Swift speelt nog een duel om de titel 341 Zeeiandia wint Aii-Ready buigt hoofd al snel Jonge Vette zet met winst in Ovezande kroon op wielerweekend Kloetinge wint regiotalententoernooi knotsgek duel voor eiayw wit maandag 4 juni 2012 BERGEN OP ZOOM - Zeeiandia Mid delburg speelt komende zondag nogmaals een finale van de nacom- petitie voor promotie naar de tweede klasse. De ploeg van Arjo den Dekker versloeg zondagmid dag op neutraal terrein Gilze na strafschoppen. Na negentig minu ten stond het 4-4, na 120 minuten 5-5. In de reguliere speeltijd gaf Zeeiandia Middelburg een 4-o-voorsprong uit handen. In de verlenging kon het beide kanten op. Uiteindelijk-namen de Middel burgers de strafschoppen beter: 4-3- Het mocht opmerkelijk genoemd worden dat de ploeg het zover liet komen, want na een uur spelen stond er nog een 4-0-voorsprong op het scorebord op het terrein van FC Bergen in Bergen op Zoom. In het laatste halfuur ging echter vanalles mis bij de Middel burgers, die vijf spelers misten. En dat terwijl de zondag-derdeklasser nog wel zo sterk begonnen was door.Wim de Vos OVEZANDE - In 's-Heer Abtskerke ontving hij vrijdagavond al de complimenten van winnaar John ny van der Klooster. Twee dagen la ter waren er in Ovezande niet al leen de schouderklopjes voor de jeugdige Pieter Vette, maar kreeg de coureur uit Heinkenszand ook de overwinningsbloemen. Het was al met al een geslaagd wieler weekeinde voor hem. De lach op zijn gezicht kon bijna niet breder nadat hij zojuist de Ronde van Ovezande op zijn naam had geschreven. Het was ze ker geen overwinning die Vette ge stolen had; hij had er alles voor moeten geven. „Zeg dat wel. Ik was natuurlijk weg met twee taaie mannen en de enige manier om aan het duel. Al vroeg in de wed strijd kwam Zeeiandia Middelburg- op voorsprong door een treffer van Roniël Uranie. Alberto Conde Morgado verdubbelde de stand nog voor rust: 2-0. Ook na de pau ze was Zeeiandia Middelburg aan vankelijk de betere ploeg. Eerst kopte Dennis Tukker de bal via de grond tegen de touwen en niet veel later werd Alberto Conde Morgado onreglementair afge stopt. De toegekende strafschop be nutte hij zelf waardoor de wed strijd gespeeld leek: 4-0.- Dat bleek echter niet het geval. Gilze liet zien over behoorlijk veel veer kracht te beschikken en kwam te rug tot 4-4. Omdat er een winnaar moest komen werd er twee keer een kwartier verlengd. Daarin nam Middelburg het initiatief en kwam op een 5-4-voorsprong via Alper Koe. Ook Gilze scoorde nog een keer waardoor penalty's de be slissing moesten brengen. De Mid delburgers bleven het koelst. hen te kloppen was voor mij in de slotfase bij hen weg te rijden. Daar om ben ik halverwege de slotron- de gedemarreerd", vertelde een meer dan dolgelukkige renner. 'Vette maakte samen met de routi niers Jacques Schuit en Francois Franse deel uit van een kopgroep van drie, die er een hoog tempo op na hielden. „Het ging er inder daad onstuimig aan toe, want zo wel Schuit als Franse is natuurlijk een ook behoorlijke hardrijder", zei Vette. „Zo was het vrijdaga vond in 's-Heer Abtskerke ook toen ik samen met Johnny van der Klooster lang aan de leiding reed." In 's-Heer Abtskerke reed de Bevel ander uiteindelijk naar de derde plaats en in Ovezande won hij. Dat was voor hem net zo verras send als voor de concurrentie. KLOETINGE - De seniorentak van korfbalclub All-Ready is niet meer. Tegen Blauw Wit speelde het eer ste team zijn voorlopig laatste wed strijd. Het werd weer een verlies- partij voor de vierdeklasser. Blauw Wit-All Ready 14-6: „We hebben geprobeerd er het beste van te maken, maar we hadden de ze partij beter niet kunnen spe len", zei aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuijze. „In de laatste thuiswedstrijd twee weken gele den was iedereen er echt al klaar mee." De emotie voorbij werd All-Ready een speelbal voor Blauw Wit. Het Kloetingse achttal was heer en meester en had bij rust de winst al binnen: 8-3. Van Nieüwenhuijze, die zelf volgend seizoen bij Togo speelt, slaakte een zucht van opluchting na het finale, fluitsig naal. Scores All-Ready: Jan-Wilfem van' Nieuwenhuijze en Desirée de Looff 2, Stefan Peeren en Fenna Proost 1 „Door de deelname aan de ATB-competitie ben ik redelijk goed uit het winterseizoen geko men. Daar heb ik nu behoorlijk voordeel van. Verrassend is deze overwinning wel, omdat ik natuur lijk ook nog niet' zo veel ervaring heb op de weg." „Complimenten voor die jongen. Wat reed die sterk en hij deed zijn werk naar behoren mee", zei John ny van der Klooster vrijdagavond nadat de inwoner van Lewedorp de wedstrijd in 's-Heer Abtskerke had gewonnen. Voor Dennis van der Waart was het ook een succesvol weekeinde. De coureur uit Ovezande won bei de malen de race-in de S/P-klasse en zal daardoor ongetwijfeld de stap naar een hogere categorie moeten gaan maken. Overgangsklasser TOP slaagt er net niet in te stunten tegen kam pioen Sporting Trigon. De Arne- muidse ploeg kan terugkijken op een uitstekend seizoen. In de tweede klasse zijn Swift en On- do nog niet klaar. Zij spelen nog beslissingsduels. