loskomt. Veere hoopt er nu op dat voor de zomer de intentieovereenkomst met twee horecaondernemers on dertekend kan worden. Die verhui zen van de westzijde van de dam naar de Veerse Meerkant. Het gaat om restaurant Vrouwe in den pol der en De Lekkerbek. Op de vrijko mende locaties komt natuurcom pensatie. „Dan kunnen we gaan werken aan de bestemmingsplan wijziging en dat neemt ook al gauw een jaar in beslag. Ik hoop dat we in 2014 echt gaan bouwen." VANDAAG SNORSCOOTER BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling De ideeën voor de herinrichting van de dam stammen al uit 2005. In 2008 bogen de gemeenten Veere en Noord-Beveland zich over de plannen. In 2009 gingen zij beiden akkoord. Begin 2010 on dertekende de provincie, de beide gemeenten, het waterschap en Rijkswaterstaat een overeenkomst waarin ze afspraken samen te wer ken 'aan de gebiedsontwikkeling rond de Veerse Dam'. En dan blijft het stil. Heel lang. Tot Veere nu opening van zaken moet geven. Uitgangspunt is de Veerse Dam aantrekkelijker te maken voor toe risten. Het moet een 'hotspot' wor den. Dus wordt onder meer het strandje bij Vrouwenpolder ver groot, wordt de huidige aanlegstei ger vervangen en verder richting strand gelegd. De steiger bij restau rant Vrouwe in den Polder wordt vervangen en zal verder het water in steken. Daar komt een duik- plek. Molenaar: „Een ideale plek om te duiken, het water is daar zo'n 20 meter diep." De uitbater van het restaurant Vrouwe in den Polder heeft al ja ren het plan een hotel te bouwen op een eiland aan de Noord-Beve- landse kant van het Veerse Meer. OUD-VOSSEMEER - Het wielerteam Stavoordö uit Oud-Vossemeer en Sint Annaland heeft voorlopig 80.646 euro opgehaald voor KWF Kankerbestrijding. Het team vertrok zaterdagmorgen vanuit Oud-Vossemeer naar Frank rijk. Daar doen de fietsers vrijdag mee aan Alpe d'HuZes, het evene ment waarbij wielrenteams op één dag proberen zes keer de be roemde fietsberg Alpe d'Huez te beklimmen. Aan het evenement doen veel Zeeuwen mee. STELLENDAM - Elf deelnemers aan de Nacht van Stellendam, een zwemmarathon in het Stellendam- se zwembad 't Zuiderdiep, zijn za terdagochtend onwel geworden. Eén zwemmer is ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. „Die ene moest overgeven. De an dere tien kwamen versuft uit het water. Het leek wel alsof ze aan de drugs waren," vertelt Johanna Deurloo, die met een team van de reddingsbrigade Zierikzee-Duive- land meedeed aan de marathon. „Vanaf het begin viel ons al op dat het met 31 graden erg warm was. Eén van onze zwemmers, die een medische achtergrond heeft, zei dat er te veel chloor in de lucht zat. Ik ben coach, dus ik heb zelf niet meegezwommen. Thuis ont dekte ik dat mijn kleren naar chloor stonken. Daar klopte ge woon iets niet." De gemeente Goedereede, eigenaar van 't Zui derdiep, liet zaterdag weten dat er niets aan de hand is. Uit voorzorg zijn brandweer en ambulance dienst ingeschakeld. De brandweer heeft metingen verricht en daarbij zijn geen verhoogde concentraties chloor of andere gevaarlijke stof fen vastgesteld. „Mogelijk dat ver moeidheid na de sportieve inspan ning een aantal zwemmers parten speelde," meldt de gemeente. Niet warm, niet te koud en droog. Beter weer had de organi satie van de Open Havendag in Vlissingen-Oost zich niet kun nen wensen. Vijftienduizend mensen - een record - kwamen zaterdag naar de haven. door Theo Giele VLISSINGEN-OOST - De jeugd zou niet geïnteresseerd zijn in tech niek? Dan toch niet alle scholie- ren.Yoeri (11) en Jelle (13) Meijer en Tjerk Bosgra (14) uit Biggeker- ke weten het zeker: zij willen later in de haven gaan werken. Op nog liever: op het water; op een sleep boot lijkt ze wel gaaf Het drietal uit Biggekerke heeft net een rondje gevaren door de Sloehaven. Ze vinden het 'hartstik ke leuk'. De Open Havendag is voor de jongens die later in ieder geval 'iets met techniek' willen gaan doen leerzaam. Dat de jongens sleepboten noe men is niet verwonderlijk. Twee van die maritieme krachtpatsers voeren een showtje op voor de ka de waar mensen wachten om met de rondvaart mee te gaan. Met vol le kracht draaien de Multratugs rondjes om elkaar. De kolkende schroef trekt het achterdek naar be neden en veroorzaakt zoveel dei ning dat zelfs het platform waarop een reuzenkraan van Ovèt staat be gint te bewegen. Een van de schepen die mensen vanaf het water een blik op de be drijvigheid in de haven biedt is de VLBi, een motorboot van de Vlis- singse Bootliedenwacht BV. Door deweeks is het een werkpaard in de haven, maar zaterdag voor één dag een rondvaartboot. Iedereen mag mee. Als een dame op leeftijd vraagt of ze ook kan zitten, krijgt ze een plaatsje in de stuurhut. „Wel op eigen risico hoor", grin nikt een van de medewerkers die haar galant aan boord helpt. De tocht voert langs alle grote be drijven die aan het water staan. Maar het hart van het jeugdige drietal uit Biggekerke begint pas echt te slaan als ze vlak langs het gigantische autoschip Grande An- versa van Grimaldi Lines varen. Het autoschip wordt door een sle per naar Cobelfret geleid. Je ziet ze denken: dat is het echte werk, dat willen we later ook doen. Loek Barendregt loopt een rondje in een gigantische laadbak. door Nadia Bes-kelder WEMELDINGE - Zoon Cor vertrok al vroeg uit het dorp, om in Amster dam kunstenaar te worden. Vader Leendert begon pas te schilderen toen hij bejaard was. Cor (1919-1992) maakte indrukwek kend abstract grafisch werk en schilderijen; Leendert (1892-1980) maakte prachtige kleurrijke naïeve schilderijtjes van zijn dorp. Afgelo pen weekend, tijdens de kunst- en natuurroute hingen ze voor het eerst sinds lange tijd weer samen, in de Maartenskerk in Wemeldin ge; tegelijkertijd was er een familie reünie van de Ruissens; bijna al het werk is familiebezit. De exposi tie is op woensdag- en zaterdag middagen te bekijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54