Geen geld voor nieuw dorsphuis Yerseke Naar Dirk dus! BEVELANDEN/THOLEN Rondemiss wint naaldhakkenrace Ovezande Zwembad Goes ruim week dicht PZC Vakantieservice m PZC almanak WC-papier MAANDAG 4 juni 2012 13 Open Havendag breekt record 14 en 15 Alleen VW en deel Oosterscheldemuseum naar nieuw pand door Nadia Ben-kelder YERSEKE - Als het aan het dagelijks gemeentebestuur van Reimers- waal ligt, komt er op de plaats van de Zaete in Yerseke niet iets terug dat op een dorpshuis lijkt. Daar voor is geen geld. Het huidige dorpshuis De Zaete aan de Korringaweg moet wijken voor nieuwe ontwikkelingen: der tig appartementen, uitbreiding van onderzoeksinstituut Imares, op termijn wellicht een hotel en iets wat tot nu toe een 'maatschap pelijk programma' heette. Een dorpshuis, een ruimte waarin laag drempelige sociale activiteiten plaatsvinden, was altijd onderdeel van het plan. Het college van b en w stelt de ge meenteraad nu voor om een verso berd plan "uit te voeren: alleen de VW en een deel van het Ooster- scheldmuseum krijgen onderdak ik het nieuwe pand: er komt geen ruimte om grote groepen toeristen of bezoekers te ontvangen. De ambities van de gemeente kun nen met het plan niet waarge maakt worden, erkent het college, maar het is wel financieel gunstig: men kan er tot 2040 mee voort, zonder extra kosten te maken. Als de gemeenteraad toch eerder ambi ties wil waarmaken, is het budget in 2020 op en kost het bijna 1,3 mil joen euro extra. Over de ontwikkelingen op de plaats van het dorpshuis wordt al jaren gesproken. Afgelopen winter haakte ineens één van de project ontwikkelaars, AM Zeeland, af. Eerder al besloot woningcorpora tie R&B Wonen niet meer mee te doen. De corporatie gaf aan geen vertrouwen te hebben in afspra ken met de gemeente over de huur van ruimtes voor maatschap pelijke functies. Afgelopen winter werd al duide OVEZANDE - Danicia van der Pol (links) uit Goes heeft zondagmiddag de naaldhakkenrace in Ove zande gewonnen. Van der Pol (18) bleek na twee manches en een finale de snelste van tien deel neemsters. De winnares kwam eerder op de dag nog in actie als rondemiss bij de wielerronde in het dorp. De vrouwen legden een afstand van tweehonderd meter af. Een aantal hakkenloop- lijk dat de opbrengst van de grond, anderhalf miljoen euro, waar schijnlijk niet voldoende was om alle door de gemeente uitgespro ken ambities waar te maken. De grond voor het hotel - en een even tueel wellnesscentrum - is trou-. wens nog niet verkocht. De gemeenteraad van Reimers- waal praat op 12 juni over de plan nen voor het gebied rond de Zae te. Op 26 juni wordt er een besluit genomen. GOES - Het recreatiebad van Sport- punt Zeeland is van 11 juni tot en met 20 juni gesloten in verband met groot onderhoud. Een gedeel te van de overige baden, het wed- strijdbad, het activeiteitenbad, de peuterhoek en glijbanen is" wel open. De zwemlessen, het senio- renzwemmen en de lessen voor aquafitness en 50-fit gaan gewoon door. Meer informatie is te vinden op www.sportpuntzeeland.nl sters werd gediskwalificeerd vanwege te comfor tabel schoeisel. Danicia won met overmacht, op palen van tien centimeter. „Ik ben gewend om op hakken te lopen", zei ze. foto Ronald den Dekker VANDAAG SNORSCOOTER BIEDEN VANAF £0 www.pzc.nl/ueiling Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken v.an de vakantieservice. U kunt - 1 bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? I Ga naar www.pzc.nl/abonnee bel 088 - 013 99 10 Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze.krant! Tip? redactie@pzc.nl Die creatieve Walcherse was druk be zig met haar interieur. Zo vond zij dat wat oude meubels een fris kleur tje nodig hadden. Daarvoor moest wel eerst geschuurd worden op de oude laklagen. Dus had zij bij de bouwmarkt een paar rollen schuur papier gehaald. Die werden, een maal weer thuis, neergezet in het zichtveld van haar driejarige doch ter. Die dacht al snel dat zij wist wat de rollen precies voorstelden. Meestal heeft ze het- goed, nu maakte zij een mogelijk pijnlijke vergissing. „Hé", zei ze, toen zij de rollen in het oog kreeg, "wc-papier!" Ze mag nu kiezen als ze naar het toilet gaat: grove korrel of fijne kor rel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53