Duiveland gaat - strijdend ten onder PZC 30 I Goes deelt flinke tik uit in finale nacompetitie Dokter Deen maandag 4 juni 2012 6tóXg88688»g$6ö«6e8 mMwamaawmaK latVu.ju wiiim qi nn nm door Barry van der Hooft HAAREN - Promotie naar de hoofd klasse van het zondagvoetbal lonkt voor Goes. De Bevelandse ploeg wint in Haaren met 0-2 van Nemelaer en kan het karwei zon dag op eigen veld afmaken. „Alles valt nu samen in deze ploeg", ziet Gérard de Nooijer. Het is net half vijf geweest, als Mat thew Lentink zich omdraait. Het tenue van de doelman vertelt in ze kere zin het verhaal van deze mid dag. Er zit geen spatje modder op shirt of broek. Alleen zijn sokken zijn een beetje vies. „Dat is tijdens de warming- up gebeurd", zegt Lentink. „Ik heb niet één keer hoe ven duiken vanmiddag." Zijn woorden worden vergezeld van een vleugje opwinding, noem het vreugde, maar ook van enige verbazing. Zoals dat bij vrijwel ie dere speler van Goes het geval is. Want je kunt in de heenwedstrijd van een finale sterker zijn en win nen. Maar zóveel beter, nee, dat hebben weinigen vooraf gedacht. „We zijn er nog niet", gooit Gé rard de Nooijer er om te beginnen maar een cliché uit dat veel trai ners gebruiken. Ja, geeft hij toe, hij heeft echt genoten van het voetbal van zijn ploeg. Een echte uitblinker aanwijzen is moeilijk. Het hele team verdient ei genlijk minimaal een 8. Verdedi gend staat Goes als een huis. De pas achttienjarige Lentink straalt rust uit. De backs Rick de Punder en Tho mas van den Houten stomen gere geld op langs de zijlijn en de cen trale verdedigers Gert-Jan van Lei den en Sherief Tawfik hebben de kwaliteiten en het léf om in te schuiven. Het middenveld is con stant in beweging, met Gert-Jan Tierie als draaischijf en creatieve geest. Voorin staan drie spelers die je aan het werk kunt zetten. In Haaren is het thuispubliek vooral onder de indruk van de beresterke Kyle Doesburg (22). Zijn kompaan Yves Nyemb (21) is een ideale kap stok om je elftal aan op te hangen en Ray Kroon (ook pas 20) heeft de kwaliteiten om iedere verdedi ger uit te spelen. „Alles valt nu sa men in deze ploeg", vat De Nooijer het bij tijd en wijle oogstrelende voetbal van zijn for matie samen. „Natuurlijk heeft ^lat te maken met de speelwijze. Je ziet zaken terug waar we iedere week op trainen. Maar dit heeft ook veel met vertrouwen te maken. Ieder een doet mee, iedereen wil de bal hebben en durft 'm in de dekking te vragen. Dat doen spelers vaak al leen als ze overlopen van zelfver trouwen." Zo'n eerste wedstrijd voor promo tie naar de hoofdklasse kun je op twee manieren benaderen. Of je kijkt de kat uit de boom en laat de thuisploeg het spel maken, met de return in je achterhoofd. Of je geeft vanaf de eerste minuut gas, ook al speel je dan op vreemd ter rein. Goes kiest voor het laatste en heeft na 25 minuten al vier goede kansen gecreëerd. De verdiende openingstreffer blijft echter lang uit Tot verdediger Tawfik vlak voor rust attent is na een scrimma ge en raakkopt (0-1). Het hoogtepunt van de wedstrijd moet dan nog komen. Zeven mi nuten voor rust wordt Tierie aan de rechterkant aangespeeld en voelt dat Nyemb achter hem langs kruist. De spits roept? Tierie doet net of hij schiet, maar legt de bal subtiel breed, waarna Nyemb met rechts koeltjes afrondt (0-2). Het is een fan-'tas-tisch doelpunt, dat uit bundig wordt gevierd. Met de 2-0-zege heeft Goes een prachtige uitgangspositie voor de return. Pro motie naar de hoofdklasse ligt voor het grijpen. Met de komst van Davy Ernest (RCS) en Janko van Iwaarden (WHS) is het aantal nieuwelingen bij Goes op acht gekomen. Ook Dangelo Martien (VC Vlissin- gen), Lorenzo de Groot (RCS), Peter van Gorsel (FC Dauwendae- le), Josimar Pattinama (Kloetinge), Milton Roemeratoe en Shannon Braafhart jr. (beiden JVOZ) ko men naar Goes. Thomas van den Houten en Kyle Doesburg vertrek ken. Zij gaan naar zaterdag-hoofd klasser Hoek. Vier spelers, René Verschoor (SKNWK), Julius Bliek (DFS), Thijs Rentier en Simon de Bruine (beide JVOZ A1) versterkt komend seizoen de selectie van Duiveland. Wilmar van de Sande (stopt) en Rien Ciljam (Bruse Boys) vertrekken. Duiveland slaagt er bij Altena niet in om promotie naar de eer ste klasse af te dwingen. Na de eerdere 2-0-thuiszege verliezen de Oosterlanders in Nieuwend- ijk met 5-1. door Klaa's Verspoor NIEUWENDIJK - De return tegen Al tena duurde voor Duiveland net een paar minuten te lang, of liever gezegd, juist twee keer vijftien mi nuten te kort. Lang had de ploeg