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De accu was bij over gangsklasser TOP nog een keer goed opgeladen deze week. De drang van de Arnemuidense korf ballers om ook de zevende en laat ste, wedstrijd van de tweede helft van het veldseizoen te winnen was groot. Het bleek tegen kam pioen Sporting Trigon net iets te veel gevraagd. Sporting Trigon-TOP 17-15: Eén punt had de thuisploeg nodig om kampioen te worden. TOP dwong Sporting Trigon tot een uiterste in spanning. Lange tijd hadden de Ar- nemuidenaars het initiatief in han den en stonden ze op voorsprong. Pas tien minuten voor tijd stond het voor het eerst gelijk. „Routine en een paar slimme overtredingen die daarmee gepaard gaan, gaven de doorslag", zei coach Erik Mal- jers over de laatste .vijf minuten. Scores TOP: Leon van Belzen en Anita de Ridder 4, Petra de. Ridder 3, Jeanine Marijs 2, Nelleke van Belzen en Corné Bezemer 1 Tjoba-Juliana 17-12: De 12-4-rust- stand zei alles. Kampioen Tjoba maakte in de eerste 35 minuten korte metten met zondagploeg Juliana en liet de teugels daarna vieren. Carina Westmaas en Maai ke Plas kregen een publiekswissel. Zij namen afscheid. Scores Tjoba: Dennis Broerse 5, Niels Westmaas 4, Patrick de Bruine en Esmee Walraven 2, Manon Braam, Rem- co de Dreu, Maaike Plas en Robert van Schaik 1 Fortis-OZC 12-8: Een strijdlusti ger OZC, waarvoor nog degradatie dreigde, kwam kwaliteit tekort om een inspiratiearm Fortis pijn te doen. De Souburgse aanzet na rust van 5-4 naar 10-5 was voldoende om de winst binnen te halen. De slotminuten stonden in het teken van het afscheid van Niels Bebe- laar, Esther Kasse en Jessica de Boer. Scores Fortis: Joyce Schoonaard 3, Remco Crucq, Rens van den Driest en Jessica de Boer 2, Kim Baas, Jordy Sleij- pen en Patrick Koppejan 1 Ondo-Swift 10-16: In de Middel burgse korfbalderby kwam Swift geen moment in gevaar. Haakte Ondo voor rust (5-7) op de tenen aan, binnen twee minuten liep de oranje buurman uit naar 5-9 en was het gespeeld. Omdat ook me dekoploper KCR won, zal Swift za terdag het kampioenschap in een beslissingswedstrijd tegen de Rid derkerkers moeten binnenhalen. Ondo rest nog een drielcamp (met Dijkvogels en ACKC) om degrada tie te ontlopen. OUWERKERK - De vijfde editie van het Jaap Goud Regiotalententoer nooi is zaterdag gewonnen door het team van Kloetinge. De Beve landers volgden het Schouws elftal onder de 23 jaar op. Door de afzegging van het Wal- chers elftal, mede door een wedstrijd van Jong Zeeland en na- competitieverplichtingen van VCK, bleven er maar drie teams over. De organisatie besloot tot een dubbele ontmoeting tussen de ploegen. Kloetinge trad aan met onder an deren Bart Deprez, Björn Quartel, Roy en Rick Mulder en Mark Schuit. Na de ouverture tussen Rei merswaal en Schouwen-Duive* land (1-1), met daarin de prachtige openingstreffer van Reimers- waal-zijde en de 1-1 van Dimitri Hooftman, hielden Kloetinge en Schouwen-Duiveland elkaar ook in evenwicht (1-1, goals Deprez en Robin Provoost). Tussendoor klop ten beide teams Reimerswaal (Kloetinge met 2-0 en Schou wen-Duiveland met 2-1, goals Je remy Hubregtse en Martij n Backx) waardoor het tweede duel de be slissing bracht. Kloetinge won met 1-0 door een treffer van Rick Mul der. Kloetinge won daarna nog met 5-1 van Reimerswaal, door goals van Schuit (2x), Deprez, Kay Walraven en Rick Mulder. Schouws elftal-coach Thomas de Ridder was na afloop tevreden over zijn eigen team: „Doordat er een aantal jongens niet bij konden zijn hebben nu anderen, zoals Mar- tijn Backx, Thijs Rentier en Mike de Voogd, een kans gehad." Eindstand vijfde editie Jaap Goud Re giotalententoernooi: 1Kloetinge 4-10 (9-2), 2. Schouwen-Duiveland 4-5 (4-4), 3. Reimerswaal 4-1 (3-10). De kampioensploeg van Kloetinge in Ouwerkerk. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50