31 MZC'11 mist tweede promotie op een rij Slv Bek held van Heinkenszand maandag 4 juni 2012 'We mogen trots zijn en kunnen het seizoen - met opgeheven hoofd afsluiten' ifltf Leen IJzelenberg Verdediger Marcel Zwager symboliseert het verdriet van Duiveland. foto Ad van Hasselt HEINKENSZAND - Heinkens- zand-voetballer Leon Bek stond na afloop van de allesbeslissende nacompetitiewedstrijd tegen Nieuwdorp behoorlijk te klunzen met een fles champagne. Terwijl zijn dolgelukkige teamgenoten het godenvocht over de supporters en elkaar spoten, kreeg Bek de dop niet los. Dat was dan ook het enige dat za terdagmiddag bij Bek niet wilde lukken. Hij mocht van trainer Adil Fertoute tien minuten voor tijd, bij een 1-1-stand, het veld in, waar na hij in de verlenging met twee bevliegingen zijn ploeg naar de tweede klasse bracht. De enorme ontlading daarna was begrijpelijk. Niemand had nog verwacht dat Heinkenszand de strijd met Nieuwdorp in zijn voordeel zou beslissen. De thuisploeg kwam na een dra matisch slechte eerste helft in de 51e minuut op voorsprong via Nieuwdorp-inwoner Ruud la Grand. Het tot dan toe behoorlijk gezapige potje ontaardde in een heuse Battle of Borsele. Scheids rechter Van der Werff zette de toon door Rens Baas (Heinkens zand) na een lichte overtreding met een tweede gele kaart weg te sturen. De strijd verhardde, Nieuwdorp ging drukken, maar kon lange tijd -niet scoren. Dat lukte pas in de 86e minuut, toen de verdediging van Heinkenszand niet voor het eerst toonde slecht om te kunnen gaan met voorzetten. Rechtsback Ralf Koole kon een hoge corner van Giovanni Lekaj van dichtbij ongehinderd tegen de touwen kop pen: 1-1. In de eerste helft van de verlenging was het wachten op een treffer van Nieuwdorp. De ploeg was in een duel dat ontaard de in een slijtageslag met elf tegen tien oppermachtig. In de elfde mi nuut, bij de eerste de beste echte aanval van Heinkenszand, werd het echter 2-1 en meteen na de af trap 3-1. Bijna niemand kon het ge loven. Heinkenszand was gepro moveerd, Nieuwdorp gedegra deerd. „Deze wedstrijd stond mo del voor de tweede helft van onze competitie", keek de aangeslagen trainer Robert Baas terug. door Reroé van Stee KOUDEKERKE - MZC'n slaagde er vanaf begin december in tien com petitieduels zonder nederlaag af te sluiten. In een tweeluik om promo tie naar de tweede klasse doorbrak VCK die fraaie reeks. De ploeg uit Koudekerke versloeg MZC'n zater dag met 2-1. De heenwedstrijd in Zierikzee eindigde ook al in een ze ge voor de Walchenaren. Toen werd het 0-1. „Verdiend", zei MZC'li-trainer Adriaan Nieuwenhuijse over de promotie van VCK. „Ze waren over twee wedstrijden de betere ploeg." Toch had oefenmeester goede hoop dat er een stunt in zat na de snelle 0-1 via Martijn van Grunsven. „Toen dacht ik, dit komt goed. Maar in het vervolg van de wed strijd yerloren we de controle. Er stond te veel spanning op. Nor maal spelen we verzorgder voet bal, maar dit kwam er vandaag on voldoende uit. Het was te onrustig en er yerd te vaak en te snel de lange bal gespeeld." MZC'n miste voorstopper Freek Torensma vanwege een elleboog- blessure. Ook spits Thomas Vos en back Björn Boot ontbraken op het appèl. Nieuwenhuijse: „Ik wil hun vervangers absoluut niks tekort doen, maar je mist daardoor aan speelpunten die voor meer rust zorgen. En zoals ik al eerder zei, dit ontbrak er vandaag aan." Het duel in Koudekerke was ma tig. Strijd was er volop, al ontaard de die met name in de tweede helft te vaak in grof spel. Dit lever de MZC'n onder meer rode kaar ten op voor Martijn van Grunsven (in de zeventigste minuut) en Lee Mol (voor de tweede keer geel in de 88e minuut). De warrig leiden de arbiter I. Roeland hield de kaar ten voor VCK op zak. Nieuwen huijse wilde daar niet al te veel woorden aan vuil maken. „Flier- door hebben we niet verloren. Ik neem de scheidsrechter niks kwa lijk. Maar het is wel opmerkelijk dat er bij VCK geen enkele kaart is gevallen. Het ging er aan beide kanten fel aan toe. Dan neemt de frustratie toe. Dat snap ik wel, al keur ik het natuurlijk niet goed", merkte de oefenmeester op. Routi nier Barry Hage (39) vond dat zijn ploeg zich na de rust niet van zijn beste kant had laten zien. „We lie ten ons uit de tent lokken. En dat was niet bijster slim." Van Grunsven bracht MZC'n al na twee minuten op voorsprong. Hij schatte een fraaie diepe bal van Hage over de VCK-verdedi- ging op juiste waarde en rondde al leen voor Joshua van Dolder be kwaam af. MZC'11 hield lang stand, totdat Niels Muller in de 42e minuut aan de noodrem trok. Hij bracht de sterk spelende VCK-middenvelder Henk Kesteloó binnen de zestienmeter ten val, waarna Erik Goudt uit de toege kende strafschop raakschoot. Na de rust drong de thuisploeg MZC'n terug. Toch raakten de be zoekers, toen al spelend met tien man, in de 77e minuut nog de lat via een kopbal van Frank van de Helm. In de 87e minuut schoot in valler Richard Dek VCK op aange ven van Erik Goudt naar de zege. Zowel Hage als Nieuwenhuijse keek terug op een prima seizoen voor MZC'11. De piepjonge fusie- club was dicht bij een tweede pro motie op rij. Volgens Hage, die er nog een seizoen aan vastplakt, was de ploeg daar ook wel klaar voor. Net als zijn trainer toonde hij zich positief over de mogelijkheden waarover MZC'n beschikt. De ploeg trad zaterdag aan met drie A-junioren (Sander de Vries, Arno Holm en Niels Muller). Hage: „De potentie om hogerop te gaan is aanwezig. We komen eraan. Na tuurlijk is het jammer dat je niet promoveert, maar de ervaring van vandaag nemen we mee naar vol gend seizoen." Karakteristiek VCK-MZC'11 2-1 (1-1). 2. Martijn van Grunsven 0-1, 42. Erik Goudt 1-1 (strafschop), 87. Richard Dek 2-1. Scheidsrechter: 1. Roeland (Sl- eeuwijk). Rode kaart: Martijn van GrunsvenLee Mol (2xgeel) (MZC'11). Gele kaart: Niels Muller, Barry Hage, Fred van de Helm, Frank van de Helm. Aantal toe schouwers: 400. 9 MZC'11: Ruud van de Linde; San- der de Vries, Fred van de Helm, Bar ry Hage, Remon de Jonge; Lee Mol, Lars Holm; Martijn van Gruns ven; Frank Kristeleijn, Frank van de Helm (60. Arne Holm), Niels Mul ler (46. Rick Bevelander).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47