uitzicht op een verlenging, maar in de slotfase sloeg Altena hard toe. Het won met 5-1, poetste de eerdere 2-0-nederlaag daarmee weg, en promoveert naar de eerste klasse. Duiveland sluit het tijdperk onder trainer Henk Schouten af. De erva ren rot zorgde vier jaar lang op de trainingen en tijdens de duels voor de broodnodige variatie op tactisch en technisch gebied. De nodige meesterzetten brachten Duiveland soms tot grote presta ties, zoals ook tijdens deze nacom petitie. Duiveland schakelde eerste klasser Rijsoord uit, maar moest uiteindelijk toch constateren dat het 'net te kort kwam'. Duiveland werd zaterdag 'Duijzer- lig' gespeeld op het veld van Alte na. Remon Duijzer (de behendige nummer negen) en Matthijn Duij zer (de boomlange nummer vier) scoorden elk twee keer. Het gemis van laatste man Leen IJzelenberg (schorsing) en de na een halfuur uitgevallen Barry Steenpoorte brak de ploeg op. Verdedigend bleef alleen Steenpoorte, en later zijn vervanger Wouter de Jonge, overeind. Schouten: „In het begin hadden wij een apathische achter hoede. Niemand coachte!" Wat Duiveland vreesde kwam uit. Al na 46 seconden stond de 1-0 op het scorebord toen Remon Duijzer na slecht wegkoppen van Marcel Zwager in balbezit kwam. Een glij partij van diezelfde Zwager was in de 16e minuut de aanleiding tot de 2-0. Altena kreeg een corner, Ranil van Gastel zette voor en Mathijn Duijzer kopte raak. „Leon riep los", sprak Ronald Zwager. Weeda hield in Oosterland Duiveland juist nog overeind: „Ik was van daag beneden peil. Het was ge woon een raar seizoen met ups en downs." Dat eindigde voor Steen poorte ook iets te vroeg. Op het kunstgras liep hij een blessure op: „Ik ben nooit geblesseerd en dan gebeurt dit: ik denk een scheurtje in mijn lies. Het is terecht dat Alte na won. Ze waren gewoon beter. De eerste helft waren wij zo mak als een lammetje." Na de 2-0 kroop Duiveland wat uit de schulp en kreeg het wat kan sen. De 2-1 van Dennie le Comte Karakteristiek ju de 41e minuut was een logisch gevolg. Le Comte tikte de bal, ter wijl hij al op de grond lag, langs doelman Oskam. Twee minuten in blessuretijd keken Albert Verhoek en Roy Quilt toe hoe Van Gastel een voorzet gaf Voor de goal rond de Richard de Laat af: 3-1. Schou ten: „Dat was eigenlijk de dood steek." Na rust creëerde Duiveland weinig meer en was het voornamelijk te genhouden. Dat lukte tot vlak voor tijd. Uit een corner van Van Gastel kopte Mathijn Duijzer. de 4-1 binnen. Duiveland ging alles of niets spelen en kreeg ver in blessu retijd nog een vijfde goal tegen. „Dit is behoorlijk zuur. We heb ben verdedigend te veel weggeven en hadden ons beter moeten wape nen tegen de hoge ballen", aldus IJ zelenberg. „We kunnen elkaar recht in de ogen blijven kijken", sprak Le Comte. „Eenvoud heeft verloren van het kapitaal", conclu deerde Schouten. En vervolgens: „Duiveland is een fijne club. Toen ik kwam waren ze net gepromo veerd en we zijn een stabiele twee deklasser geworden.." Altena - Duiveland 5-1 (3-1). 1. Remon Duijzer 1-0,16. Mathijn Duijzer 2-0, 41. Dennie le Comte 2-1, 45+2. Richard de Laat 3-1, 89. Mathijn Duijzer 4-1, 90+5. Remon Duijzer 5-1Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Matthijn Duijzer, Daan van der Pluijm en Re mon Duijzer (Altena), Roy Quik, Ro nald Zwager en Robbert de Bruine (Duiveland). Aantal toeschouwers: 500. Bijzonderheden: Altena pro moveert naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Duiveland: Leon Weeda, Roy Quik, Marcel Zwager, Albert Ver hoek, Barry Steenpoorte (29. Björn Wijnstekers, 66. Wesley Goud), Wilmar van der Sande, Marcel de Bruine, Ronald Zwager, Wouter de Jonge, Dennie le Comte en Rob bert de Bruine. pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games Seizoen 1, aflevering 1 t/m 5 Deze Nederlandse top dramaserie (omroep MAX) trekt wekelijks meer dan 2 miljoen kijkers. In de hoofdrol Monique van de Ven die Maria Deen speelt. Zij is huisarts op Vlieland en heeft een praktijk aan huis. Met een apo theek en een kleine operatiekamer waar ze kleine ingrepen kan uitvoeren. Naast haar werkzaamheden als huisarts op Vlieland nog veel meer betekent voor de bewoners van het eiland. Het leven op het eiland is een unieke wereld, totaal anders dan het leven op het vasteland. Nederlands gesproken, 2 discs, speelduur 250 minuten. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 14,95* exclusief verzendkosten Routinier Barry Hage druipt teleurgesteld af. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46