Biketeam voor het Rode Kruis zeeland 115 Uitrusting BeneFiets brengt zeven miïle op Ruit vernield maandag 4 juni 2012 SCHARENDIJKE Denzei Prime eerste finalist dj Beachboom DJ Denzei Prime uit Rotterdam heeft zaterdagavond de eerste voor ronde van de DJ-contest voor het dancefeest Beachboom gewonnen. De ronde vond plaats in een afgela den café Surf-In in Scharendijke. De tweede voorronde met drie kan didaten is op 16 juni in café Tavenu in Burgh-Haamstede. De finale is op 15 juli. Danceparty Beachboom wordt op 18 augustus gehouden aan de Brouwersdam. Figuranten gezocht voor tv-serie Contessa Wie figurant wil zijn in de RTL-4 serie 'Contessa van Renesse' moet heel snel een mailt je sturen naar alan@transproductions.nl, want de opnames zijn al vanmiddag. Op Va kantiepark Schouwen in Renesse gaan om 13.30 uur de camera's draaien. De opnames duren tot 16.30 uur. De tv-serie gaat over zee land en de natuur. De eerste afleve ring wordt op 9 september uitge zonden. ZIERIKZEE abonnee veiling VANDAAG SNORSCOOTER BIEDEN VANAF O www.pzc.nl/veiling PZC De afdeling Schouwen/Zierikzee van het Rode Kruis krijgt waar schijnlijk nog dit jaar een bike- team. Dat kan bij evenementen op uitgestrekte terreinen snel ter plaatse zijn. door Ton van den Nouweland Bij de fusie van onze af deling met de andere Zeeuwse Rode Kruisaf- delingen bleef een pot geld over. Die konden we in de landelijke kas storten of zelf besteden. Toen hebben we be sloten een Schouws biketeam op te richten." Dat zegt Jeffrey van Doorenmalen, secretaris van de afdeling Schou- wen-Zierikzee en districtsbestuur der van het Rode Kruis Zeeland. Volgens Van Doorenmalen bewijst een biketeam op Schoifwen-Duive- land zijn nut. „Er zijn hier veel eve nementen die op uitgestrekte ter reinen worden gehouden. Dan kun je denken aan Trial by the Sea, kitebuggy-wedstrijden op het strand, de Giro di Schouwen-Dui- veland of de Wielerronde van Zie- rikzee. Met de fiets zijn de hulpver leners sneller ter plaatse, waardoor je minder mensen nodig hebt. En dat is niet verkeerd gezien het afge nomen aantal vrijwilligers." Rode Kruisbikers Eric Lulofs (links) en Tjeerd van Dongen zaterdag in de duinen tijdens de hardloopwed strijd Halve van Renesse. foto Ronald den Dekker Van Doorenmalen verwacht nog dit jaar van start te kunnen met het team. „Dat is afhankelijk van de aanmeldingen die we krijgen. Ik hoop dat er jongeren zijn die zich hiertoe aangetrokken voelen. Zo'n biketeam geeft het Rode Kruis-misschien ook een wat hip pere uitstraling, net zoals de strandreddingsbrigades." Kandidaatbikers moeten een goe de lichamelijke conditie hebben, stressbestendig zijn en een positie ve uitstraling op mensen hebben. De fietsers van het Rode Kruis krij gen een opleiding bij de politie, die zelf ook veel met biketeams werkt. Bij de politie leren de kandi daten hun houding op de fiets, het gebruik van de helm met commu- nicatie-apparatuur en het rijden in mensenmassa's. Verder leren de bi- kers EHBO, reanimatie en het om gaan met de hartdefibrillator. Op leiding, mountainbike en appara tuur kosten tussen de negen- en tienduizend euro. Het Rode kruis was zaterdag met 28 hulpverleners aanwezig bij de halve marathon van Renesse. Ter kennismaking was door de afde ling Tilburg een biketeam afgevaar digd. Eric Lulofs en Tjeerd van Dongen begeleidden de lopers door de duinen en op het strand, maar hoefden niet in actie te ko men. Ook de afdeling Walcheren van het Rode Kruis krijgt een bike team. Daar worden morgen al de eerste intake-gesprekken met kan didaten gevoerd. Hulst had bijna twee jaar geleden de landelijke pri meur. Verder zijn er biketeams in Velzen, Den Haag, Tilburg, Leiden en Utrecht. Victoria kliniek houdt open huis De Victoiria Kliniek, maar ook het Buurtpension en de Zorgboulevard Zierikzee houden op zaterdag 23 juni open huis. Deze nieuwe' (para-)medische orga nisaties zijn sinds begin dit jaar ge huisvest in het voormalige Rode Kruisziekenhuis aan de Emil Sandströmweg in Zierikzee. De open dag duurt van 10.00 tot 14.00 uur. TERNEUZEN Rotterdammer gepakt met harddrugs op zak Een 28-jarige Rotterdammer is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond twee uur aangehouden op het Huizingaplein in Temeuzen. De man bleek in het bezit te zijn van 2,5 gr harddrugs. Onderzocht wordt nog om wat voor soort verdovende middelen het precies gaat. Na verhoor mocht hij met achterlating van zijn drugs weer gaan. 'S-GRAVENPOLDER Vrouw aangehouden voor vernielen ruit Een 46-jarige vrouw uit 's-Graven- polder is vrijdagavond rond half twaalf aangehouden in de Laven delstraat in haar woonplaats. Ze wordt ervan verdacht dat ze een ruit heeft vernield van een voor deur in een woning in de Lavendel straat. De vrouw is verhoord door de poli tie en ingesloten. GOES Recreatiebad dicht vanwege onderhoud Het recreatiebad van Sportpunt Zeeland is van 11 juni tot en met 20 juni gesloten in verband met groot onderhoud. Een gedeelte met overi ge baden: het wedstrijdbad, het ac- tiveiteitenbad, de peuterhoek en glijbanen is wel open. Zwemles sen, seniorenzwemmen en de les sen voor aquafitness en 50-fit gaan gewoon door. Meer informatie is te vinden op www.sportpuntzeeland.nl HULST Vestrockfestival trekt 8500 bezoekers HULST - Het derde Vestrock-festival in Hulst is op rolletjes verlopen. 8500 man publiek vermaakte zich op het eiland aan de Buitenvest naast de wallen uitstekend. Lekker weer, een strakke planning, een uit gekiende line up en een professio nele entourage zorgden daar zater dag voor. Of het nu ging om de laat ste stuiptrekkingen van De Heide roosjes 's middags of de nu populai re rock van Go back to the Zoo 's avonds: de stemming zat er goed in. Vrijdag beleefde Vestrock een primeur met Vestrock Junior, met optreden voor 4 tot 14-jarigen. Voor volgend jaar beraamt de orga nisatie zich weer op iets nieuws. MIDDELBURG - In de nacht van vrij dag op zaterdag uur is rond 04.30 uur een ruit van een woning aan de Dauwendaelsestraat in Middel burg vernield. Het totale schadebedrag is onbe kend. ZIERIKZEE - Stichting 't Goes, instel ling voor mensen met een geeste lijke beperking, kan een elektri sche tandem-driewieler met terug loopnaaf aanschaffen. De kleine 7000 euro die dit rijwiel kost, is zaterdag bijeengebracht door het evenement 'BeneFiets' van de Rotaryclub Zierikzee. Dé serviceclub hield zaterdag een fietstocht naar Bruinisse, een ver koop van tweedehands fietsen, een spinningmarathon een een lo terij. Aan de fietstocht deden 65 mensen a tien euro mee. De loterij bracht 1400 euro op. „De fietsenmarkt en de spinning marathon zijn belangrijke finan ciële pijlers van dit evenement," legt Paul Huges van de Rotary uit. Voor de spinningmarathon kon den bedrijven fietsen pachten en daarvan werd gretig gebruik ge maakt. De trainers van Sportworx in Zie rikzee joegen de spinners op tot het zweet van hun lijven gutste. £É5PfP MEEST GELEZEN 1. Zwemmers onwel geworden (foto) 2. Vier miljoen voor duin Renesse 3. Protest tegen fitness in sporthal uw MENING Tweede woningen moeten in dorps kern worden toegestaan. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto BeneFiets: Eerst betalen voor de huur van een fiets en vervolgens jezelf in het zweet trappen voor het goede doel. foto Ronald den Dekker Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Biketeams hebben een AED hartdefibrillator bij zich en een tas met verbandmiddelen, medicijnen en water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43